Dziewczynki Kochane mam pytanie…. ;)

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #41785

  moni2003

  Kochane moje, chodzi mi o ubezpieczenie zdrowotne….
  A sprawa wygląda tak:
  Jestem zatrudniona na umowę zlecenia (kasa może fajna, ale…) i w maju powinnam dostać zielone światełko od gina, że z powrotem mogę starać się o maleństwo. Zdaję sobie sprawę z tego, że mogę przeleżeć całą ciążę w domu lub szpitalu. I tu zaczynają się schody…. Wiem o istnieniu ubezpieczeń zdrowotnych, które obejmują hospitalizację powyżej 24 godzin. Ale czy istnieje możliwość ubezpieczenia się na wypadek niezdolności do pracy, bez konieczności hospitalizacji. Mówimy tu oczywiście o oświadczeniu lekarza, pod którego opieką jestem cały czas.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  moni

  Acha…. Czy wy też tak chorujecie??? Ja już drugi tydzień bujam się z przeziębieniem i mam tego serdecznie dosyć 🙂
  moni

  #546965

  lotos

  Re: Dziewczynki Kochane mam pytanie…. 😉

  W mojaj frmie większość osób jest zatrudniona na um-zlec. Wszyscy oni płacą sami dodatkową składkę na ub. zdrowotne- takie jakie płaci pracodawca przy um. o pracę. Wynosi ono -i ile się nie mylę-jakieś 30-50 zł miesięcznie. Wtedy masz normalna opiekę zdrowotną publiczną- darmową (zdaje sie ze po kilku m-cach- ale tu nie mam pewności)

  Można tez wykupić sobie abonament w firmie świadczącej usługi medyczne tj. Medicover czy Lux Med czy mnóstwo innych . Tylko tu trzeba się liczyć z większym wydatkiem, bo od 200 zł w górę- szczególnie jak wybierzesz kartę z leczeniem szpitalnym to nawet 400 zł(zwykle w szpitalach państwowych są wydzielone oddziały dla prywatnej opieki). I pamiętaj, że prywatny punkt opieki medycznej NIE BĘDZIE zajmował się chorobami/ciążą, które zostały ujawnione przed podpisaniem umowy z nimi. W przypadku ciąży bywaj nawet warunek, że do 6 m-cy nie możesz być w ciaży i im płacić. Ale zależy to indywidualnie od każdego prywatnego punktu.
  Pozdrawiam

  Ania – czecie podejście :)))

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close