czy to możliwe..?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #68836

  kati1

  Od kilku dni mam jakieś dziwne obawy i zarazem mam nadzieję, że może tym razem się udało. Już 8 dni od ovu zaczęły mnie delikatnie pobolewać piersi i stały się trochę pełniejsze. Poza tym mam czasami bóle @. Nie wiem czy siusiam częściej bo ja zwykle jak czegoś się napiłam to zaraz leciałam do toalety. Jak myślicie czy to może być to. Test robiłam 8 dni od ovu- wyszedł negatywny- ale to chyba zbyt wcześnie. Nie wiem co robić bo gin kazał mi brać od 16 dc Duphaston gdyby była ciąża i odstawić gdyby przyszła @, ale wiem że @ zwylke przychodzi po odstawieniu Duph. Co robić? Odstawić i poczekać czy @ przyjdzie czy biorąc cały czas Duphaston @ i tak przyjdzie wkrótce. Dziś jest mój 28dc i nie wiem kiedy mogłaby się ewentualnie pojawić @, nie wiem kiedy zacząć się cieszyć, że nie przychodzi. Ostatnio miałam 40 dniowe cykle, ze nie wiem czego się teraz spodziewać. tak więc co zrobić z tym Duphastonem i jak myślicie czy z tymi objawami jest szansa i kiedy zrobić test? Dziękuję z góry za wszelkie wskazówki

  #882430

  iwona29

  Re: czy to możliwe..?

  Nie jestem ekspertem niestety, ale z tego co wiem, to @ przychodzi po odstawieniu progesterodu (czyli Duph) do 7 dni max. Tak powinno być książkowo, ale ja przestałam reagować na sam progesteron (dawno temu) i nawet po odstawieniu go nie miałam @ mimo braku ciąży.

  Życzę Ci, aby brak @ był jednak z powodu fasolki.

  Pozdrawiam,

  Iwona i Dominik (06.02.1998)  #882431

  iwona29

  Re: czy to możliwe..?

  Dodam też, że jak byłam w ciąży z Dominikiem, to w terminie @ i po też miałam bóle @-owe i brałam progesteron domięśniowo.

  A zatem kto wie….

  Iwona i Dominik (06.02.1998)

  #882432

  kati1

  Re: No i nie wiem co robić

  Odstawić ten Duphaston i poczekać na ew. @ czy brac cały czas bo to zaszkodzi gdybym była w ciąży. Brałam przez prawie dwa lata Duphaston i wiem, że aby dostać @ trzeba go odstawić, ale jak odstawię to czy to nie zaszkodzi. Z testem chcę poczekać kilka dni, żeby nie było wątpliwości ale tak na prawdę nie wiem kiedy powinnam dostać @. Proszę poradźcie bo nie wiem co robić?

  #882433

  natusia

  Re: No i nie wiem co robić

  kati1, zadna z nas nie jest lekarzem, ja przynajmniej nie czuje sie kompetentna udzielac rad czy masz wziac czy nie brac jakiegos leku. na Twoim miejscu skontaktowalabym sie z jakimkolwiek lekarzem, chocby telefonicznie.
  pozdrawiam

  #882434

  kati1

  Re: No i nie wiem co robić

  Ja tylko proszę o wasze zdanie. Zdaję sobie sprawę, że nikt nie powie zrób tak czy tak, ale miałam nadzieję, że jest ktoś kto brał Duphaston w razie ewentualnej ciąży. Już się przekonałam jakie ma działanie Duphaston na wyregulowanie cyklu, ale nie wiem czy przerwanie Duphastonu w ciąży nie spowodujew poronienia. Liczę na jakieś wskazówki mamusiek, które także brały ten lek na początku ciąży, być może jest ktoś taki kto był w podobnej sytuacji. Jeśli chodzi o lekarza Natusia, to niestety mój jest na urlopie i ma wyłączony tel. a innego nie zapytam, bo chyba już przekonałaś się jak oni do tego podchodzą np. nic nie powiem bo nie znam pani organizmu i musiałaby pani zrobić badania. Pozdrawiam

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close