Czy zaszczepić???

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #9856

  bajbus

  Dziewczyny czy szczepiłyście swoje maleństwa na tą płatną szczepionkę przeciw zapaleniu opon mózgowych??jak tak to ile ona kosztówała? i ile razy podaje się tą szczepionkę?

  Bożena mama Juli urodzonej 14 sierpnia 2002

  #160374

  czarna

  Re: Czy zaszczepić???

  ja nie zaszczepilam ale zaluje…teraz w tym miesiacu ide zaszczepicewci kosztuje 40 zl….mozna zaszczepic w pierwszym roku zycia dziecka

  ASIA MAMA EWY ur 3 styczen 2002  #160375

  kafisch

  Re: Czy zaszczepić???

  Ja zaszczepiłam swoją małą. Nie wiem ile twoje maleństwo ma, ale można juz razem z pierwszym szczepieniem. Jest nawet szczepionka tzw. skojarzona (szczepionki obowiązkowe+HIB) i wtedy zamiast trzech ukłuć przy pierwszym szczepieniu są dwa a przy następnych tylko jedno. Po roku jest szczepienie przypominające. Taką skojarzoną szczepionkę można kupić w aptece(ok. 130 PLN), ale ponoć tańsze są w sanepidzie.
  Pozdrawiam.

  Kasia mama Martynki (ur.02.07.2002)

  #160376

  pluto

  Re: Czy zaszczepić???

  Ja będę szczepić dopiero teraz……….

  zgorzkniała Julka mama 5 miesięcznego, budzącego się co godzinę Karolka

  #160377

  o-d

  Re: Czy zaszczepić???

  Szczepionka ActHIB można szczepić na trzy sposoby – w zależności od wieku dziecka:
  1. gdy zaczynamy od noworodka – to są chyba 4 szczepienia – po urodzeniu, po 6 tygodniach, po pół roku i po roku (ale tu mogę nieco przekłamywać, bo za dobrze nie pamięam)
  2. gdy dziecko ma 6 miesięcy – 2 szczepienia – na owe 6 miesięcy i po roku dawka przypominająca
  3. gdy dziecko skończy rok – jedna dawka

  Co lekarz to inna opinia. Ja przy drugim dzieku zgodziłam się z taką, że jeśli dziecko nie jest narażone na zakażenie to lepiej oszczędzić mu cierpień i zaszczepić tylko raz. Ale sa lekarze, któzy twierdzą, że najwięcej zachorowań jest w drugiej połowie pierwszego roku życia, więc najpóźniej trzeba by zaszczepić w wersji drugiej.

  Co do cen to u mnie w prywatnej przychodni było o prawie połowę taniej niż w państwowej i w aptece (odpowiednio 38, 70 i ok. 52 PLN).

  Pozdrawiam,

  Ola

  #160378

  sylwia111

  Re: Czy zaszczepić???

  Mój mały (2 miesiące) był szczepiony szczepionką skojarzoną (HIB + DTP czyli 55 zł + 65 zł) o której pisze Kasia. Zapłaciłam w przychodni 120 zł.  #160379

  madziorek

  Re: Czy zaszczepić???

  dziewczyny, proszę bardzo! poczytajcie najpierw o szczepionkach. to przecież nic nie kosztuje a może wiele dać. lekarze niewiele mówią na ten temat, a już mało który odradzi szczepienie. tu znajdziecie coś o szczepieniach:

  pozdrawiam

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close