do tych co wrócili "świeżo" z Chorwacji

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 19)
  • Autor
    Wpisy
  • #108539

    eiffla

    Dziewczyny, my byliśmy jako stydenci ponad 8 lat temu, wtedy dla nas wszystko raczej drogo było. Jak to wygląda teraz? Czy ceny sa duzo wyższe od naszy cen? Jakieś knajpy, pizze, obiady czy choćby piwo 😀
    Teraz jedziemy z dziećmi (2 lata i 5 lat) no kurcze trzeba im dać jeść cuś, my wtedy samą pizzą sie żywiliśmy bo była najtańsza. No ale teraz sama pizza nie przejdzie 😀

    #4555294

    yoko

    Chorwacja jest droga, niestety.



    #4555295

    ana7

    My byliśmy rok temu – drogo jest. Żyliśmy na pizzy i zupkach z Pl. Dzieciaki małe na słoiczkach na szczęście.
    Drogie były owoce i warzywa, no i oczywiście dania obiadowe

    #4555296

    yoko

    ostatni raz byliśmy w Chorwacji jak eF miał 2 lata…
    ceny były szokujące, głównie w knajpach…
    Włochy są tańsze sporo.

    #4555297

    Anonim

    Zamieszczone przez bruni
    ostatni raz byliśmy w Chorwacji jak eF miał 2 lata…
    ceny były szokujące, głównie w knajpach…
    Włochy są tańsze sporo.

    ale wtedy dopiero co weszliśmy do unii :Niepewny:
    ja szok na rodos przezyłam w 2004 :Boje się:

    #4555298

    jane

    Zamieszczone przez ana7
    My byliśmy rok temu – drogo jest. Żyliśmy na pizzy i zupkach z Pl. Dzieciaki małe na słoiczkach na szczęście.
    Drogie były owoce i warzywa, no i oczywiście dania obiadowe

    I woda – okropnie droga…



    #4555299

    anka332

    ja bylam rok temu i bylo mega drogo naszczescie mielismy hotel w bosni 5 minut od granicy z chorwacja i tam juz bylo tanio

    cytat z jednego z forum Jeżeli chodzi o ceny, to porównując z polskimi rzeczywiście drożej. Wzięliśmy wałówe ze sobą i w zasadzie kupowaliśmy tylko jakieś drobiazgi, obiady mieliśmy przygotowane (polecam weki). Jezeli chodzi o przykładowe ceny ze sklepu w centrum miejscowości (Novalja, wyspa Pag): – masło (250g) 16 kun – cola 0,5l 6 kun – piwo ok 5-6 kun – sery żólte – ok 60-100 kun/kg – czekolada ok 10 kun – snickers – ok 5 kun – lody (w sklepie – rożek/patyk) – 9-12 kun – lody (na gałki) – 5 kun/gałka (ale za to ogromna) – chleb (pszenny) – 8 kun – bułka – 4 kun – oliwki (słoiczek) – ok 7-12 kun – płatki śniadaniowe (250 g) ok 16 kun – herbata czarna expres (20t) 9 kun owoce w warzywniaku, niedaleko plaży: – figi świeże – 20 kun/kg – morele – 10-20 kun/kg – winogron biały – ok 45 kun/kg – brzoskwinie/nektaryny 12-25 kun/kg – arbuz – ok 10 kun/kg – pomidor – ok 8 kun/kg alkohole domowej roboty: – rakija ok 40-60 kun/0,75l – winko 1,5l ok 20 kun parking w centrum, bezpośrednio przy morzu – 10 kun/h prom Prizna-Ziglijen 90 kun auto + 13 kun osoba (dorosła)

    #4555300

    ciapa

    W tamtym roku byliśmy na kempingu pod namiotem
    Ceny….no drogo jest
    Na jedzenie – przez 2 tygodnie, bez szaleństw, raz dziennie w knajpkach, pozostałe na własną rękę, przy 2 dorosłych i 2 dzieci poszło nam ok 2 tysi….i mieliśmy trochę własnego żarcia z Polski
    Każda wizyta obiadowa w knajpie, lody, napoje (koszmarnie drogie) to wydatek rzędu 100 zł
    Faktycznie pizza najtańsza i najlepsza – koszt jak u nas – duża około 30 – 40 zł
    Pieczywo, owoce, warzywa drogie ale pyszne 🙂
    Byliśmy na wyspie Rab

    #4555301

    eiffla

    a ktooś był w okolicy Sibeniku? Jakieś namiary na apartament macie? Przeszukałam chybe cały net i albo zajęte albo coś nam nie pasuje 🙁

    #4555302

    nusiak

    Zamieszczone przez bruni
    ostatni raz byliśmy w Chorwacji jak eF miał 2 lata…
    ceny były szokujące, głównie w knajpach…
    Włochy są tańsze sporo.

    a to pocieszające :):Cwaniak:



    #4555303

    yoko

    Zamieszczone przez krecik_75
    a to pocieszające :):Cwaniak:

    tez zależy na czym.
    przynajmniej nie zdzierają na winie, napojach i owocach morza, pizzy, suszonych pomidorach, etc.

    #4555304

    gosik

    Zamieszczone przez bruni
    Chorwacja jest droga, niestety.

    potwierdzam

    dużo jedzenia zabieramy zawsze ze sobą
    dla maluszka słoiki (tam droższe niż u nas są), zupy w proszku etc
    obiadki to głównie pizza lub sami przyrządzaliśmy (zawsze braliśmy pokoje z aneksem kuchennym)



    #4555305

    ciapa

    Zamieszczone przez gosik
    potwierdzam

    dużo jedzenia zabieramy zawsze ze sobą
    dla maluszka słoiki (tam droższe niż u nas są), zupy w proszku etc
    obiadki to głównie pizza lub sami przyrządzaliśmy (zawsze braliśmy pokoje z aneksem kuchennym)

    Ja dzieciowych rzeczy nie brałam
    Cenowo wychodziło mi dokładnie tak jak w Pl a nawet taniej ok 5 zł za spory słoiczek:Hmmm…:
    Też mają sporo tanich sklepów tylko trzeba poszukać, najdrożej na wyspie

    Zup proszku, konserw nie jem w Pl to i tam nie brałam
    Brałam za to mięcho w słoikach, gotowe, zapasteryzowane – i to się genialnie sprawdziło
    Kasze, makarony to samo co u nas

    Najdroższe napoje, nabiał i mięcho

    No ale porównując do aktualnych cen w Polsce to tragedii nie ma

    #4555306

    laurka

    Zamieszczone przez KasiaKl
    a ktooś był w okolicy Sibeniku? Jakieś namiary na apartament macie? Przeszukałam chybe cały net i albo zajęte albo coś nam nie pasuje 🙁

    nasza zaprzyjaźniona właścicielka apartamentów mówi, że rezerwacje trzeba robić w okolicach kwietnia. no chyba, że wyjazd wrześniowy, to można później.
    w okolicach Sibeniku byłam jako dziecko. teraz mam namiary na miejsce ok. 70 km od Sibenika, więc chyba ciut daleko dla Ciebie.

    #4555307

    ciapa

    Zamieszczone przez KasiaKl
    a ktooś był w okolicy Sibeniku? Jakieś namiary na apartament macie? Przeszukałam chybe cały net i albo zajęte albo coś nam nie pasuje 🙁

    Wejdź na forum cro.pl

    Dadzą Ci fajne namiary, masz tez aktualne ceny i wszystkie info jakich zapragniesz:)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 19)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close