Forum: Szkolniaki

drogie mamy… czwartą klasę zaczynamy !!!!

z tej racji,że trzecia klasa się kończy -zaczynam wątek naszych czwartoklasistów 🙂

Strona 8 odpowiedzi na pytanie: drogie mamy… czwartą klasę zaczynamy !!!!

bociek2014-09-12 09:43:56

Zamieszczone przez Madzia’1409:u nas lektury takie: Dynastai Miziołków, Pinokio, Narnia (1), Przygody Tomka Sayera, i jeszcze jedna tylko nie pamiętam dokładnie, chyba Wakacje nad morzem?!? A nie “Spotkanie nad morzem” 🙂

O lekturach jeszcze nic nie wiem…Ale Ala lubi czytać, więc nie powinno być z nimi żadnych problemów.

agnessa2014-09-12 15:25:18

z lektur Pinokio jako pierwszy…. potem chyba Harry Poter, Akademia Pana Kleksa…. i chyba Narnia….

lekcji nie ma dużo, ale tak jest nieprzyzwyczajona, że masakra…
angielski się zapomniał i najprostsze słówka pouciekały…..

ahimsa2014-09-12 16:41:55

Mat zachwycony 4kl. Pierwsze 5 przyniesione:) no I od wczoraj mamy dziennik elektroniczny-bardzo mi się podoba! Są tam oceny, plan, uwagi, korespondencja z wychowawca, usprawiedliwienia, frekwencja, I zadane zadania domowe! Mam we wszystko wgląd.

mamusiapaulinki2014-09-12 19:29:46

wczoraj byłam na zebraniu. Oczywiście poruszanym tematem była plastyka. Uzgodniliśmy, że dzieci będą mieć pudełka w szkole i tam będą trzymać wszystkie niezbędne rzeczy na plastykę. Poza tym nuda.

mamusiapaulinki2014-09-12 19:36:07

Pisałyście o drugim języku, u córy na razie tylko angielski. Ponoć w 5 klasie ma być niemiecki.
W temacie plecaka na kółkach. Pola miała i tak nie ciągła plecaka tylko nosiła na plecach. Więc nie zamierzam zmienić. Jestem mega zadowolona z tego Topgala.
Lektury też oczywiście już mają podane. Na pierwsze jak u waszych dzieci Pinokio. Tylko u nas jest problem, że Poli nie mogę zagonić do czytania. Teraz chorowała i jak już czuła się dobrze mówiłam, żeby zaczęła ale ona zapomniała………. Oj ciężko to widzę.

Ocen na razie nie stawiają dzieciom. Lekcji zadają umiarkowanie. Codziennie coś ale bez przesady.

monikachorzow2014-09-12 20:50:58

marcin juz wykombinował ,że lektury są w wersji audiobooka i takie cos mu odpowiada….on lubi słuchac jak ktos mu czyta.sam bardzo dobrze i płynnie czyta ale nie lubi tego robic sam…. no chyba ze komiksy albo jakies gazetki o muzyce i nowinkach elektronicznych,to pochłania bez gadania 🙂
dowiedzieliśmy sie,że dzieci będą miały szafki w szatni więc może częśc najcięzszych rzeczy będzie mogła tam zostawac.zebranie w poniedziałek więc pewnie szczegóły wtedy .

agnessa2014-09-13 08:02:45

u nas w szatni w boksie ich klasy jest …..12 wieszaków….
a dzieci 26….
teraz jeszcze nie ma problemu, ale zimą….
czekam na zebranie,
ale na razie taki chaos mają….. próbują obiady ogarnąć… moje nie chodzą, ale widziałąm pierwszy jadłospis…. zupa krewetkowa i naleśniki ze szpinakiem w sosie cytrynowym …. mniam 😉 ja bym tego nie zjadła….

w poniedziałek dyktando, wczoraj odrabiała lekcje z tatą z muzyki…. nie spodziewałam się, że z tego też będą prace domowe…. na szczęście muzyk w domu, wiec nie muszę tłumaczyć ósemek i szesnastek 🙂 skupię się na ó i u , bo robi tyle błędów, których nie robiła w tamtym roku,że zaczynam stwierdzać,że wakacje to niepotrzebny czasookres, w którym dzieci się uwsteczniają…..

