Do mam dzieci z późno objawioną delikatną skazą

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #44671

  basiogroszek

  Staś ma delikatną skazę (w jednym miejscu koło ucha). Pediatra twierdziła, że tak duże dziecko nie bedzie w stanie przyzwyczaić się do produktu mlekozastępczego. Udało nam się stopniowo podmieniając liczbę miarek Bebilonu na Bebilon Pepti przestawić go.
  Teraz mam pytanie (zapomniałam zapytać pediatry), czy przy tak małej skazie mogę od czasu do czasu spróbować podać mu np. deserek z jogurtem? A co z żółtkiem?


  Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

  #581454

  ciapa

  Re: Do mam dzieci z późno objawioną delikatną skazą

  U nas jest podejrzenie uczulenia na mleko krowie i skazy – czekamy na wyniki badan jednak pediatra na razie kazała zrezygnować z deserków z jogurtem i z zółtka też. Na razie przeszliśmy na bebilon niskolaktozowy bo ma mniejszą ilość białka. Mam pytanie może sie orientujesz – czy Bebilon sojowy jest również taki niedobry w smaku. Bo jak nam wyjdzie alergia to musimy zmienić mleko. U Mikołaja objawami była biegunka, zielona kupa i suche placki na skórze.

  Kaska i Mikołaj 18.09  #581455

  gosiab

  Re: Do mam dzieci z późno objawioną delikatną skazą

  Najsmaczniejszym mlekiem sojowym jest Isomil. Wiem, bo próbowaliśmy wszystkich innych i tylko to mój mały zaakceptował. Ale on miał 2,5 miesiąca, niewiem jak będzie ze starszym maluszkiem
  Pozdrawiam

  Gosia i Kubuś 18.11.2003

  #581456

  basiogroszek

  Re: Do mam dzieci z późno objawioną delikatną skazą

  Tak jak pisałam, my każdego dnia zwiększaliśmy liczbę miarek bebilonu pepti o jedną, kosztem jednej miarki zwykłego bebilonu. U nas nie było pośpiechu, bo Staś tę skazę ma rzeczywiście niewielką. Teraz (od dzisiaj) jest już tylko na pepti. Wygląda na to, że w ogóle nie zauważył różnicy. Tak jak pisze GosiaB, podobno najsmaczniejszym produktem mlekozastępczym (przy okazji – podobno bebilon pepti nie jest sojowy) jest Isomil, choć jak ostatnio czytałam, że fatalnie się rozpuszcza – przy bebilonie pepti tego nie zauważyłam.


  Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close