dzidzia kocha słońce!!!

Dziś wyprowadziłam mojego bobaska (31 tydz.) na wiosenny spacer, ale zamiast kryć pod kurtką jak to bywa w chłodniejsze dni wystawiałam go na słoneczko. Co to się działo! Kręcił się szalał, ćwiczył, gimnastykował, wyprężał. To było niesamowite. W końcu położył sie spać, ale nie na długo. Był tak zachwycony, że po kilkunastu minutach znów przystąpił do zabawy. Po takim spacerku spał w domu całe popołudnie, dopiero teraz odczuwam ruchy. Dzidzie chyba uwielbiają słonko! Acha, można się zastanawić skąd wiem, że to było z rozkoszy a nie ze zdenerowania. To nie były ruchy nerwowe takie jak na przykład wtedy gdy zjem coś ostrego, to była zabawa, czułam to ( wiecie o co chodzi, to łatwo odróznić jeśli maluch jest ruchliwy). Polecam takie spacerki, dzidzia rozwija wszytkie mięśnie !!!
wiosenne pozdrowienia dla Was i Waszych malutkich słonek
ada77 i miki

4 odpowiedzi na pytanie: dzidzia kocha słońce!!!

lea Dodane ponad rok temu,

Re: dzidzia kocha słońce!!!

Oj, uważaj, nie chce przyćmiewać Twojej radości, ale nie należy ogrzewać ani nasłonieczniać ciązy… Choc tyle słońca, co dziś, na pewno nie zaszkodzi 🙂
A nerwowych ruchów ja chyba nie umiałam rozpoznać, bo nie mam pojęcia, kiedy moja dzidzia oplotła się 2 razy pępowiną i jeszcze zawiązała na niej prawdziwy węzeł… Mnie się wydawało, ze mam spokojne dziecko i od samego początku na usg grzecznie ustawione głowką w dół hihi 😛

Lea i Mati tańczący z pępowinami (14.03.03)

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: dzidzia kocha słońce!!!

Starałam się, żeby brzuszkowi nie było za ciepło. Usiadłam w półcieniu, tak by w brzusiu maleńkie miało jasno, ciepło, ale nie za gorąco. O to się więc nie martwię, ale zaniepokoiłaś mnie tą pępowinką, bo szczerze mówiąc dzidzia jest wyjątkowo ruchliwa. Lekarka mówiła o liczeniu ruchów, których w pewnych okresach dnia powinno być 10-20 a u mnie jest chyba z tysiąc. Doktor nie wspominała jednak nic o pępowinie. Powiedziała tylko, że jedne dzidzie mają większy temperament, inne są ciche i spokojne i to zasadniczo nie ma wpływu na przebieg ciąży. Ale czy na pewno? czy okręcenie pępowinką może byc groźne tylko przy porodzie czy w brzusiu też???????
ada77

barbetka Dodane ponad rok temu,

Re: dzidzia kocha słońce!!!

To musi być cudowne uczucie jak maleństwo tańczy taniec radości :)))

Lea, dlaczego nie można nasłoneczniać ciąży?? Pytam bo sama jestem miłośniczką opalania się.
Bezmyslne wylegiwanie się na słońcy kilka godzin jest napewno niebezpieczne, ale złapanie klika promieni słonecznych chyba nie powinno zaszkodzić…?

Ja & Ktoś (lub Ktosia) 11.09.2003

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: dzidzia kocha słońce!!!

To faktycznie jest tak jak pisze Lea, że nie powinno się opalać ani przegrzewać, zwłaszcza kiedy słońce jest silne, tzn. lipiec, sierpień, ale wczesniej (w czerwcowe upały) tez nie warto wystawiać brzusia ani sie opalać. Mysle jednak, że spacerek na wiosennym słonku kiedy brzusio nie jest zupełnie odkryty nie stanowi żadnego zagrożenia, tym bardziej kiedy co kilka minut wchodzi sie w zupelny cień i nie pozwala sie brzusiowi nagrzać.
ada77 i rezolutny miki

Znasz odpowiedź na pytanie: dzidzia kocha słońce!!!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Jak rozpoznać niewydolność/rozwieranie się szyjki?
dziewczyny, powiedzcie, jak można rozpoznać niewydolność/rozwieranie się szyjki? i w którym momencie ciąży to jest możliwe? pozdrowionka Monika i ... (05.10)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Witamina D3
Witam ! Jako "zielony" tatuś ma do Was pytanie, naczytałem się w necie, że od 3 tygodnia należy podawać niemowlakom witaminę D3 ... trzeba to konsultować z lekarzem ??? serdecznie pozdrawiam Krzysiek mąż Agnieszki tatuś
Czytaj dalej