Dziecięce porażenie mózgowe – rehabilitacja dzieci.

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Temat, jaki chciałam poruszyć to pomoc i rehabilitacja dzieci z porażeniem mózgowym.
Los sprawił, że i w mojej rodzinie znalazło się dziecko z tym schorzeniem. Miałam okazję obserwować trud rodziców włożonych w utrzymanie, wychowanie i rehabilitację syna.Widziałam ich rozpacz, gdy spotykały ich niepowodzenia, lub gdy po prostu kończyły się fundusze na leczenie. Widziałam ich radość, gdy można było zrobić” krok do przodu”, zdziałać coś,co choć odrobinę ułatwi chłopcu życie i funkcjonowanie w społeczeństwie. Po wielu latach ciężkiej pracy i opieki- im się udało, ale sami wiecie, ile jeszcze dzieci potrzebuje pomocy- nie tylko najbliższych, ale także obcych ludzi o wielkich sercach, gotowych zareagować w razie potrzeby.
Ja sama zaczęłam wspierać jedną z fundacji, która zajmuje się między innymi organizowaniem leczenia i rehabilitacji dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym.Jest to fundacja Pro Sanatio, ściśle współpracująca z Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży ” Marzenia”. Samo Centrum to niedawno powstały, nowoczesny, wyposażony w najnowszy sprzęt ośrodek, w którym dobrze wyszkolony personel medyczny prowadzi rehabilitację najmłodszych i tych starszych pacjentów, a efekty są bardzo zadowalające.
Mnie porwała idea fundacji i samego centrum i w miarę moich możliwości, będę pomagała nadal.
Jeśli mielibyście ochotę się przyłączyć, dobrym początkiem będzie zapoznanie się z działalnością fundacji:

Tutaj dowiesz się, jak możesz pomóc:

W tym miejscu zapiszesz dziecko do fundacji:

Jeśli chciałbyś zobaczyć na czym polega praca Centrum” Marzenia” i w jaki sposób pomaga chorym dzieciom, zajrzyj tutaj:

Ciekawe informacje można również znaleźć na facebooku:

3 odpowiedzi na pytanie: Dziecięce porażenie mózgowe – rehabilitacja dzieci.

elaela Dodane ponad rok temu,

W tym wątku również wypadało by polecić wykwalifikowane ośrodki rehabilitacyjne dzieci z MPD godne polecenia:

– Ośrodek rehabilitacji dzieci Zabajka
[Zobacz stronę]

– Marzenia – centrum rehabilitacyjne dzieci i młodzierzy
[Zobacz stronę]

– Centrum Rehabilitacyjne Norman
[Zobacz stronę]

Jeżeli znacie jeszcze jakieś ośrodki warte uwagi to dodawajcie, niech ten wątek żyje, bo ludzie naprawdę szukają pomocy w tym temacie.

olesia Dodane ponad rok temu,

proszę poprawić “młodzierzy” na młodzieży 🙂 a do wiadomości polecam stronę dzieciom.pl, poświęconą tylko dzieciom niepełnosprawnym, tam już jest mowa o ośrodkach, także tych podanych wyżej.

ela99 Dodane ponad rok temu,

Ja byłam w te wakacje z synem na turnusie rehabilitacyjnym w centrum NORMAN. Oboje jesteśmy zadowoleni z rehabilitacji i warunków pobytu. Centrum zapewnia kameralną atmosferę, wręcz rodzinną. W tym miejscu zdecydowanie można odpocząć 🙂 Personel jest na wysokim poziomie- uprzejmy i mają dobry kontakt z dzieckiem.

Znasz odpowiedź na pytanie: Dziecięce porażenie mózgowe – rehabilitacja dzieci.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
zegarki żelowe....
....macie? używacie? jak myślicie kit czy hit? [img]http://www.fotobaza.net/hello-kitek/galeria/zdj/jelly_prost_1_d/Obraz_173_nowy.jpg[/img] [img]http://www.imagic.pl/files//25014/OKRAGLE/Studio%20Session-2460.jpg[/img] Napisze od siebie że używam,mam kilka kolorów i je lubię.... wynalazłam na all za śmieszną cenę ,kupiłam i jestem
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
ZLOT kwiecień 2012 - NOWA ANKIETA :)
nowy wątek odnośnie miejsca i terminu zlotu mamy dwie opcje konkretnych terminów: - 13-15 kwiecień - Gaj w Rozalinie [URL]http://gaj-nocleg.pl/[/URL] - 20-22 kwiecień - inne miejsce w okolicy - pasuje mi każdy termin
Czytaj dalej