Olka dzisiaj pierwszy raz idzie na tańce 🙂
a młody zachwycony zajęciami judo…..

kas2014-09-14 19:41:28

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:marcin juz wykombinował ,że lektury są w wersji audiobooka i takie cos mu odpowiada….on lubi słuchac jak ktos mu czyta.sam bardzo dobrze i płynnie czyta ale nie lubi tego robic sam…. no chyba ze komiksy albo jakies gazetki o muzyce i nowinkach elektronicznych,to pochłania bez gadania 🙂

Szczerze mówiąc nie zgodziłabym się na “czytanie” lektur w postaci audiobooka.

asik2014-09-15 07:10:42

U nas i oceny i kartkówki już na porządku dziennym 😉
Dziennik elektroniczny też ma być lada dzień – nie mogę się doczekać.
Młoda generalnie zadowolona, trochę ciężko jej wejść w rytm szkolny po wakacjach – ale już ogarniamy 😉
Co do lektur – też jestem za czytaniem a nie słuchaniem

monikachorzow2014-09-15 10:26:24

u nas dziś zebranie -męża wydelegowałam….

w kwestii lektur- oczywiście w pierwszej kolejności będzie czytanie,audio w rezerwie…

młody nawet już ogarnia…. zdarza mu się jeszcze nie zdążyć z czymś… ale pracujemy ciągle nad tempem…

pesciorka2014-09-17 07:44:48

U nas już była pierwsza niezapowiedziana kartkówka z matematyki :Hmmm…:

madzia-14092014-09-17 08:24:57

u nas już matma (3+) i angielski (5)

monikachorzow2014-09-17 08:42:40

po zebraniu. hmmm krótko zwięźle i na temat -mąż został przewodniczącym trójki klasowej:) uffff będę miała z głowy zebrania :):)
popłacone wszystko na cały rok ubezpieczenia 40 zł na rok ,komitet i klasowe po 50 zł na rok. więcej informacji ogólnych ,podpisy zgody itp….
pierwsze oceny już są,z angielskiego 4+, z przyrody 5,z matmy 3+ i 5 . do tego jakies plusiki za aktywności i chyba jeden minus za brak zadania z czegoś tam …. temat ciężkich tornistrów został podsumowany faktem,że lada chwila dostaną szafki i tam mogą trzymać rzeczy… choć z doświadczenia wiem,że nie dużo to da, bo szafki w szatni na piętrze minus 1,lekcje 1-2 piętro więc nie będą latać co przerwa po książki i i tak będą dźwigać i tak…. no cóż….
w październiku wyjście do teatru i do kina.
póki co tyle.
bardzo dobre wrażenia zrobiła na rodzicach nowa pani.

asik2014-09-17 09:12:59

U nas w łikend wyjazd do Łagiewnik – taki niby piknik szkolny
gry, zabawy, kiełbaski itp.
Jadą dzieciaki i rodzice – licze na miłą zabawę 🙂
w październiku wycieczka w okolice Łowicza

oceny już są – na razie dwie 5 z angielskiego, chyba 6 z religii, jakieś plusy za aktywność i dodatkowe zadania z matmy
więcej nie pamiętam, a dostępu do elektronicznego dziennika jeszcze nie ma

bociek2014-09-17 13:38:29

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:po zebraniu. hmmm krótko zwięźle i na temat -mąż został przewodniczącym trójki klasowej:) uffff będę miała z głowy zebrania :):)

Ooo, ale fucha mu się trafiła! Męski głos w RR się przyda a ty będziesz mieć wolne… fajnie!
U nas trójka bez zmian, wybory to była czysta formalność.

bociek2014-09-17 13:44:10

właśnie… wycieczki… Nasza pani coś nie za bardzo skora do ich organizowania, musimy ją jakoś zmobilizować do działania w przyszłym miesiącu. W klasach 1-3 mieli sporo wyjść, jednodniowych wycieczek i była też 2-tygodniowa zielona szkoła.

