Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć
Moja przyjaciółka w wyniku splotu różnych zdarzeń życiowych zapadła w depresję, dość powaznie bo jest w szpitalu. Staram się do niej dzwonić codziennie, ale nie wiem, jak z nią rozmawiać i podnosić na duchu. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją i pomoże mi.
Asia i Mati (7.05.2002)
Re: Depresja – jak pomóc???
Moja przyjaciółka nałykała się proszków, odratowali ją, ale przenieśli po 3 dniach na oddział psychiatryczny i trzymali ją tam przez 6 miesięcy 🙁 Pomaga wtedy sama obecność bliskiej osoby, nie próbuj na siłę rozmawiać z koleżanką o jej problemach,. po prostu z nią bądz, odwiedzaj ją czesto,planuj, co zrobicie, jak wróci do domu, zachowuj się tak, jak by się nic nie stało, naturalnie. Ja tak się starałam zachowywać i było bardzo ok, pozniej o tym rozmawiałysmy i mówiłami, że bardzo jej wtedy pomogłam.
Jak by coś, to pytaj, postaram sie pomóc 🙂
Pozdrawiam!
Re: Depresja – jak pomóc???
W takim przypadku pomoc moze tylko farmakologia, Ty za to mozesz wesprzec. Po prostu badz. Nie lituj sie nad nia, traktuj normalnie, odwiedzaj czesto, sluchaj, jesli chce Ci cos powiedziec, nie osadzaj, nie prowokuj zwierzen. I badz delikatna i wytrwala, czasami ludzie w depresji potrafia swiadomie odrzucac pomoc, choc w glebi duszy bardzo jej pragna.
Powodzenia, trudna rola dla Ciebie, ale uda sie.
Adas 15 m-cy
Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć
Rodzice » Tematy » NA KAŻDY TEMAT » Tematy, których nie znalazłam w forum » Depresja – jak pomóc???