Drugi poród “posladkowy”?

Dziewczyny, właśnie dowiedziałam się, że mój Maluszek ułożył się pupą na dół 🙁 Niby może się jeszcze odwrócić, a może nie… pierwsze dziecko było normanie w ułożeniu główkowym. Czy któraś z Was rodziła ułożone pośladkowo dziecko? Jestem troszkę wystraszona. Na moje pytanie lekarz lakonicznie odpowiedział, że przy drugim porodzie to ONI się nie boją pośladkowqego ułożenia…. Oni nie a ja tak…
Czy któraś może mi coś o takim porodzie odpowiedzieć? Z góry dziękuję.
Gosia

4 odpowiedzi na pytanie: Drugi poród “posladkowy”?

mala2 Dodane ponad rok temu,

Re: Drugi poród “posladkowy”?

Moj synej byl ulozony posladkowo i mialam cesarke a wlasciwie to ja wymusilam na lekarzu, bo oczywiscie kazal mi rodzic normalnie.

malgoska, arturek(30.09.99) i ania(27.06.03)

bergman Dodane ponad rok temu,

Re: Drugi poród “posladkowy”?

wydaje mi się, ze przy ułożeniu pośladkowym nie wskazany jest poród naturalny
ale może się jeszcze odwróci, tego ci życzę…
a gdyby jednak nie, to może poszukaj innego lakarza na wszelki wypadek… lepiej skonsultować

pozdrawiam serdecznie
Iza, mama Liwii (ur. 10.02.2003)

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: Drugi poród “posladkowy”?

Nie martw sie, kochana, dziś jest juz inaczej niz bywało to kiedyś, kiedy lekarze mieli głęboko w nosie rodzące, los ich a często i dzieci niespecjalnie co niekórych obchodził. Moja mama w wieku 20 lat rodziła pierwsze dziecko (mnie) posladkowo. Nie przeczę-to był koszmar, mama cierpiała przez wiele godzin straszliwe męki, nie było mowy o cesarce, środkach przeciwbólowych, obecności bliskich. Na pewno horror. Ale dziś to całkowicie inna bajka. W szpitalu kiedy ja rodziłam prawie wszystkie dziewczyny, które w trakcie pośladkowego zaczęły cierpieć ponad miare ( bo poród to jednak jakis tam bol tak czy inaczej) natychmiast miały cesarke, jesli okazywałoby sie, że z dzidziusiem mogłoby byc cokolwiek nie tak -nikt nie myślał nawet o ryzyku-cięli i już. I tak dziś jest. Jeśli poród drogami natury to na pewno tylko dotąd dokąd wszystko wygląda normalnie, także przy posladkowym. Nie martw sie, jesli trafisz do dobrego szpitala na pewno pójdzie świetnie, zobaczysz!!!

ada77 i miki – 20 maj 2003

aborka Dodane ponad rok temu,

Re: Drugi poród “posladkowy”?

w szpitalu gdzie rodziłam przy ułożeniu posladkowym robi sie standardowo cc (inflancka , Warszawa)

AniaB i Bartus 13-12-2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Drugi poród “posladkowy”??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Do grudniówek
Jak tam wasza waga? Czy zrzuciłyście już zbędne kilogramy, które zdobią nas po ciążach? Iwona i Tosia [img]http://foto.onet.pl/upload/19/34/_215948_n.jpg[/img] (15.12.2003)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Mięsko w diecie sierpniowych dzieciaczków
Czy zaczęłyście podawać mięsko? Jak smakowało dzieciaczkom? Od jakiego zaczęłyście? Kamelia i Michałek 14.08.2003 [img]http://foto.onet.pl/upload/7/21/_210220_n.jpg[/img]
Czytaj dalej