Oceny u nas też już są – na razie jest ok :). Zadań wciąż niewiele
Czekam tylko na pierwsze dyktando – ocena z niego może być dla mojej córki przykrym zderzeniem ze szkolną rzeczywistością.
Do czytania jest już pierwsza lektura – Rogaś z Doliny Roztoki. Czas na przeczytanie – 2 tygodnie i tak ma być z każdą lekturą niezależnie od jej objętości.

mamusiapaulinki2014-09-17 15:49:06

Monika dobrze sie urządziłaś z tymi zebraniami. Co ja bym dała żeby nie musieć chodzić.

Co do ocen u nas też już są pierwsze oceny. Angielski 5 i przyroda 5 z niezapowiedzianych kartkówek. Oby tak dalej.

Wycieczka u nas ma być na wiosnę do muzeum chleba. Zobaczymy.

renata-fx2014-09-17 18:30:02

Monia, Twój Marcin no wypisz , wymaluj mój Kuba . Lektura na początek “Pan Kleks” i już ojca przekabacił zeby mu ściągnął :Hyhy: Na szczęście przeczytał ją pod koniec wakacji. Następne lektury to “Pinokio”, “Mikołajek” i “Przygody Tomka S. “. Pierwsze oceny ok. Oby tak dalej. Trochę się boję bo zapisał się na kółko plastyczne, kółko muzyczne, kółko przyrodnicze i biblioteczne , a poza tym ma jeszcze dodatkowy angielski 2 razy w tygodniu :Stres: . Nie wiem jak to wszystko pogodzi :Hmmm…:
Mamy też dziennik elektroniczny , ale jeszcze nie wszystko w nim działa. Jutro wywiadówka więc informacji wszelakich zasięgnę 😉
W sobotę obie klasy czwarte mają ognisko klasowe z nowymi paniami.
Aaaa zapomniałam dodac ze robi OOOOOKROPNE byki z ortografii :Boje się: A matka uczulona na to ze HOHO :Hyhy:

monikachorzow2014-09-18 13:50:38

marcin od tygodnia chodzi do biblioteki po “mikołajka” i jakoś dotrzeć nie potrafi….ciekawe kiedy przeczyta :Fiu fiu:
byków nie robi prawie wcale,wiadomo-czasami się zdarzy -ale raz poprawiony pamięta i więcej nie zrobi,bardzo ładnie też pisze…
nawet matme ostatnio “oswoił”. dostał 5 za zadanie rozwiązane przy tablicy i sam w domu chciał,żeby z nim poćwiczyć dodawanie i odejmowanie… w szoku byłam…. może jak polubi to będzie mu lepiej wchodziła… do tej pory był “na nie” z samej idei: “nie lubię matematyki i koniec” to było jego wytłumaczenie…
za to do zajęć dodatkowych wcale się nie garnie…. z gitary zrezygnował i sama nie wiem co mu podsunąć,musiałby coś robić … teraz pogoda to na podwórku jeszcze zostaje po szkole,wraca robi lekcje,obiad,trochę odpoczynku i już wieczór ale zimą będzie więcej czasu i fajnie by było jakby jakoś mądrze go rozdysponował…. muszę zobaczyć czy okoliczne domy kultury coś ciekawego mają…

bociek2014-09-19 11:41:39

Zamieszczone przez renata-fx:
Aaaa zapomniałam dodac ze robi OOOOOKROPNE byki z ortografii :Boje się: A matka uczulona na to ze HOHO :Hyhy:

to możemy sobie podać ręce:Fiu fiu:. Byk byka pogania – w każdym zeszycie, w każdych ćwiczeniach codziennie znajduję jakąś perełkę… Oj będzie cieżko, tym bardziej, że wychowawczyni jest polonistką :Stres:. Zdecydowanie moje dziecko ignoruje wszelkie zasady pisowni. Ja przy niej sama już przestaje być pewna jak co się pisze….

monikachorzow2014-09-21 17:17:09

witajcie:)
od tygodnia szukam “mikołajka” w bibliotekach nie ma ,w ksiegarniach są wszystkie częsci tylko nie pierwsza,w matrasia znalazlam po 42 zl …. chyba oszaleli:Boje się:…. młody lektury nie przeczyta bo nie ma skąd….ściagnęłam mu tego audiobooka i chyba posłucha….
szkolna biblioteka nie przygotowana na 150 uczniów przerabiających w tym samym czasie tą sama lekturę….miejska nie ma w żadnej ze swoich filii bo mało mają a zapotrzebowanie duże…. codziennie ktos pyta o mikołajka….

