dentysta w 36 tc?

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #62179

  radosna

  pomocy! całą noc nie spałam. bolał mnie okropnie ząb prawdopodobnie trzeba bedzie borować tylko nie wiem czy można w 36 tc?i co ze znieczuleniem? jeśli coś wiecie to proszę o odpowiedź. teraz już mniej boli ale nie moge tego tak zostawić.Dodam ,że w izyte i gina mam na 28.02 i nie wiem czy czekać. DZIEKI ZA WSZELKIE PORADY
  aga&hania(36tc)

  #791012

  pasiasta

  Re: dentysta w 36 tc?

  Myslę, że nie ma przeciwskazań co do borowania, nie wiem jak ze znieczuleniem, ale dentysta na pewno Ci odpowie.


  Dorcia 08.08.04  #791013

  cat

  Re: dentysta w 36 tc?

  Ze znieczuleniem może być problem, ale borować raczej można i generalnie zęby lepiej pokazać przed porodem, zwłaszcza jeśli podejrzewasz, że coś jest nie tak. Ja byłam teraz u dentysty, w 38 tygodniu, wprawdzie tylko na przeglądzie i lakierowaniu, ale za to mam spokój na pół roku.

  Kasia i…

  Łukasz i Karolinka [~03.03.05]

  #791014

  ania132

  Re: dentysta w 36 tc?

  z borowaniem spokojnie ja miałam robiona dziurkę i zakładane światłoutwardzanie..co do znieczulenia???…Słyszałam,że można..ale lepiej niech się wypowiedzą te co robiły :),a najlepiej lekarz
  Spokojnie to końcówka także napewno wszystko bedzie git
  POWODZONKA!!

  #791015

  nena75

  Re: dentysta w 36 tc?

  Nie ma żadnych przeciwskazań to leczenia zębów w czasie ciąży. Również znieczulenie jest dozwolone, ale to lekarz dentysta musi zdecydować jaki środek poda i w jakiej dawce.

  Wioletta i Tomek (14 m-cy)

  #791016

  Anonim

  Re: dentysta w 36 tc?

  Nie ma żadnych przeciwskazań do zabiegów dentystycznych w okresie ciąży. Oczywiście tych podstawowych, bo np. usuwanie kamienia ultradźwiękami nie wchodzi w grę. Ale plombowanie ze znieczuleniem nie jest problemem. Jest nawet specjalne znieczulenie dla ciężarnych. Może trochę dlikatniejsze od tego zwyklego i czasem mozesz poczuć jakiś mały ból, ale to nic w porównaniu z borowaniem bez znieczulenia. Ja w czasie ciąży regularnie chodzilam do dentysty, bo wiem ze po porodzie może byc problem z czasem. Moja dentystka uważa, że stres i ból związany z leczeniem bez znieczulenia jest bardziej niebezpieczny dla dziecka niż ta jednorazowa dawka znieczulenia. Poza tym jesteś juz na finiszu ciązy. Dzidziak ma już wszystkie organy wyksztalcone i tylko rośnie i tyje. Wiadomo, ze wszelkie lekarstwa sa najbardziej niebezpieczne w pierwszym trymestrze ciązy. Aha, i dobrze jest wyleczyć co większe ubytki przed porodem, ponieważ wszelkie infekcje i stany zapalne mogą powodować komplikacje przy porodzie.
  Pozdrawiam

  Koralka  #791017

  radosna

  baaardzo dziekuje

  Bardzo wam dziekuje za to niezmierne pocieszenie, może rzeczywiście troche spanikowałam , ale jak się nie spi w nocy na dodatek z olbrzymim bólem zęba to się ma chore i koszmarne myśli. Już się umówiłam z dentyską powiedziała ,że coś zaradzi.Jeszcze raz dzieki i serdecznie pozdrawiam,
  Ciagle obolała Aga

  #791018

  kra

  Re: dentysta w 36 tc?

  Mnie dwa dni przed terminem porodu wypadła plomba. Wieczorem. Całą noc nie spałąm, bo bałam się, że urodzę zanim pójdę do dentysty. Ale na szczęście nie zdąrzyłam urodzić. Było i borowanie i plombowanie i inne atrakcje, ale znieczulenia nie miałam – tyle, że nigdy w życiu przy borowaniu mi nie robili, więc i wtedy nie było powodu. Tak że bez obaw – idź do dentysty!

  Kra, Wiktorek (19.11.2003) i * (10.08.2005)

  #791019

  radosna

  już po strachu

  No i byłam u dentystki okazało się ,że nie ma problemu z borowaniem , zrobiła mi nawet znieczulenie ale w mniejszej ilości nie takie mocne, tylko był jeden problem ja juz sama nie wiedziałam który ząb mnie tak na prawdę boli, bo bolały wszystkie 🙁 długo szukała i w końcu zrobiła czwórkę, teraz mi właśnie schodzi znieczulenie i sama już nie wiem czy dobry zrobiła czy nie. Pewnie wszystko okaże się znowu w nocy:( Na razie jakby mniej boli. Dzieki za wszelkie rady .
  buźka dla wszystkich .aga

  #791020

  aneci

  Re: dentysta w 36 tc?

  Radosna, ja byłam u stomatologa dwa tygodnie temu. Miałam czyszczony kanał. Lekarka pytała się, czy chcę znieczulenie – odpowiedziałam, że jak wytrzymam to nie, ale jak będzie źle to wezmę. Udało się bez. Mimo wszystko lepiej jest dla dzidziusia jak mama podleczy sobie ząbki ( dadzą Ci wtedy znieczulenie tzw. czyste) niż krążące w krwiobiegu bakterie.
  Zawsze możesz apytać się stomatologa o zdanie, on będzie wiedział najlepiej:-)
  Pozdrawiam.
  Aneta + Igor

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close