Dziecko po Zyrtecu…

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #14032

  cat

  Mój Łukasz ma alergię, na razie nie wiadomo na co, ale od czasu do czasu „sypie go” na buzi. Pani doktor przepisała mu Zyrtec – 5 kropli dziennie. Na początku pomogło rewelacyjnie -na 2 tygodnie zniknęło dosłownie wszystko – swędzenie, krostki, sucha skóra, ciemieniucha. Ostatnio objawy alergii niestety trochę wracają, ale oczywiście mimo wszystko widać, że ten Zyrtec mu pomaga. Tyle, że… mój dzidziuś po tym preparacie bardzo dużo śpi (wiem, że takie jest uboczne działanie Zyrtecu). Ale ta senność trochę mnie niepokoi. Stąd pytanie – o jakiej porze dnia podawałyście dzieciom ten preparat? Nie dostałam w tej sprawie żadnych wytycznych, więc ostatnio podaję go przy porannym karmieniu. Może powinnam podawać go na wieczór, tak jak robiłam to wcześniej? Napiszcie, jak reagowały Wasze dzieci na Zyrtec… np. czy więcej jadły?
  Dzięki. Pozdrawiam.

  Kasia, mama Łukasza (20.12.2002)

  #210701

  majab

  Re: Dziecko po Zyrtecu…

  Majka ma problem z oskrzelami; już drugi raz miała zapalenie oskrzeli do tego przedłużony wydech …. 🙁
  Nie wiadomo czy nie szkodzą jej jakieś alergeny wziewne.
  Daję jej Zyrtec – 7 kropli wieczorem. Nie zauważyłam aby więcej jadła czy spała ale podaję jej to dopiero od paru dni wcześniej dostawała Clemastinum.
  Pozdrawiamy

  Iwona i Majka (07.05.02)  #210702

  krucha

  Re: Dziecko po Zyrtecu…

  Dominikowi podaję Zyrtec juZ od jakiegoś czasu,także z powodu wysypek.Potrafil uczulić sie nawet na jabłuszko Gerbera.Nie zauwazyłam u niego zadnych opisanych przez Ciebie objawów.Moze to sprawa indywidualna.Podaje mu wszystkie leki po kąpieli,wieczorem.

  Magda i synuś Dominik(23.10.2002)

  #210703

  jagoda

  Re: Dziecko po Zyrtecu…

  Witaj ja tez dawałam dziecku Zyrtec, ale 3 godziny przed spaniem. Pozdrawiam
  Gosia mama Piotra i Czarka

  #210704

  teo

  Re: Dziecko po Zyrtecu…

  my dawaliśmy rano……zyrtek pomaga, ale czasem właśniej tak jak u was objawy powracają…..my odstawiliśmy zyrtek 3 miesiące temu, ale coś mi się zdaje, że kubek chyba jest uczulony na pyłki…przyszła wiosna, zaczyna się pylenie leszczyny i innych drzew…i znowu go obsypało, a już wszystko było ok i myśleliśmy, ze rzeczywiście ma tylko skazę…ale chyba jednak nie….nie jadł nic nowego, więc zostają pyłki :-(((( a tak to aż do końca jesieni trzeba czekać, bo wtedy zazwyczaj na zimę, kiedy drzewa nie pylą objawy schodza…..idziemy w tygodniu do lekarza….
  pozdrawiam

  ILONA I KUBEK(21.02.02)

  #210705

  kura-plemienna

  Re: Dziecko po Zyrtecu…

  Niestety nie mam doświadczenia z zyrtekiem u dzieci (na szczęście!),a le ja sama już parę dobrych lat biorę zyrtek, bo ja jestem mega alegikiem, zawsze bralam zyrtek wieczorem, bo na prawde rozkłada do snu. tyle mogę pomoc. 🙂

  Anka i Basiulec (3 MIECHY!!!!)  #210706

  o-d

  Re: Dziecko po Zyrtecu…

  Zyrtec raczej podaje się wieczorem, albo można dawkę podzielić na pół i dawać rano i wieczorem. Rzeczywiście może powodować senność i zmęczenie u dzieci, ale w niektórych wypadkach może działać wręcz odwrotnie – pobudzająco. Skoro Twoje dziecko więcej śpi – lepiej podawaj wieczorem.

  TO WSZYSTKO JEST NAPISANE W ULOTCE INFORMACYJNEJ DOŁĄCZANEJ DO KAŻDEJ BUTELECZKI LEKU!

  Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i Basia (11.01.03)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close