Do grudniówek ( i nie tylko)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #47579

  carmel

  Może robię ” z igły widły ” ale wolę Was zapytać o zdanie. Otóż podczas przedostatnej wizyty u lekarza ( 12,05 ) USG wykazało,że jest to 11 tc co zgadzało się z terminem wyliczonym na podstawie OM( dzidzia miała wówcxzas 41 mm). Alew podczas ostatniej wizyty( 02,06 ) USG przesunęło czas trwania mojej ciąży o 2 tygodnie do tyłu wskazując 12 Tc.USG było robione w odstępstwie 3 tygodni. Czy to znaczy,że moja dzidzia za wolno rośnie- teraz miała 52 mm ( mierząc od główki do pupy ) . Lekarz powiedział,że maleństwo jest w sam raz, ale ja jestem wielką panikarą i wolę Was zapytać jak to jest u Was, jakie są wymiary Waszego MaleństwA – tak dla porównania. Sorry,że trochę chaotycznie to napisałam, ale mam nadzieję,że moje obawy są nieuzasadnione.

  #616178

  asia7

  Re: Do grudniówek ( i nie tylko)

  Hej, nic się nie martw moja dzidzia w 12tc miała 58mm, więc to chyba nie dużo więcej niż twoja, a teraz kopie i buszuje po całym brzuszku
  Powodzenia

  Asia  #616179

  efcia

  Re: Do grudniówek ( i nie tylko)

  Ja mam ma wyniku podobny „wzrost” ” 🙂 maluszka w 12 tc CRL wynosi 56 mm. Wszystko u ciebie jest jak najbardziej prawidłowe. Teraz jestem w 15 tc i dopiero maluszka będę oglądać z miesiąc,oj nie mogę się juz doczekać.

  Pozdrawiam

  Efcia + kruszynka

  #616180

  Anonim

  Re: Do grudniówek ( i nie tylko)

  Opiszę Ci jak to wygląda u mnie :
  06.05 byłam na USG – to był 9t 6dz w/g OM – dzidzia miała 21,4 mm i z usg wynikało, że to 8 t 6 dni (tydzień róznicy !!???)

  13.05 kolejne USG – czyli 10t 6dz w/g OM – dzidzia miała
  35 mm i z usg wynikało, że to 10 t i 3 dz. (czyli różnica się troszkę zmniejszyła)

  27.05 kolejne USG (genetyczne) – czyli 12t i 6 dz. w/g OM
  dzidzia miała 60,2 mm i z USg wynikło, ze to dokładnie 12 t i 6 dz.

  Za każdym razem inny pomiar i inny wiek ciąży… nic się nie martw, ja mam wrażenie, że to wszystko zależy od ułożenia dzidzi i od tego w jakim miejscu wykonujący badanie USG postawi „krzyżyk” a z aparatem Usg to jest tak – jaki wymiar mu wyjdzie z tych krzyżyków taki automatycznie dobiera wiek ciąży – za chwilkę okaże się, że Twoja dzidzia znowu jest dwa tygodnie starsza bo bedzie sobie leżała w troszkę innej pozycji … i tak w kółko… a dzieciątko sobie spokojnie rośnie i dobrze się rozwija 🙂

  Pozdrawiam … Misia

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close