Do mam po c.c klasycznym!

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 28)
 • Autor
  Wpisy
 • #90224

  ewelina27

  W poprzedniej ciąży miałam c.c klasyczne (macica przcięta na „kurczaka” a brzuch w poprzek).Obecnie jestem w drugiej ciąży (29 tydzień) i wiem że będe mieć też drugie c.c klasyczne.Doznałam lekkiego szoku jak dowiedziałam się od położnej że to moje drugie i ostatnie c.c klasyczne , że nie wolno mi już więcej zachodzić w ciąże!Z moim ginem jeszcze nie rozmawiałam na ten temat , ale zamierzam.Chodzi mi o to że nie mam dzieci (w tamtym roku zmarła mi córcia) i teraz oczekuje kolejnego dziecka i nie ukrywam że bardzo bym chciał mieć dwójkę dzieci , a tu taki koszmar że nie wolno mi już zachodzić w kolejną ciąże.Drogie forumowiczki napiszcie mi proszę czy słyszałyście o kobietach , które miały trzy c.c klasyczne (zaznaczam chodzi mi o c.c klasyczne , nie o c.c poprzeczne że macica i brzuch przecięte w poprzek).Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam:)

  #1505197

  ewelina27

  Do mam po c.c klasycznym!

  W poprzedniej ciąży miałam c.c klasyczne (macica przcięta na „kurczaka” a brzuch w poprzek).Obecnie jestem w drugiej ciąży (29 tydzień) i wiem że będe mieć też drugie c.c klasyczne.Doznałam lekkiego szoku jak dowiedziałam się od położnej że to moje drugie i ostatnie c.c klasyczne , że nie wolno mi już więcej zachodzić w ciąże!Z moim ginem jeszcze nie rozmawiałam na ten temat , ale zamierzam.Chodzi mi o to że nie mam dzieci (w tamtym roku zmarła mi córcia) i teraz oczekuje kolejnego dziecka i nie ukrywam że bardzo bym chciał mieć dwójkę dzieci , a tu taki koszmar że nie wolno mi już zachodzić w kolejną ciąże.Drogie forumowiczki napiszcie mi proszę czy słyszałyście o kobietach , które miały trzy c.c klasyczne (zaznaczam chodzi mi o c.c klasyczne , nie o c.c poprzeczne że macica i brzuch przecięte w poprzek).Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam:)  #1505198

  nena75

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  A czemu miałaś cc klasyczne? to jeszcze się tak robi?
  Ja leżąć na patologii byłam w sali z dziewczyną, która miała mieć 3 cc. Od mniej więcej połowy ciąży była na środkach przeciwbólowych, bo tak ją bolała blizna.
  Generalnie chodzi o to, że macica rozcinana w tym samym miejscu jest bardzo cienka i grozi pęknięciem. Nie wiem jakie są inne zagrożenia przy cc klasycznych. Ja miałam cc poprzeczne.

  W i T 3l 9m

  #1505199

  ewelina27

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  c.c klasyczne robi się już naprawdę przy bardzo zagrożonym życiu matki i dziecka , niestety u mnie tak było.c.c klasyczne tym różni się od c.c porzecznego , jak już wpomnałam w swoim wątku ,że c.c klasyczne to takie gdzie macica jest przecięta jest na „kurczaka a powłoki brzuszne w poprzek , natomiast c.c poprzeczne to takie gdzie macica jest przecięta w poprzek jak powłoki brzuszne.Podsumowując życzę tym kobitą które mają mieć c.c , aby miały c.c poprzeczne , żadnej kobiecie nie życzę c.c klasycznego!

  #1505200

  ewelina27

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  Nena75 powiedz mi jeszcze tylko czy ta dziewczyna miała mieć c.c klasyczne?

  #1505201

  nena75

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  Ja miałam cc nagłe ratujące życie dziecka i było to cc poprzeczne.
  Ta dziewczyna, która była ze mną na sali iała 3 cc poprzeczne. Była też jedna która iała jedno cc pionowe a drugie poprzeczne. Generalnie lekarze mówili, że cięcia pionowego się już nie robi.

  W i T 3l 9m  #1505202

  kotus

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  dokładnie tak jak mówi Nena teraz pionowo sie nie tnie tylko tuż nad wzgórkiem łonowym
  A może powinnas zmienić lekarza??
  Uważam,że spokojnie możesz mieć 2 dzieci
  A dlaczego nie możesz mieć porodu naturalnego??

  #1505203

  suminka

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  a czemu masz miec cc klasyczne teraz?? I kiedy miałaś poprzednie bo moja dr twierdzi że nawet w zagrozeniu nie robia juz klasycznego tylko poprzeczne nad wzgórkiem.
  A może teraz spróbuj sn??

