Dlaczego nie chce jeść?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #49227

  cass

  Chciałabym się Was spytać jaki apetyt miały Wasze dzieci podczas ząbkowania?
  Kuba od urodzenia należał do małych żarłoczków. Kiedy wprowadziłam zupki i kaszki – wcinał wszystko dość chętnie. NIe miałam także problemów z podawaniem mu szcztucznego mleczka.
  No ale to wszystko do czasu. Od kilku tygodni Kuba nie chce jeść niczego. Cycek be, mleczko sztuczne be, o zupce mogę w ogole zapomnieć. Jedyne co zjada dość chętnie to deserki owocowe. Brak apetytu tłumaczyłam sobie ząbkowaniem, które zaczęło się mniej więcej w tym samym czasie. Ale teraz to już sama nie wiem. W poniedziałek wyrósł ząbek a Kubuś jak nie jadł tak nie je. Żeby mu coś wcisnąć musimy niemalże czary – mary robić.

  Proszę napiszcie jak było u Was, czy też były takie problemy z jedzeniem? Czy mam powód do niepokoju Waszym zdaniem?

  Pozdrawiam wszystkie mamy i dzieciaczki

  Cass i Kubuś (8.12.2003)

  #635094

  4ann1

  Re: Dlaczego nie chce jeść?

  U mojego Kubusia jest podobnie, teraz nie chce tak jeść jak przed ząbkowaniem. Ale sądze, że to normalne. Bo mi też by sie nie chciało jeść, tylko pić….ale mam nadzieje, że to z czasem przejdzie i wróci do swojej formy. Gdzie nie narzekał na nic- jadł wszystko.

  10-11-04  #635095

  mamaala

  Re: Dlaczego nie chce jeść?

  przy ząbkowaniu u nas też jest spadek apetytu, dziecko je malutko, najchętniej serki i paluchy z ciasta, po 2-3 dniach od wyjścia ząbków (bo u nas idą po 2-4) wszystko raczej wraca do normy, może poczekaj jeszcze dzień-dwa z martwieniem się :))

  Aga i Ala (10.02.2003)

  #635096

  mysia2

  Re: Dlaczego nie chce jeść?

  U nas apetyt był żaden. Tyle że butla wchodziła rano i wieczorem. A reszta to tylko symboliczne 2-3 łyżeczki i koniec. Też się tym martwiłam ale przeszło. U Was widocznie idzie drugi ząbek i to mu dokucza. Nie zmuszaj Małego do jedzenia. Będziesz się denerwowała Ty i on. A jeszcze dostanie Ci jadłowstrętu. Pilnuj tylko żeby bardzo dużo pił. Po kilku dniach dojdzie do siebie. Natan też jedzenia raczej nie odmawia. Raczej się o nie upomina.
  Pozdrawiamy

  Eryka i Natanek 09.09.03r

  #635097

  kzaremba

  Re: Dlaczego nie chce jeść?

  Kiedyś czytałam że dzieci tak mają – raz jedzą bardzo chętnie, a raz wcale nie chcą. Myślę , że ten brak apetytu jest przejściowy.Może jest to faktycznie związane z ząbkami, a może po prostu nie ma ochoty. Sylwia jest raczej niejadkiem, ale ma dni kiedy pałaszuje bardzo duzo kaszki i desrkow, a potem- znów nie chce.
  Pozdrawiam!

  Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

  #635098

  kubiushi

  Re: Dlaczego nie chce jeść?

  Dzieci tak już mają. Moja Emilka kończy za niedługo rok a nadal ma humory. do 8 m-ca wcinała słoiczkowe jedzenie aż jej się uszy trzęsły aż nagle ni z gruszki ni z pietruszki nie czciała nic jeść (oprócz cyca którego ciągnie do dziś). Okazało się, że znudziły się jej słoiczki. Dziś je razem z nami a im większa łycha tym lepiej. Czasem ma dni,że ssie tylko pierś. Nie ma co zmuszać do jedzenia.

  Agnieszka z Emilcią

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close