Dwulatek i płaskostopie.

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #66896

  alexis1972

  Witam! Byłam u ortopedy z OLeńką i lekarz stwierdził płaskostopie . Powiedział ,żeby mąż poprzyklejał gumy na podeszwę bucików od wewnątrz ,żeby było o 3mm wyżej tak bardzej od środka ,narysował na bucie jak to ma mniej więcej wyglądać . Na ćwiczenia jet za mała , może trochępóźniej je zleci. Martwię się tym bo OLa chodząc stawia nóżki do środka . Zastanawiam się ,czy nie kupić wkładek do bucików . Powiedzcie czy płaskostopie mialy wasze pociechy? Chyba pójdę jeszcze do innego ortopedy sie poradzić . Sama nie wiem.
  🙁

  JOLA

  #853404

  magducha

  Re: Dwulatek i płaskostopie.

  Konrad ma plaskostopie, jak pewnie kazdy dwulatek, to zupelnie normalne w tym wieku i samo w sobie nie jest nieprawidlowoscia. Mamy sie zglosic do kontroli za dwa lata , wtedy takie fizjologiczne plaskostopie powinno juz ustepowac. Podklejanie bucikow na wewnetrznej czesci podeszwy (to sie chyba nazywa fachowo „obcasem Thomasa” czy jakos tak) jest pewnie potrzebne ze wzgledu na krzywienie nozek, o ktorym piszesz. Ale dziwie sie, ze ortopeda kazal cos podklejac, chyba lepiej kupic gotowe buciki (chyba Tombut takie robi i pewnie inne firmy tez).
  Nie martw sie – to wszystko na pewno minie bez sladu.

  Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)  #853405

  cait

  Re: Dwulatek i płaskostopie.

  O, przepraszam – nie KAŻDY! Ala ma idealnie sklepione stopy – tak stwierdziła nasz ortopeda. Ale Ala zawsze była szczupła, więc mniejsze obciążenie dla stópek i zawsze chodziła po domu boso, nie w kapciach, które „psują” stopy. Z naszych znajomych dzieci, chyba tylko jedno miało w wieku 2 lat płaskostopie i było to dziecko chodzące w kapciach.


  Cait + Alka (15 stycznia 2003)

  #853406

  chilli

  Re: Dwulatek i płaskostopie.

  wićka kapciowa – chodzi po domu w guciach i tez ma zarys prawidlowego sklepienia – nie ma reguły- tak mi powiedział ortopeda – raczej istotniejsza jest „zmienność” podłoża.

  Ale jk już niejednokrotnie ustaliłyśmy gdzie 2 lekarzy tam 3 opinie 🙂

  madzia i Wicia (14 miesiecy)

  #853407

  cait

  Re: Dwulatek i płaskostopie.

  Tym bardziej, że Gucie to nie stopopotne Befado itp. Zmienność podłoża jak najbardziej, a im mniej dzieli stopę od niego, tym szybsze i lepsze wfwkty. Jak miałam 2 lata, to miałam nakazane biegać bez butów po kamykach.


  Cait + Alka (15 stycznia 2003)

  #853408

  magducha

  Re: Dwulatek i płaskostopie.

  Piszac „plaskostopie” w kontekscie dwulatka mialam na mysli poduszeczke tluszczowa, ktora jest w tym wieku fizjologiczna, a nie budowe anatomiczna stopki. Kiedy Konrad stoi na paluszkach ma idealnie wysklepione stopki, wiec jest to tylko pozorne plaskostopie. Konrad chodzi w domu boso od zawsze, nadwagi nie ma (waga i wzrost na 75 centylu).
  Pozostaje pogratulowac idealnych stopek Twojej coreczce.

  Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)  #853409

  magducha

  Re: Dwulatek i płaskostopie.

  No jasne, bo bieganie na bosaka np. po gladkim parkiecie czy kafelkach byloby bez sensu. Wszystko zalezy do podloza.

  Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)

  #853410

  cait

  Re: Dwulatek i płaskostopie.

  To zmienia postać rzeczy, choć Ala nawet takiego płaskostopia nie posiada. Może dlatego, że jest ogólnie „modelowa” – wzrost 75 centyl, waga 15 centyl. Jak jej tak zostanie, to wpadnę w kompleksy.


  Cait + Alka (15 stycznia 2003)

  #853411

  alexis1972

  Re: Dwulatek i płaskostopie.

  Dzięki za odpowiedzi.
  Kupiłam małej butki , bardzo podobne do Tombut ale inna firam .
  Tym płaskostopiem tak się nie martwię bardziej tym ,że OLeńka stawia nózki do środka 🙁
  Pozdrawiam.

  JOLA

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close