Do mam 8 -mio miesięczniaków i więcej

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #36813

  mamaoskiego

  witamCzy jest tu jakaś mama , której pociecha nie przekręcała się z brzuszka na plecy i odwrotnie w wieku 8 miesięcy ? bo Oskar jeszcze tego nie robi dostalismy skierowanie do rehabilitanta ale to dopiero w lutym i martwię się

  pozdrawiamy
  Magda i Oskar 06.05.03

  #479845

  mazelka

  Re: Do mam 8 -mio miesięczniaków i więcej

  Witam,

  Moja córeczka nie przekręcała się na brzuszek (po prostu nie cierpiała leżenia na brzuszku) w wieku 5/6 miesięcy – neurolog skierowała nas na rehabilitację (chodziłam do prywatnej rehabilitantki – płaciłam 50zł/h). Po ok 2 miesiącach Magda nauczyła się do czego sa rączki i nóżki, a po kolejnych dwóch raczkować.

  Zazwyczaj dziecko, które nie przekręca się na brzuszk, nie jest w stanie nauczyc sie raczkować (słowa rehabilitantki). Nie przechodz wszystkich etapów rozwoju (leżenie na plecach, brzuchu, raczkowanie, siadanie, podnoszenie się, stanie, chodzenie).

  U nas rehabilitacje wyglądała nastepująco: spotkanie raz w tygodniu na 1 godz – pani ćwiczyła z Magdą oraz pokazywała jak ćwiczyć i w jakiej pozycji bawić dziecko w domu – i tak przez cztery miesiące.

  Jeżeli masz dalsz pytania to pisz na priva

  Pozdrawiam

  mazelka  #479846

  ankar

  Re: Do mam 8 -mio miesięczniaków i więcej

  Przede wszystkim nie martw się na zapas. My tez chodzimy na rehabilitację, po 2 tyg. od pierwszych ćwiczeń Zuzka zaczęła przekręcać się z brzuszka na plecki (odwrotnie potrafiła, ale nieprawidłowo), a teraz kręci się jak piłka w każdym kierunku. Teraz (1,5 m-ca od 1-szej rehabilitacji) ćwiczymy przymiarki do samodzielnego siadania i raczkowania. Tak więc czekaj cierpliwie i nie próbuj ćwiczyć z Oskarkiem bez konsultacji ze specjalistą, bo można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. U nas właśnie tak było, niestety.
  Pozdrowionka i głowa do góry, musi być dobrze!

  Anka i Zuzia (20.05.2003)

  #479847

  mamula

  Re: Do mam 8 -mio miesięczniaków i więcej

  Mój obecnie 17-miesięczny Kubulek bardzo dlugo nie obracał się z brzuszka na plecy, co stanowiło ogromny problem i zmartwienie. Jego młodsza o dwa miesiące „narzeczona” juz dawno nieżle fikała, a mój synuś ani ciut, ciut. Ale przyszedł czas i dla niego. Co prawda mój synuś też był rehabilitowany, ale powodem była asymetria ciała a nie brak umiejętności przewracania się na brzuszek. Myslę jednak, że to właśnie było powodem Jego „gorszej” formy, a ta rehabilitacja mu wiele pomogła. Jeśli Oskarek nie ma innych „słabości” to myslę, że wkrótce będzie wywracał niezłe koziołki:-) A rehabilitacja niech Was nie przeraża – to bardzo dobra i fachowa opieka, dzięki której można wiele się nauczyć. Pozdrawiam i życzę sukcesów!!!

  mamula Kubula (29.07.2002 r.)

  #479848

  mamaoskiego

  Re: Do mam 8 -mio miesięczniaków i więcej

  dziękuję
  dodałyście mi otuchy i postaram się już nie martwić .Co prawda Oskar sam siedzi ciu ciu się podnosi o szczebelki łóżeczka jak siedzi obraca się wokoło jak lezy na brzuszku i pełza do tyłu ale zobaczymy co nam powiedzą na rehabilitacji
  miłego dnia

  Magda i Oskar 06.05.03

  #479849

  jane

  Re: Do mam 8 -mio miesięczniaków i więcej

  my akurat nie mamy takiej sytuacji, ale slyszalam o takim przypadku – po prostu kazde dziecko rozwija sie inaczej…

  Jane i Małgosia 04.05.2003

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close