dziwne..boi sie wlasnej..kupy../??/

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #52394

  dorota27

  nie wiem..moze to jednak normalne..ale jednka moja mala gdy zrobi kupke..placze..i sie bardzo denerwuje..tak jakby sie wstydzila ze jej zagladam do majtek..
  moze cos robie nie tak..??
  kiedys wyczytalam ze dziecko moze sie tak zrazic..gdy rodzic przebiera z obrzydzeniem..ale u nas na pewno nie wchodzi to w rachube..
  co moze byc jeszcze??

  claudia.. 15 miechow;)))

  #672682

  alusia

  Re: dziwne..boi sie wlasnej..kupy../??/

  Dziecko może bać się swojej kupy. Ja przerobiłam ten temat, jak Damian miał 2,5 roku. On bał się kupy i wstrzymywał ją. Nie robił przez kilka dni. A potem z wielkim płaczem i bólem i tak musiał zrobić. On się blokował.

  A Twoja córcia robi, tylko może wstydzi się, że ktoś zagląda do pieluszki? A może ktoś ją po prostu zawstydził? „Taka duża a kupa w majtkach”. Tak sobie pomyślałam.

  Pozdrowionka

  Ala i dzieciaczki (tu Ola)  #672683

  agusjot

  Re: dziwne..boi sie wlasnej..kupy../??/

  A może ją to szczypie? Albo coś dolega? Jeśli nie, to spróbuj nagradzać za zrobienie kupy pochwałami typu „jaka piękna Kupa” itd. Wiem, że to głupio brzmi, ale jak sie wstydzi, to musi nabrać przekonania, że wszyscy tak robią (może pokaż jej swoją) i że to jest ok. Nie wszystko naraz oczywiście, ale próbuj. Życzymy sukcesów.

  Aga i Kuba (25.06.2003)

  #672684

  bebiko

  Re: dziwne..boi sie wlasnej..kupy../??/

  Jak najbardziej może tak być że dziecko boi się swojej kupy.
  Moi znajomi przerabiali to jakiś czas temu ze swoim synkiem, kiedy uczyli go załatwiania się na nocnik. On też wstrzymywał i zaciskał nogi, bo nie rozumiał, że „coś z niego wylatuje”:))
  Teraz to samo jest z moją Zuzia, wyjątkowo oporną na wiedzę nocniczkową:))
  Jak chodziła bez galotków i zrobiła kupę (oczywiście nie do nocnika tylko na dywan) to była przerażona i z płaczem przyleciała do mnie pokazując umazane w kupie ręce i nogi.

  Bebiko, mama sierpniowej Zuzanki

  #672685

  kasiabu

  Re: dziwne..boi sie wlasnej..kupy../??/

  o ale numer, ! u nas dokładnie to samo było dzisiaj. Piotrusiowi spadł pampers, a stamtąd wypadł bobek. Ale narobił wrzasku., hihioh
  Kasia i Piotruś 17 m

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close