rybcia0012014-09-21 18:04:54

U nas na pierwszy ogień “Pinokio”. Na szczęście kupiłam w Biedronce, książka kosztowała niecałe 8 zł, więc nawet się nie zastanawiałam.
Nasza biblioteka też słabo wyposażona, chociaż uczniów mniej, bo tylko dwie IV klasy

monikachorzow2014-09-22 10:23:09

mam mikołajka !!!!!
ściągnęłam sobie eboka i wydrukowałam….:Wstyd: potrzeba matką wynalazków 🙂

asik2014-09-22 10:36:45

U nas na pierwszy ogień “Akademia pana Kleksa”
Młoda wypożyczyła bez problemu z biblioteki

monikachorzow2014-09-22 10:43:00

Zamieszczone przez Asik.:U nas na pierwszy ogień “Akademia pana Kleksa”
Młoda wypożyczyła bez problemu z biblioteki

jakby mój śpiący królewicz poszedł od razu to pewnie by tez wypożźyczył ….. a on zapominał chyba tydzień i jak wreszcie mu uświadomiłam,że nie zdazy przeczytac to poszedł i nie było….. 150 dzieci w 5 czwartych klasach ,wszyscy na pierwszy rzut mikołajka czytają i brakło….

asik2014-09-22 11:10:48

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:jakby mój śpiący królewicz poszedł od razu to pewnie by tez wypożźyczył ….. a on zapominał chyba tydzień i jak wreszcie mu uświadomiłam,że nie zdazy przeczytac to poszedł i nie było….. 150 dzieci w 5 czwartych klasach ,wszyscy na pierwszy rzut mikołajka czytają i brakło....

Też bez sensu, że wszystkie 4 klasy przerabiają w tym samym czasie tą samą lekturę

bociek2014-09-22 12:28:20

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:mam mikołajka !!!!!
ściągnęłam sobie eboka i wydrukowałam….:Wstyd: potrzeba matką wynalazków 🙂

Grunt to pomysłowość 🙂

bociek2014-09-22 12:29:44

Kleksa czytali w zeszłym roku.
Teraz mają czytać “Rogasia”.
Widzę, że u każdego lista lektur jest inna…

bociek2014-09-22 12:33:11

Zgadzam się. Nie wiem jak jest teraz ale do tej pory panie zawsze ustalały, która w jakiej kolejności będą omawiać lektury – właśnie po to, aby dzieci miały dostęp do książek z biblioteki. Inna sprawa, że moja nigdy nie miała czasu na wizytę w bibliotece, zawsze potem brałam książkę z biblioteki miejskiej.

akademia-nauki2014-09-22 14:47:30

Akademia Nauki mieszcząca się w samym sercu Warszawy zaprasza na Dni Otwartych Drzwi 27-28 września 2014r., podczas których będzie można uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach adresowanych do dzieci od 3 do 15 roku życia. Przyjdź i poznaj zasady Efektywnej Nauki i Druku 3D oraz naucz się angielskiego!
Zgłoszenia: nowogrodzka@akn.p
22 533 84 32/33
[Zobacz stronę]

pesciorka2014-09-23 07:09:25

No kurcze, przed chwilą dzwoniła wychowawczyni B , że kolega uderzył syna i przy tym połamał mu okulary, a moje dziecko bez okularów praktycznie nie jest w stanie funkcjonować w szkole 🙁 A nowe oprawki kosztują 140 zł !

zuraf212014-09-23 08:02:33

Masakra jakś w tej szkole się dzieje. Okularów szkoda wszak to nie mały koszt

monikachorzow2014-09-23 10:45:23

Zamieszczone przez Pesciorka:No kurcze, przed chwilą dzwoniła wychowawczyni B , że kolega uderzył syna i przy tym połamał mu okulary, a moje dziecko bez okularów praktycznie nie jest w stanie funkcjonować w szkole 🙁 A nowe oprawki kosztują 140 zł !

