Dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym. Jakie są?

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #39984

  alab

  Witam i mam pytanko: Czy to prawda, że dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym są mniej aktywne, spokojniejsze, mniej się poruszają? No i czy są tak sprawne umysłowo jak ich rówieśnicy?

  Ala z Julią (3 miesiące)

  #523593

  iwwoj

  Re: Dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym. Jakie są?

  Do pół roku KONRAD był niesamowicie cichym , spokojnym dzieckiem. Wszyscy nam zazdrościli , ze on w ogóle nie płacze. No chyba , że coś go bolało , albo miał gorączkę. Po kilku mies. ćwiczen met.Vojty , gdy nauczył się przekręcać na brzuch nie dało się go przewinąć. Potem szybko nauczył się pełzać i raczkować. ( Raczkował gdy miał 6,5 mies. ) I wtedy to trudno go było powstrzymać. Ciągle w ruchu, nie mogłam go spokojnie nakarmic. Ale ciągle przy tym był grzeczny i mało płaczliwy. Tylko bardzo ruchliwy.
  Jezeli chodzi o rozwój umysłowy to lekarze i my z męzem nie mieliśmy do niego zastrzezeń od samego poczatku. Jak powiedziałam rehabilitantowi , ze moze go pokazać psychologowi ,tak dla pewności i z ciekawosci , to mnie wyśmiał. Kilka razy powtarzał, ze jest wszystko ok, a mój synek jest bardzo cwany, mądry i inteligentny, co widać po tym jakie uniki stosuje przy ćwiczeniach.
  Wydaje mi sie , ze panikujesz niepotrzebnie, ale rozumiem to bo jestem podobna.
  Wszystko bedzie dobrze, zobaczysz.
  Pozdrawiamy.

  Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close