Do Mam chłopców

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #56742

  mamadawidka

  Ostatnio koleżanka powiedziała mi, że jej małemu synkowi czasami ucieka jąderko, tzn. gdy zrobi mu sie zimno i mosznia sie skórczy to ucieka z niej jąderko i chowa sie w pachwinie.Powiedziała, że była z tym u lekarza i on powiedział, że czesto zdarza sie, że chłopcom jąderka pod wpływem nagłego ochłodzenia uciekają. Dlatego należy zawsze sprawdzać jąderka podczas kapieli, bo wtedy jest chłopcu ciepło i jąderka powinny byc na swoim miejscu.Jeżeli tam będą to wszystko jest ok i nie ma sie czym martwic, nawet jesli uciekną pod wpływem ochłodzenia.Lekarz powiedział, ze gorzej byłoby gdyby nie wracały podczas kąpieli na swoje miejsce.Dodał też, że często mamusie nawet nie wiedzą, że jąderka uciekają pod wpływem zimna bo po prostu tego nie sprawdzają i zapewnił , że jak chłopiec zacznie dojrzewac to jajeczka mu urosną i problem uciekania zniknie.
  Z ciekawości zaczełam sprawdzać jąderka mojemu synowi i przy kąpieli miał oba, natomiast gdy zmieniałam mu pieluchę i mosznia sie skurczyła to trudno było mi stwierdzić czy one tam są czy też nie.
  Czy Wy słyszeliscie o czymś takim, bo ja szczerze mówiąc pierwszy raz sie z czyms takim spotkałam.Szukałam w wyszukiwarce na forum cos na ten temat , ale praktycznie nic konkretnego nie znalazłam.Może Wy wiecie coś wiecej.

  #726304

  Anonim

  Re: Do Mam chłopców

  coś gdzieś kiedyś może i obiło mi się o uszy, ale … nie sprawdzałam Jasiowi… hmmm pediatra też nie zwróciła mi na to uwagi a zawsze sprawdza …. wnioskuję, że wszystko w porządku jest.

  może inne mamy się wypowiedzą

  roczny Jaś + Jovanka(luty’05)  #726305

  fr-ania

  Re: Do Mam chłopców

  Wydawało mi się to tak naturalne, że nie wzbudzał ten temat mojego wcześniejszego zainteresowania. Mam jeszcze dużo czasu do ewentualnego martwienia się z tego powodu. Podaję linki do artykułów, które udało mi się wyszukać:
  [url=”http://www.rodziceonline.pl/bizz/rodzice/a/tekst.jsp?place=bizz_rodzice_main_a&news_cat_id=161&news_id=984>http://www.rodziceonline.pl/bizz/rodzice/a/tekst.jsp?place=bizz_rodzice_main_a&news_cat_id=161&news_id=984
  <a"]http://www.gerber.pl/?typ=publikacje&idArtykuly=96[/url]
  http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,56000,2149449.html
  Pozdrawiam.

  Ania i Szymek 21.07.04

  #726306

  biancia

  Re: Do Mam chłopców

  Tak, to jest naturalne. Mojemu synkowi też jąderka wędrują. Nigdy mnie to nie przeraziło, bo mojemu mężowi dzieję się dokładnie to samo:). W ogołe jak zauwważam jakieś rzeczy w okolicach pisiorka mojego synka to zaraz wołam męża i pytam cz to normalne. W końcu on ma z tym doczynienia przez całe życie:).
  Pozdrawiam

  bianka i Bartuś (05.12.2003)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close