Dodatnie IGG przy tokso …

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #34320

  ruda77

  Dzisiaj odebrałam moje wyniki.
  Przy badaniu na przeciwciała tokspolazmozy moje IGG wynosi 12,4, norma jest do 8 .
  Czy mam się niepokoić??
  Do lekarza idę dopiero w środę 17.12.

  Dziewczyny jak coś wiecie dajcie znać.
  Dzięki

  pozdrawiam
  Aga i Lipcowe Słoneczko /10.07.2004/

  #449864

  marcela-30

  Re: Dodatnie IGG przy tokso …

  Odszukaj wczesniejsze watki o toxo. W jednym z nich podane sa normy i komentarze do wynikow.

  Marcela i mala Fasolina 3.05.04  #449865

  ika

  Re: Dodatnie IGG przy tokso …

  Igg nie powinno Cię niepokoić, niepokoić może podwyższone Igm.
  Pozdrawiam

  ika z syneczkiem Igorem marcowym (28.03.2004 )

  #449866

  gusia2004

  Re: Dodatnie IGG przy tokso …

  Nie martw się. Z tego, co wyczytałam (a jestem bezpośredio zainteresowana bo moje IGG wynosiło w 1 badaniu 84 przy normie 6,5) jeśli IGG jest nisko dodatnie – a Twoje to chyba takie jest (nawet czytałam o IGG 180 i więcej) oznacza to, że chorowałaś na toksoplazmozę bardzo dawno temu i nabyłaś na nią odporność. Tak zwana reinfekcja może się zdarzyć ale występuje rzadko. Jeśli natomiast IGG jest wysoko dodatnie (moje lekarz już ocenił jako wysoko dodatnie) musisz powtórzyć za 3 – 4 tygodnie badanie. Jeśli wzrośnie poziom trzy – cztero – krotnie – oznacza to, że nadal chorujesz i jest to (nie pamiętam dokładnie – przebieg ciągły choroby czy jakoś tak). Wtedy podaje się antybiotyk ale leczenie zaczyna się od 3 trymestru ciąży.
  Natomiast jeśli IGM jest dodatnie no to już jest nieciekawie, bo to oznacza, że: jeśli jest nisko dodatnie – chorowałaś bardzo niedawno temu (okres 3 – 4 tygodni przed badaniem), jeśli jest wysoko dodatni – aktualnie chorujesz.
  Ale też nie należy się załamywać – moja koleżanka chorowała w ciąży na toksoplazmozę, całą ciążę przeleżała w szpitalu ale urodziła śliczną zupełnie zdrową dzewczynkę.
  Naczytałam się tego troszkę:) Jeśli chcesz jeszcze coś to mogę podesłać Ci artykuły o toksoplazmozie.
  Pozdrawiam,

  #449867

  ruda77

  Re: Dodatnie IGG przy tokso …

  Bardzo dziekuję za informacje, naprawdę mnie uspokoiły, a dodatkowo fakt iż moje IgM jest ujemne !

  pozdrawiam
  Aga i Lipcowe Słoneczko /10.07.2004/

  #449868

  basiek3

  Re: Dodatnie IGG przy tokso …

  Gusia
  Jestem w 7 tygodniu ciąży /dziś byłam u lekarza/ ale wcześniej już robiłam badania na toxo i w kwietniu wyniosło IGG72,6 – nie wiedziałam wtedy że to oznacza coś złego, pozatym tak do końca nie wiedziałam że zajdę w ciąże – prędzej chciałam skonsultować te wyniki. Lekarz dziś nie był zadowolony ale powiedział że bywają wyższe i to nie jest aż tak źle. Jutro idę zrobić ponownie badania na obecność toxo ale również lekarz skierował mnie do instytutu medycyny tropikalnej na badania. Proszę powiedz cos więcej o tym co pokazały twoje następne wyniki i czy musze aż tak strasznie się tym martwić bo lekarz nie miał zachwyconej miny, mówiąc szczerze myślałam że podniesie mnie na duchu że to nic takiego. Dziękuję za szybką reakcję …  #449869

  gusia2004

  Re: Dodatnie IGG przy tokso …

  Mój kolejny wynik wykazał IGG 112 i nie zamierzam się przez to zamartwiać. Niektórzy mają nawet ponad 200 – to zależy od tego kiedy chorowałaś. Lekarz kazał mi zrobić jeszcze jedno za kilka tygodni (nie ma jak zasilenie finansowe laboratorium :)) A robi się kolejne badania po to żeby sprawdzić czy nie nastąpiła reinfekcja. (wtedy IGG raptownie wzrasta 3-4 krotnie a potem pojawia się dodatnie IGM)
  Wymądrzam się strasznie – daj maila to prześlę Ci te artykuły.

  Pozdrawiam,
  GUSIA2004 + Maleństwo 08.06.2004

  #449870

  basiek3

  Re: Dodatnie IGG przy tokso …

  Dziękuję Ci za odpowiedź.
  Bardzo mnie to uspokoiło. Muszę jutro zrobić badanie ale jeśli nie ma reinfekcji to chyba nie ma się czym martwić – po prostu dodatkowe badania na głowie /co jakiś czas/. Mój email [email]basiania@wp.pl[/email]. Będę wdzięczna. A w którym mcu jesteś?
  Pozrowienia!!

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close