dłuższy urlop macierzyński

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #8285

  pgosia

  Dziewczyny! Czy wiecie jak ma wyglądać zaświadczenie od lekarza informujące o tym, że było się w ciąży 13.01.2001 roku? Czy wystarczy, że lekarz napisze tylko tę informację i się podpisze? Dodam, że chodzę prywatnie do lekarza i z wypisaniem zaświadczenia nie ma problemu, tylko nie jestem pewna jak to ma wyglądać. Może któraś z Was ma pewne informacje na ten temat?
  Pozdrawiam,
  Gosia.

  #141703

  pokemon

  Re: dłuższy urlop macierzyński

  w moim przypadku wyglądało to tak że przyniosłam do firmy zaświadczenie od kiedy jestem w ciąży i podanie o przedłużony urlop macieżyński.W którym jesteś tygodniu?
  Pozdrawiam Magda z 35 tyg.brzusiem  #141704

  malgosik

  Re: dłuższy urlop macierzyński

  Witam Gosiu,
  Z tego co wiem to wystarczy tylko zaświadczenie od lekarza, że jesteś w takim a takim tygodniu ciąży czyli od jakiegoś tam dnia przed 13-01-2002. Ale to juz chyba czas złożyc takie dokumenty. Ciesze się, ze udało Ci sie jeszcze z tym długim urlopem. Ja niestety sie nie załapałam, ale najwazniejsze, że będę mamą. Życze powodzenia.

  GosiaO

  #141705

  basik

  Re: dłuższy urlop macierzyński

  Zgodnie z wytycznymi ZUS nalezy dostarczyc zaswiadczenie, ze w dniu 13 stycznia bylas w ciazy i to wystarczy. Zaswiadczenie dolaczasz do podania o dluzszy wymiar urlopu, ktore skladasz u siebie w kadrach. Nie moga Ci odmowic przyznania urlopu jesli te warunki spelnilas. Natomiast podanie musisz zlozycz najpozniej dzien przed porodem. Podanie zlozone w dniu porodu lub pozniej jest nieskuteczne – z automatu przydziela Ci 16 tygodni.

  #141706

  magdak

  Re: dłuższy urlop macierzyński

  nie zgadzam się z basikiem
  ustawodawca nie sprecyzował do kiedy ma być złożone u pracodawcy tzw. podanie o dłuższy macierzyński, tak więc mozna to zrobić przed porodem jak i po nim
  ale znając polską rzeczywistość, może faktycznie lepiej zrobić to przed
  jak tak zrobiłam
  pozdrawiam
  magda
  ps. a zaświadczenie od ginekologa moze być wypisane jak lekarz sam chce, byleby była jego pieczątka i podpis

  #141707

  magdak

  Re: dłuższy urlop macierzyński

  polecam stronę:

  jest tam chyba wszystko na ten temat
  pa pa
  magda  #141708

  basik

  Re: dłuższy urlop macierzyński

  Ja tylko cytuje za prawnikiem z Min Pracy, jego wypowiedzi opublikowano w Rzepie (specjalny dodatek o zasilkach):
  „Wniosek o wydluzony urlop macierzynski pracownica musi przedlozyc pracodawcy najpozniej dzien przed przewidywana data porodu. Jezeli sie spozni to na podstawie zaswiadczenia o urodzeniu dziecka szef udzieli urlopu skroconego. Wniosek o udzielenie dluzszego urlopu macierzynskiego zlozony podczas korzystania z urlopu o krotszym wymiarze jest bezskuteczny”. Podstawa prawna art 2 ust 3 nowelizacji kodeksu pracy
  Dla mnie to tak jakby napisano: od momenu urodzenia jestes z automatu na krotszym urlopie i swoj wniosek o dluzszy wymiar mozesz sobie schowac wtedy w buty: innymi slowy zloz papiery jak najszybciej bo jesli urodzisz przed terminem to i tak moga robic Ci problemy…

  #141709

  pgosia

  Re: DZIĘKI !!!

  Bardzo Wam wszystkim dziękuję! Jestem w 35 tyg. ciąży (termin na 15 września) ale zgodnie z Waszymi sugestiami złożę podanie o urlop w nadchodzącym tygodniu.
  Pozdrowienia,
  Gosia.

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close