o kurcze…szkoda… może jednak dałoby sie naprawić…

pesciorka2014-09-23 11:10:14

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:o kurcze…szkoda… może jednak dałoby sie naprawić…
Po południu pojedziemy do optyka i zobaczymy, ale mama tego chłopca już do mnie dzwoniła z przeprosinami i od razu zadeklarowała pokrycie kosztów, aż byłam w szoku !

monikachorzow2014-09-23 11:20:23

Zamieszczone przez Pesciorka:Po południu pojedziemy do optyka i zobaczymy, ale mama tego chłopca już do mnie dzwoniła z przeprosinami i od razu zadeklarowała pokrycie kosztów, aż byłam w szoku !

no ładny gest….. dzieciaki się okładają ale szkoda,jak coś takiego ma miejsce…. są jednak rodzice na poziomie 🙂

tak mi się skojarzyło, czytamy akurat mikołajka i jest tam jeden kolega który ma okulary i zawsze mówi ” mnie nie bijcie bo mam okulary ” :):)

asik2014-09-23 11:23:56

Zamieszczone przez Pesciorka:Po południu pojedziemy do optyka i zobaczymy, ale mama tego chłopca już do mnie dzwoniła z przeprosinami i od razu zadeklarowała pokrycie kosztów, aż byłam w szoku !

szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie innego rozwiązania
w końcu czemu Ty miałabyś pokrywać koszty nowych okularów,
skoro zostały uszkodzone nie z Twojej/Twojego dziecka winy

pesciorka2014-09-23 13:32:13

B z tamtym kolegą nie bili się bardziej wygłupiali i tamten chciał machnąć mojego po czubku głowy, a że jest niższy to machnął go w twarz i spadły okulary, w których złamał się plastik przy zawiasach i w grę wchodzi tylko wymiana całych oprawek, które optyk musi zamówić, a to potrwa kilka dni, bo oprawki muszą być takie same, żeby pasowały do nich stare szkła , w dodatku optyk jest na drugim końcu miasta , ale i tak szkoda mi tamtego chłopca , bo ma bardzo surowego tatę i na pewno będzie miał “solidną ” karę .

crazy2014-09-23 13:35:29

Zamieszczone przez Pesciorka:B z tamtym kolegą nie bili się bardziej wygłupiali i tamten chciał machnąć mojego po czubku głowy, a że jest niższy to machnął go w twarz i spadły okulary, w których złamał się plastik przy zawiasach i w grę wchodzi tylko wymiana całych oprawek, które optyk musi zamówić, a to potrwa kilka dni, bo oprawki muszą być takie same, żeby pasowały do nich stare szkła , w dodatku optyk jest na drugim końcu miasta , ale i tak szkoda mi tamtego chłopca , bo ma bardzo surowego tatę i na pewno będzie miał “solidną ” karę .
skoro jest tak jak piszesz, że obaj się wygłupiali i kolega nie zrobił tego umyślnie – nie zgodziłabym się na pokrycie straty;

pesciorka2014-09-23 13:51:35

Była przerwa B zrobił innemu koledze rogi, a ten myślał, że to jemu B zrobił i chciał go walnąć w głowę , a nie trafił w głowę tylko w okulary , które spadły i się połamały, a walnąć musiał solidnie, bo te okulary jak do tej pory myślała, że są niezniszczalne !

Rozmawiała z wychowawczynią, która praktycznie widziała co się działo i ona od razu dzwoniąc do tamtej mamy powiedział jej , żeby szykowała pieniądze na nowe okulary!

pesciorka2014-09-23 17:12:44

Ale dzisiaj mam dzień ! Syna najlepszy kolega dzwonił, że ma różyczkę, tylko czekać kiedy mojego wysypie :Boje się:

Znasz odpowiedź na pytanie: drogie mamy… czwartą klasę zaczynamy !!!!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
prezent na 18tkę?
Szukam pomysłu na prezent na 18-tkę dla bratanicy - możecie coś polecić? Sama 18 lat miałam 20 lat temu i nie bardzo się orientuje, co teraz jest na topie...a jeśli
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Ginekolog z Trójmiasta szybki termin
Witam:) zwracam się z prośbą o polecenie ginekologa, , który wykonuje bardzo dobre usg i jest gotowy przyjąć szybko pacjentkę.Dziekuje z góry za wszystkie namiary.
Czytaj dalej