czy zrezygnowac z …

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #9935

  mamik

  …karmienia piersia pomalu? Kuba ma prawie 6 miesiecy i co raz chetniej je mleczko z butelki niz cycuszka a efekt taki, ze mam co raz mniej pokarmu; czy w takim wypadku warto walczyc jeszcze o zwiekszenie laktacji ???, czy to nie ma sensu, bo dziecku wprowadza sie i tak inne pokarmy stale i mleko niedlugo bedzie stanowilo i tak mniejszosc w calodziennej diecie.???

  #161081

  czarna

  Re: czy zrezygnowac z …

  to zalezy tylko od Cienie i tego jak maluszek reaguje na nowe pokarmy….u mnie najpierw byla walka o kazda lyzeczke zupki a teraz cycy poszedl w odstawek na recz owych zupek…ja jak ewcia mialam 6 mies karmilam jeszczecaly czas…ale tylko dlatego ze ona nie chcial nic innego….teraz ma 11 mies i cycy jest tylko w skrajnych przypadkach choroba zabki itp…ale mleka juz prawie nie mam poczekaj co zrobi twoj synek…albo sam zrezygnuje albo bedziuecie karmic dalej

  ASIA MAMA 11 MIESIECZNEJ EWUNI  #161082

  alicjal

  Re: czy zrezygnowac z …

  Jeśli się pytasz, to odpowiadam: według mnie warto dalej karmić piersią. Ci od zdrowia zalecają karmienie piersią przez przynajmniej pierwszy rok, a dobrze jeśli do końca drugiego. Dziecko zyskuje dalej od Ciebie odporność, wkłada przeciez do buzi wszystko co spotka na swojej drodze, a przeciwciała zawarte w mleku chronią dziecko przed bakteriami. Poza tym wielkie znaczenie ma ucieczka przed nadmiarem wrażeń do cycusia. Czasami dziecko wyssie tylko 2-3 łyki, ale to ma wieksze znaczenie psychiczne.
  To tyle, co ja wiem. decyzja należy do Ciebie.

  #161083

  justin

  Re: czy zrezygnowac z …

  Decyzja należy do ciebie. Mówią, że należy karmić przynajmniej 6 miesięcy. Im dłużej tym lepiej, bo dziecko wraz z mlekiem matki dostaje przeciwciała i mniej choruje, ponad to pierś to poczucie bezpieczeństwa i kontakt z matką. Ja zrezygnowałam częściowo z karmienia w dzień, bo za miesiąc wracam do pracy, zostawiłam sobie karmienie po pracy, na noc i poranne. Tak chcę karmić aż mój mały skończy rok. Potem będę chciała stopniowo gp odstawić, no chyba że on sam się odstawi wcześniej.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close