  Suminka + Rybka

  #1505204

  ewelina27

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  A ja takie c.c miałam w tamtym roku:(

  #1505205

  ewelina27

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  Kurcze dziewczyny wyrażnie napisałam że będe mieć 2 c.c klasyczne , a w tym przypadku nigdy nie można rodzić naturalnie.A lekarza nie zmienie bo o nie możności zajścia w ciąże powiedziała mi położna , tak jak napisałam w swoim wątku, a tak wogole to tamto robił mi inny lekarz.  #1505206

  ewelina27

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  Rany!Dziewczyny , jak już kiedyś kobieta miała c.c klasyczne to następne wykonuje się takie same i to samo robi się jeśli kobieta miała c.c poprzeczne.Moja droga ja też mam poprzeczną na wzgórkim bliznę , ale tak to mają wszystkie kobiety nawet po c.c klasycznym .Bo jak już wyjaśniałam , to prz c.c klasycznym macica jest przecięta na „kurczaka” czyli pionowo , a powłoki brzuszne w popezek , czyli ja też mam blizne na brzuchu w poprzek , ale moja macica przecięta jest pionowo (a przecierz gołym okiem blizny na macicy nie widać tylko jak się robi USG).Niestety jeszcze się robi c.c klasyczne w zagrożeniu życia , bo ja takie c.c miałam w kwietniu 2006 roku:(

  #1505207

  ewelina27

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  I niestety kobiety po c.c klasycznym nigdy nie mogą rodzić naturalnie:(Wyjątkiem są kobiety po c.c poprzecznym ,ale mogą rodzić wtedy jak jest wszystko w porządku z blizną i mineło przynajmniej 2 lata.  #1505208

  beamama

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  Moja siostra pierwsze dziecko rodziła przez cc, klasyczne, w pośpiechu, bo źle z dzieckiem było, łożysko do przodu, krwotok.
  Cięcie paskudne od samego pępka do samego dołu, blizna ohydna, taki sznur, nawet po 12 latach. Ale ja nie o tym chciałam, tylko o tym, że potem urodziła naturalnie i bez problemów dwójkę dzieci 🙂 Pierwsze niecałe dwa lata po tej cesarce.

  #1505209

  ewelina27

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  Kurcze moja droga jeszcze raz piszę że miałam c.c klasyczne , czyli macice mam przciętą pionowo na „kurczaka” , a powłoki brzuszne mam przecięte poprzecznie i nie mam takiej blizny jak Twoja siostra na brzuchu pionowo tylko w poprzek , moja blizna na macicy jest pionowa.Trudno mi uwierzyć ,że Twoja siostra rodziła potem naturalnie , ale to było 12 lat temu.A ja rok temu miałam c.c klasyczne i też było u mnie koszmarnie min: gestoza ze stanem przedrzycawkowym cićnienie 220/120 i na dodatek mam zespół antyfosfolipidowy i w obecnej ciąży muszę robić sobie codziennie zastrzyki,Moja droga naprawdę kobiety po c.c klasycznym nie mogą rodzić naturalnie (zresztą w internecie to teraz cały czas o tym piszą , wystarczy wpisać w wyszukiwarkę).A tak na marginesie to ja jestem 3 raz w ciąży , z tym że 1 ciąże poroniłam a druga była zakończona c.c klasycznym.Moje drogie życzę wszystkim kobietom , które mają mieć cięcie cesarski , aby nigdy nie miały c.c klasycznego! tylko żeby miałe normalne c.c poprzeczne.Pozdrawiam:)

  #1505210

  natusia

  Re: Do mam po c.c klasycznym!

  ja mialam cc poprzeczne w zagrozeniu zycia dziecka. ale kiedy lezalam w zeszlym roku na patologii ciazy, poznalam dziewczyne, ktora miala pionowa blizne na brzuchu, koszmarna. w drugiej ciazy (wlasciwie trzeciej, bo pierwsze dziecko zmarlo i rodzila naturalnie) lekarze cieli tak samo, zeby – jak to powiedzieli – nie wyszla kotwica;) przy okazji zreszta poprawili jej te blizne. rozmawialam z nia sporo i nie mowila, zeby zabroniono jej kolejnej ciazy. nie mam z nia kontaktu ale sprobuje go odnowic i zapytam ja, czy tez uslyszala cos takiego.
  trzymaj sie

  Natusia i Szymonek -> http://www.stronkaszymonka.bloog.pl

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 28)


Forum ‘Wszystko o porodzie’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Close