Dieta wegetariańska

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #9660

  neti

  Od kilku lat nie jem mięsa (tylko ryby), tak samo mój mąż. Zastanawiam się czy mogą być z tego powodu jakieś problemy z zajściem w ciążę, albo później z dzieckiem. Niestety nie znalazłam kompetentnego lekarza, który mógłby mi wyjaśnić czy mam jakieś braki w organiźmie. Każdy mi radzi jeść mięsko, ale ja już do tego nie wrócę. Ogólne badania mam dobre, mąż także, ale zanim nie jestem w ciąży może mogłabym łykać jakieś witaminki 🙂

  #157802

  inna2002

  Re: Dieta wegetariańska

  Jestem wegetarianką od wielu lat, ale mąż nie. Dziecko urodziło się zdrowe, o czasie i nikt nie miał mi za złe, że w ciąży nie jadłam mięsa ani ryb.  #157803

  bay

  Re: Dieta wegetariańska

  mnie lekarka kazala zrobic badania krwi, czy nie mam anemii. powiedziala, ze poki jej nie ma, to moge spokojnie nie jesc miesa, jesli oczywiscie bede zastepowala je czym innym.

  Bay

  #157804

  o-d

  Re: Dieta wegetariańska

  Ja przed ciążą nie jadłam mięsa jakieś 5 i pół roku. Tak 3 miesiące przed zajściem zaczęłam jeść mięsko. U mnie nie wiązało się to z jakąś filozofią – tak chciałam spróbować, a potem to już z przyzwyczajenia, ale ciąży się bałam. A jak zaczęłam, to tak już mi zostało. Może ja po prostu lubie mięso?

  Wydaje mi się, że dopóki wyniki badań krwi sa w porządku – nie masz anemii – to spoko. Na pewno nie jest to problemem przy zajściu w ciążę – ja zaszłam.

  Ola

  #157805

  kasia-g

  Re: Dieta wegetariańska

  Jestem wegetarianką od 10 lat,mój mąż od 15. Mamy synka 7 lat i drugiego w drodze. Synek nie zna smaku mięsa.
  Przed zajściem w ciąże jedyne co polecił mi lekarz to folik.

  #157806

  linda6

  Re: Dieta wegetariańska

  Nie jem mięsa od 11 lat, mąż także. Jestem w 20 tygodniu, przyjmuję żelazo ale nie mam pewności że powodem jest dieta, mam koleżanki niewegetarianki mające podobne do moich problemy z wynikami krwi. Polecam dobrą książkę „Matka wegetarianka i jej dziecko” Carolin i Roamana Pawlak, jeszcze do kupienia w księgarniach.

  Linda

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close