drgawki podczas zasypiania

nie wiem, co to jest, ale mojej córci zdarza sie dosc często, niby śpi, ale jeszcze od czasu do czasu ma takie dziwne drgawki… takie dosłownie sekundowe silne wstrzasy.. szczerze mówiąc czasem sama tak zasypiam i tez mam to samo.. ale ja od razu otwieram oczy, malej to jednak nie przeszkadza..
moze ktos potrafi wyjaśnic to zajwisko????? bardzo mnie to ciekawi, no i mam nadzieję, że to nie objaw zadnej choroby.. wkońcu sama mam to nie od dzis i mi to w niczym nie przeszkadza…..
po prostu ciekawość…

1 odpowiedzi na pytanie: drgawki podczas zasypiania

zupa Dodane ponad rok temu,

Re: drgawki podczas zasypiania

Zupełnie nie masz się czym martwić:)
To tylko oznacza, że twoje dzieciątko z odruchu Moro ma piątkę z plusem:)
A dla uspokojenia przytoczę Ci fragment z mojej ulubionej ksiązki “Pierwszy roko życia” A. Eisenberg, H. E. Murkoff
“… Odruch Moro, występuje on u pewnych dzieci częściej niż u innych, zwykle jako reakcja na nagły hałas, potrząśnięcie lub gdy wydaje mu się, że spada, jeśli jest podnoszone bez solidnego podtrzymywania. Dziecko wtedy sztywnieje, wierzga symetrycznie rączkami, prostuje zaciśnięte dłonie, podnosi kolana, znów przyciąga ręce do tułowia. Tym ruchom może towarzyszyć płacz….. …. jeśli występuje, oznacza to, że system nerwowy funkcjonuje prawidłowo. Odruch ten zanika między 4 a 6 miesiącem.”
Mam nadzieję, że to Cię uspokoiło
Pozdrawaimy serdecznie
Zupa i Gabrycha

Znasz odpowiedź na pytanie: drgawki podczas zasypiania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Fuuuura słodyczy!
O matko! Właśnie dotarły do nas ufundowane przez naszą firmę paczki dla dzieci na Mikołaja. Wielka reklamówa dobrych słodyczy! Ojoj - ciężka próba dla mojej silnej woli !!!!! P.S. W porządnej
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
gdzie spędzicie Wigilię?
My z mężem co roku chodziliśmy najpierw do moich rodziców, a potem do rodziców męża... jednak w tym roku zmarł mój teść ...nie wyobrażam sobie, żeby moja teściowa mogła sama
Czytaj dalej