Czym powinny być malowane meble dla dzieci?

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #106587

  bep

  No jestem w kropce. Malując łóżeczko dla Szy kupiliśmy fajną bejcę ekologiczną dla dzieci. Nie śmierdziała – była extra. Łóżeczko po ponad dwóch latach użytkowania wgląda fajnie.
  Teraz chcemy kupić piętrusa dla chłopców no i prawie wszędzie malują te mebelki bejcą nitro :Boje się:No i nie wiem czy to się nada dla dzieci (alergików)? Fakt, jak dojedzie do domu to już nie śmierdzi 😉 (przynajmniej nie powinno). Atesty – sprawdzałam, ma… I co teraz. Kupić nie kupić? Jakieś rady, informacje, koło ratunkowe dla zagubionej 😉 :Fiu fiu:Bo nie chcę zaszkodzić dzieciom, ale może niepotrzebnie się martwię :Hmmm…:

  #4126248

  magdzik22

  Jaka jest teoria nie wiem, ale w praktyce używam tej bejcy w domu do drewna (przy decoupage’u – bo wodne są dużo droższe i w małej gamie kolorów tu na wsi, a do Wawy po bejce nie chce mi się jeździć) i nie mam oporów, bo ten zapach bardzo szybko znika właśnie dlatego, że te związki chemiczne szybko się ulatniają. Potem zresztą pokrywam to lakierem (wodnym). Te mebelki są tylko bejcowane? Bejca nadaje kolor i nic poza tym – nie tworzy powłoki odpornej za zarysowania, wodę, ciężko ściera się z takiego drewna kurz. Przy dzieciach skłaniałabym się raczej ku lakierowi, nawet wosk czy olej nie zabezpieczają chyba wystarczająco…

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close