drgawki u niemowląt

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #67214

  wiki-26

  WITAM!
  U mojej 6 tygodniowej córeczki zauważyłam drgawki (drżenia) nóżek czasami rączek a przy jedzeniu niekiedy dga jej broda i poliki. Byłam na USG główki i wyszło OK. Wizytę u neurologa mam na koniec lipca. bardzo się tym martwię czy to jest poważne i jakie mogą być tego ewentuallne konsekwencje.
  Czy któraś z mam miała podobny problem. Dodam, że jak narazie Paulinka bardzo dobrze się rozwija czyli podnosi główkę, uśmiecha się…
  Dodam jeszcze,że przy podnoszeniu główki czasami wygina się w pałąk i w ogóle lubi wyginać do tyłu główkę. CZY TO NORMALNE???????????????????/
  Z góry dziękuję za każdą informację!

  #858168

  mika29

  Re: drgawki u niemowląt

  wizyta u neurologa napewno wszystko wyjasni. Wg mnie wygląda na problem z układem neurologicznym i obniżone lub wzmożone napięcie mięsniowe (swiadczy o tym wyginanie się w pałąk)ale nie martw się to nic groźnego.W odopowiednim czasie wszystko wróci do normy o ile dziecko będzie obięte odpowienią rehabilitacją.PAmiętaj że to tylko moje zdanie a dziecka nie widziałam.

  Monia i Zonia  #858169

  nermil

  Re: drgawki u niemowląt

  U mego synka drżenie rączek było oznaka niediboru wapnia

  #858170

  wiki-26

  Re: drgawki u niemowląt

  pochodziłam po necie i się trochę uspokoiłam, to mogą być tylko drżenia bo jak złapię małą za nóżkę to to ustaje, ale i tak idę do neurologa dla własnego spokoju

  #858171

  asik71

  Re: drgawki u niemowląt

  Znam dziecko, które w takim wieku trzęsło się jak małe zwierzę, miało także robione USG główki i wizyty u neurologa. Zupełnie nic mu nie dolegało i nie dolega. W tej chwili ma 10 lat i jest zupełnie zdrowy. Nie zamartwiaj się na zapas, idź z wynikiem USG do neurologa. Szkoda tylko, że wizytę masz dosyć odległą.


  Asia i Juleczka (13.08.2004 r.)

  #858172

  marcikw

  Re: drgawki u niemowląt

  Moje dziecko też ma drżenie rączek i nóżek po przebudzeniu? A Twoje kiedy?

  Marta i Mati(19X.04)  #858173

  wiki-26

  Re: drgawki u niemowląt

  Moje dziecko ma ipo przebudzeniu, jak zakładam czapeczkę, przewijam, kąpię czyli zauważyłam w sytuacjach dla niej stresujących. ale na całe szczeście są coraz słabsze i krótsze.Jjak złapię za trzęsącą się nóżkę czy rączkę to przestaje się trząść. I to są podobno tylko drżenia czyli nic groźnego. Ale dodam że mała ma je coraz żadziej. Ale do neurologa i tak idę. Wolę dmuchać na zimne.
  Pozdrawiam.

  #858174

  marcikw

  Re: drgawki u niemowląt

  A co fajnego znalazłaś na ten temat i gdzie?

  Marta i Mati(19X.04)

  #858175

  wiki-26

  Re: drgawki u niemowląt

  Pisałam po różnych forach i odpisywali mi ludzie, poza tym weszłłam w wyszukiwarkę na tym forum. Jeżeli nie przejdą do 3 miesiąca to można się martwić ale też nie do końca bo to wszystko związane jest z rozwijającym się dopiero układem nerwowym. MAM TAKĄ NADZIEJĘ ŻE TO TYLKO TO A NIE COŚ POWAŻNEGO. I staram się nie przejmować bo czytając problemy i choroby u innych niemowlaków zaraz zaczynam wypatrywać ich u mojej malutkiej, ale doszłam do wniosku że tak nie można. Co ma być to będzie. Mama powiedziała mi żebym nie szukała problemów problem sam mnie odnajdzie.:)

  #858176

  marcikw

  Re: drgawki u niemowląt

  No masz racje człowiek jak się naczyta to szuka takich rzeczy u swojego dziecka. Ale też jak ktoś Ci coś podpowie doradzi to jest lepiej i człowiek sie uspokaja i wie co ma robić dalej.
  Oby problemy nas omijały!

  Marta i Mati(19X.04)

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close