do mam cycowych roczniaków!!!!

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #52940

  martyna80

  cześć! chcę zacząć odstawiac mojego 13 miesięcznego prawie malca od cyca , ale mam problem! nie z nim ale ze sobą! tak bardzo chce go odstawic ale moja psychika mi na to nie pozwala, boże to okropne !mam jakies głupie mysli jak nie będe mu dawać cyca to tak jakby dziecku zabierać mamę ! czy ktoś miał podobnie ? jestem wściekła na siebie! przeciez nikt tego za mnie nie zrobi muszę się sama uporać z tym tylko jak ?

  #678740

  Anonim

  Re: do mam cycowych roczniaków!!!!

  Ja miałam podobnie.
  Zwłaszcza, że przy odstawianiu musiałam nauczyć moje dziecko zasypiania bez piersi. Pierwszy wieczor był smutny, Mały zasnął z płaczem rozżalony i obrażony, a ja ryczałam pół wieczoru – że robię mu krzywdę, że nasz kontakt się urywa itd. Odstawiłam go w tydzień i czułam się starsznie. Ale potem spojrzałam na niego innym wzrokiem. Wydał mi się taki samodzielny i duży, i, na moje pocieszenie, zupełnie nie pamiętał o cycu. Pomyślałam sobie, że to jest najważniejsze, skoro on zapomniał i ma się dobrze, to ja powinnam się tylko cieszyć.
  Ale czułam się, jak po przysłowiowym odcieciu pępowiny.
  Niestety to są normalne decyzje w życiu i nie tylko dziecko, ale i matka muszą się przygotować na pewnego rodzaju „rozstania”. Pewnie drugi etap nastąpi, kiedy dziecko będzie wolało koleżanki i kolegów od własnych rodziców 🙂  #678741

  mysia2

  Re: do mam cycowych roczniaków!!!!

  Ja miałam ze sobą identyczny problem. Już ponad dwa tygodnie nie cycujemy a mi dalej jest źle z tego powodu. Natomiast Natan ostatnio „wyśmiał” cyca jak mu pokazałam. Nawet zapomniał jak się ssie. Tak szybko zapomniał. Aż mi jest przykro, tak bardzo przykro…
  Czyli wychodzi na to, że jesteś/jesteśmy normalne. Takie zahamowania psychiczne występują u większości mam.
  Pozdrawiamy

  Eryka i Natanek 09.09.03r

  #678742

  sroczka

  Re: do mam cycowych roczniaków!!!!

  I ja mam bardzo podobnie, chciałam odstawić małego od piersi ale nie potrafię. W dzień juz nie daję cycusia, ale wieczorem i w nocy nadal daję. A najgorsze są nocki pobudka 3 razy. NIe wiem czy jestem już gotowa przestać karmić, ale jak nie teraz to czy wogóle kiedykolwiek będę gotowa???

  Ela i Adaś 16.08.2003

  #678743

  martyna80

  Re: do sroczki!

  ja zaczęłam ! chciałam to zrobić drastycznie , bo z niego wielki cycoch ! ale niestety nie udało się ! narazie drugi dzień nie cyca! zasypia też bez cycusia! dostaje serek je go w kapieli bo tak to by chyba nie zjadł! mleka nie chce innego! zostaje noc ! ale jest trudno ! jemu jak i mi !

  martyna i mikołaj 10.08.03

  #678744

  sroczka

  Re: do sroczki!

  U nas dzień spoko, bez cycania. Ale nocki niestety nie wytrzymałam dzisiaj. Budził sie na cycę, posmarowłam ketchupem, więc nie chciał, ale płakał. I tak było 3 razy, za trzecim razem skapitulowałam i dałam drugą cycę Nie wiem czy sobie poradzę z nockami

  Ela i Adaś 16.08.2003  #678745

  alak

  Re: do mam cycowych roczniaków!!!!

  Mamy 4 dni do roczku,a od tygodnia nie daję cyca. Nie czuję się jakoś z tego powodu dziwnie. Wiem,że mojej Majce niczego nie brakuje. Chociaż bardzo lubiła cyca, kochała wręcz, to musiałam podjąc taką decyzję. Muszę zająć się też swoją przyszłością zawodową, a wiem, że jeżeli nie teraz to z kadym tygodniem będzie za późno. Poza tym im starsze dziecko, tym coraz ciężej mu rozstać się z cycem, a ja unikam w ten sposób afery o brak mleczka mamusi. Maja jest uczulona na wiele produktów i moja dieta była uboga przez to, a przecież ona chce mieć mamę nie tylko dla cyca, ale mamę uśmiechniętą i zdrową. Sama bardzo chętnie ją karmiłam i kochałam te chwile kiedy wiem,że daję jej to co mam najlepszego. NAtomiast przyjmuję rezygnację z cyca za kolej rzeczy. Będzie jeszcze wiele innych radości, a póki co przyszedł czas na „bezbolesne”, dla córki przede wszystkim, odstawienie od piersi. Pozdrawiam i życzę mamusiom pozytywnych myśli!

  Alicja,Maja (09.09.03)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close