Drobna szyjka w 24 tygodniu

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #13660

  badzia

  Co to znaczy drobna szyjka. Na badaniu lekarka powiedziała, że mam bardzo drobną szyjkę, ale zamkniętą. Umknęło mi to, bo bardziej martwiłam się czym innym. A teraz się zastanawiam.

  A. 11. 07. 2003

  #206855

  badzia

  Re: Drobna szyjka w 24 tygodniu

  Niech się ktoś zlituje

  A. 11. 07. 2003  #206856

  Anonim

  Re: Drobna szyjka w 24 tygodniu

  drobna szyjka… oznacza pewnie ze jest dosc krótka…ale to wcale nie oznacza ze zła… kilka dziewcząt tutaj ma taką „urodę”… najważniejsze by sie nie skracała i nie rozwierała… jesli jest zamknieta jak u ciebie to wszystko w porządku..nie martw się..gdyby cos zaniepokoiło lekarkę kazałaby leżeć lub skierowała na zabieg … jesli szyjka jest zamknieta to nie ma powodu do obaw…:-))) głowka do góry

  Pozdrawiam

  Weronka (termin 6.06.03)

  #206857

  Anonim

  Re: Drobna szyjka w 24 tygodniu

  poproś przy badaniu o zmierzenie długości szyjki, mi przy długości 3,3 cm zakładali wczoraj pessar na szyjkę. Norma jest do 3,5 cm ale myślę, że lepiej wcześniej profilaktycznie niz za późno.

  EWA + Bliźniaki (7 sierpień 2003)

  #206858

  Anonim

  Re: Drobna szyjka w 24 tygodniu

  3,3 to nie jest zbyt krótka szyjka… bywają i krótsze… najważniejsze jest to czy się nie rozwiera…czy jest sztywna ..wazne tez jest tępo skracania się… jesli szyjka jest miękka i rozwiera sie to oczywiscie dlugosc nie ma znaczenia i zaklada sie pesar albo poprostu zszywa sie szyjkę…. tak samo jest gdy szyjka bardzo szybko sie skraca…tu na forum często dziewczyny porównywały wymiary i wiem ze bywaly dziewczyny z 2cm dobrą szyjką… lekarz sam najlepiej wie co tam w środku naszych brzuszkow sie dzieje. z tego właśnie powodu badanie wewnętrzne jest takie ważne..tylko ono pozwala stwierdzić czy szyjka zmienia się i w jakim jest stanie

  Weronka (termin 6.06.03)

  #206859

  badzia

  Re: Drobna szyjka w 24 tygodniu

  Ja nie za każdym razem jestem badana wewnętrznie. Na początku to dosyć często, bo miałam krwawienia (dlatego po pochwaleniu się na forum o ciąży,nie odzywałam się bo leżąłam w domu bez internetu) i np.: w ciągu jednego tygodnia byłam 3 razy badana. W 3 miesiącu miałam szyjkę 2,5 cm i lekarz powiedział ze ok. Później dostałam skierowanie na Karową, bo ginekolog w rejonowej przychodni uznał, że mam mnie dość i się mnie boi. Na karowej przy pierwszej wizycie usłyszałam, że szyjka jest twarda i zamknięta. Przy drugiej wizycie po miesiącu nie zajrzano mi do środka. Teraz byłam trzeci raz i tym razem zostałam zbadana. Usłyszałam, że mam taką drobną szyjkę, i że dzisiaj to przychodzą panie z samymi drobnymi szyjkami.

  A. 11. 07. 2003

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close