Czy zrobiony test ciazowy jest 100% pewny??

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #58984

  shady

  Chce w Wigilie powiedziec o ciazy mojemu mezowi, ale zaczynam sie obawiac czy test ciazowy jest wiarygodny w 100%, bo dopiero 7 stycznia mam wizyte u lekarza. Takze nie wiem co robic, a nie chce robic mu nadziei a pozniej wszystko odwolywac …..co o tym sadzicie?

  SHADY

  #753214

  bapu

  Re: Czy zrobiony test ciazowy jest 100% pewny??

  Testom ciazowym mozna zupelnie zaufac, a jesli zupelnie chcesz sie upewnic to zrob jeszcze drugi np. w Wigilie rano, lub teraz zrob Beta HCG. Gratuluje Malenstwa !!!!
  marta, bartus(25.08.01) i matylda………….  #753215

  shady

  bosheee a co to jest ta Beta???

  Dzieki serdeczne……:) Mozliwe ze wezmiesz mnie za jakas niedouczona, ale mozesz mi wyjasnic co to jest ta Beta i jak sie ja robi?

  SHADY

  #753216

  agamonia

  Re: bosheee a co to jest ta Beta???

  W czasie ciąży podwyższa się beta hcg, które można wykonać poddając analizie mocz. Ewentualnie spróbuj jeszcze raz zrobić test. Mi za pierwszym razem test nie wykazał ciąży, a gdy zrobiłam po kilku dniach ponownie, były dwie kreseczki. I już niebawem maluszek będzie z nami. Życzę powodzenia.

  #753217

  laminja

  Re: bosheee a co to jest ta Beta???

  BeteHCG to jest badanie krwii (wiele nowości jeszcze przed Tobą…) wykrya „hormon ludzki” ilość(stężenie) tego hormonu jest podstawą do stwierdzenia ciąży ze 100% pewnością. Zadzwoń do jakiejść przychodni, umów się na jutro rano – może dopiatku dostaniesz wyniki…

  Szymon

  #753218

  agamonia

  Re: Czy zrobiony test ciazowy jest 100% pewny??

  A tu coś co znalazłam na stronie :
  Gonadotropina kosmówkowa, bo tak brzmi pełna nazwa beta-HCG, jest hormonem, to znaczy substancją wytwarzaną przez organizm w celu kontroli funkcjonowania określonych narządów. HCG przypada rola szczególna, ponieważ pod jej wpływem pozostaje wyjątkowy proces – rozwój wczesnej ciąży.

  Rozwijający się zarodek docierając jajowodem do jamy macicy składa się z grudki komórek zwanych węzłem zarodkowym i otaczającej go warstwy komórek określanych mianem trofoblastu. To właśnie w obrębie trofoblastu rozpoczyna się produkcja i wydzielanie HCG. Hormon poprzez krążenie dociera do jajnika , gdzie stymuluje powstałe właśnie ciałko żółte do produkcji progesteronu. Ciałko żółte jest pozostałością po pękniętym pęcherzyku jajnikowym. Do momentu gdy trofoblast ostatecznie przekształci się w łożysko ciałko będzie utrzymywać odpowiedni poziom progesteronu, koniecznego do prawidłowego rozwoju ciąży. W ten sposób zarodek wpływa na odpowiednie przygotowanie macicy i zapewnia utrzymanie się tego stanu przez okres trwania ciąży. Ponieważ wraz ze wzrostem ciąży zapotrzebowanie na progesteron wzrasta, również produkcja i wydzielanie HCG zwiększa się w ciąży bardzo szybko. Już od pierwszych dni po zagnieżdżeniu się zarodka w macicy, w surowicy krwi matki można wykryć gonadotropinę kosmówkową, a jej poziom osiąga charakterystyczne maksimum między 50 i 80 dniem po miesiączce. Z reguły poziom betaHCG podwaja się co 2- 3 dni.

  Hormon jest wydalany z moczem ciężarnej i dzięki temu wykrywanie jego obecności stało się podstawą działania powszechnie stosowanych testów ciążowych. Metoda ich działania opiera się na co prawda złożonej, ale za to bardzo czułej metodzie z użyciem odpowiednich przeciwciał anty-HCG. Obecnie proste testy ciążowe dostępne w aptekach pozwalają z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić ciążę już w terminie spodziewanej miesiączki.

  Dynamika wzrostu poziomu gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi jest niezwykle pomocna w diagnozowaniu powikłań, które mogą wystąpić w I trymestrze ciąży. Dotyczy to głównie kobiet u których w pierwszych tygodniach ciąży występują podejrzane plamienia lub krwawienia. O ile poziom beta HCG w kolejnych badaniach wzrasta, rokowanie jest z reguły pomyślne. Zmiany w stężeniu gonadotropiny w surowicy są też pomocne przy rozpoznawaniu ciąży pozamacicznej.

  Przykładowe zmiany w poziomie beta-HCG :

  Kolejne tygodnie licząc od ostatniej miesiączki Poziom beta-HCG ( mIU/ml )
  3 5 – 50
  4 3 – 426
  5 19 – 7.340
  6 1.080 – 56.500
  7-8 7.650 – 229.000
  9-12 25.700 – 288.000
  13-16 13.300 – 254.000
  17-24 4.060 – 165.400
  25-40 3.640 – 117.000

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Forum ‘Wszystko o porodzie’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Close