Czy to rota-wirus?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #44993

  czarna1

  mój Synus od przedwczoraj byl bardzo niespokojny, płakal w nocy, wiercił się, ale jeszcze nic nie podejrzewałam, jednak dziś w nocy znowu płakał i wymiotował, ma gorączke ok. 37,8. Nic nowego nie jadł, poza tym nigdy nie wymiotował – to byl pierwszy raz w życiu. Podejrzewam, ze to rota-wirus. Idę dziś z nim do pediatry. Jeśli Wasze pociechy przechodziły to choróbsko – to powiedzcie czy brały jakies leki i jak długo to trwało….

  #585260

  kas

  Re: czy to rota-wirus?

  Szaleje to paskudztwo okropnie 🙁
  To może być rotawirus, jeśli to on to pewnie pojawi się też biegunka 🙁

  Leczy się głównie dietą, to znaczy najlepiej wpierw nie jeść wcale – Zuzka nie chciała jeść, więc nie wmuszałam. Odstawić mleko i właściwie przejść na początek na kleik ryżowy na wodzie. Jęsli jest biegunka to polecam marchwiankę i kisiel jagodowy (robiony w domu). Ważne żeby się Piotruś nie odwodnił. Nasz pan doktor poleca gastrolit (zrobiony wg. przepisu na opakowaniu) zmieszany w stosunku 1:2 z wodą z glukozą (sam gastrolit jest niesmaczny). Zuzce smakował bardzo. Picie podawaj po troszeczku jeśli są wymioty, bo dużo na raz może zwymiotować.
  Można wykonać test enzymatyczny (z kupy) na rotawirusa. Na pewno gdzieś w Gdańsku robią. Jest dość szybki, nam zrobili właściwie na poczekaniu.

  Mimo wszystko mam nadzieję, że u Was to nie rota, bo nam się ciągnęło z 5-6 dni …

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)  #585261

  annah

  Re: czy to rota-wirus?

  Biedny twoj synio sie meczy.
  U nas tez szaleje chorubsko.Maly od 4 dni na scislej diecie, specjalne mleko ktore polecaja lekarze mnin przeciw biegunce nie chce pic.Je tylko sucharki i pije herbatki.U nas od 3 dni wysoka goraczka od 39°C do 40°C ,dzis idziemy do lekarza znow, bo goraczka ciagle powraca wysoka.
  Trzymajcie sie cieplo i zdrowiejcie.

  Anna i Maksiu 12.01.03

  #585262

  somalia

  Re: czy to rota-wirus?

  jesli goraczka wymioty i biegunka to to paskuctwo moja julia ma 5 lat 4 dni bylysmy w szpitalu na nieklanskiej w warszawie bo by sie odwodnila trzymajcie sie jesli dziecko ciagle wymiotyje jedz, natychmiast do szpitala aga

  #585263

  czarna1

  po wizycie u pediatry…

  to nie rotawirus!!!!!! to infekcja bakteryjna, ufffff

  Magda i Pawełek ur. 29.11.2002

  #585264

  kas

  Re: po wizycie u pediatry…

  Bakteryjne tez mogą być paskudne.
  Mam nadzieję, że już wszystko dobrze 🙂

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close