dziwne „mówienie”?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 23)
 • Autor
  Wpisy
 • #72442

  mirabelka79

  Gosia nalezy do dzieci „niemowiacych” niestety:(( aczkolwiek ja i maz swietnie ja rozumiemy:)) zauwazylam jednak ze Gosia mowi poczatek albo koniec wyrazu np „mle” (mleko), „ba” (bajka), „ry” (ryba), „tek” (kotek)…..itp, itd…niektore latwe wyrazy wymawia w calosci typu mama, tata, kot, koń, dzidzia, piciu…..
  czy spotkalyscie sie z czyms takim? czy moje dziecie w koncu zacznie mowic „po ludzku”? czy to „normalny” etap w rozwoju mowy?? poprawiamy ja ciagle, powtarzamy slowa w calosci….a ona wciaz te swoje poczatki lub koncowki wyrazow….

  Ala i Gosia (16.12.2003)

  #941824

  mamasebunia

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Synek mojej koleżanki tak mówił. Po jakims czasie zaczął kończyć wyrazy 🙂 Chyba taki sposób mówienia nie należy do częstych.

  Iwona i Sebuś (17.03.03)  #941825

  Anonim

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Nina też czasem tak mówi. Teraz coraz rzadziej ale na początku wyłapywała głównie końcówki wyrazów. Niektóre wyrazy z lenistwa mówi tak nadal , mimo że umie bo poprawiona powtórzy cały wyraz. Na przykład zamiast dzień dobry często mówi ” dobi” i dopiero za drugim razem powtarza ładnie „dzień dobi”. Myślę że to normalne.

  Monika & Nina (23 m-ce)

  #941826

  syla

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Heja
  Mój Hubi tak mówił w wieku 1,5 roku, (chyba ok 2 miesiący).Odkąd skończył 20 m-cy zaczął pieknie mówić całe wyrazy a po tygodniu juz je łączył w zdania.Teraz w wieku 25 m-cy mówi całkiem normalnie całymi (długimi) zdaniami.Nie martw się więc, za chwilę Twoja córcia będzie też ładnie mówić.
  Pozdrawiamy

  Syla i Hubi 24.09.2003

  #941827

  truskawa11

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  U nas jest dokładnie to samo – mówi proste wyrazy typu mama, tata, dom itp, a każdy inny ma wybraną sylabę, np. żaba to ba, piłka to pi itd. Nie wiem od czego zależy to, którą sylabę wybierze, by się z nami komunikować, ale już doszliśmy do takiej wprawy, że się super komunikujemy. Tylko właśnie to chyba nie jest rozwiązaniem, bo dziecko widzi, że jest komunikatywne i się nie wysila.
  Czekam, kiedy przemówi do mnie „po ludzku” całym zdaniem.

  Truskawa i Córcia

  #941828

  monia–82

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Ja mysle, ze wszystko jest ok. Wprawdzie moja Maja gada i to za duzo Czasami trudniejsze wyrazy dziwnie wymawia np. „tiki”- frytki, „ebek”- chlebek, „olek”- telewizorek, „inka”- świnka.
  Czytalam ostatnio w jakiejs madrej ksiazce, ze nie powinno sie naciskac na dziecko i poprawiac jego mowienia , tylko zaakceptowac te „smieszne” wyrazy To po prostu kolejny etap rozwoju. Nic tylko cieszyc sie chwila i zapamietywac nowe slowka dziecka!

  Buziaki

  Monika i Maja-Rozrabiara(28.01.04)  #941829

  elik

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  to normalny etap w rozwoj mowy – ANtek tez tak robi i wiele innych dzieci tez sobie ulatwia zycie i mowi tylko jedna sylaba zamiast calym slowem

  elik i antek 21 mies

  #941830

  toeris

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Ala tak mowi do tej pory ;-)))

  Pozdrawiamy
  Toeris, Ala (14.09.03) i

  #941831

  lunea

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Weronika generalnie od takiego mówienia zaczęła w ogóle mówić 🙂

  lunea i Weronika (24.09.03)

  #941832

  tekilla30

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Moje dziecko też tak mówi niektóre wyrazy np. KO =KONIEC
  MA -NIE MA , KO =KOCHAM , OGO=OGON . Zauważylam , że zaczyna coraz więcej mówić sam. Wczoraj np. pokazal drzwi i powiedzial DŻWI. Tak więc spokojnie , ja też się martwilam ale już przestalam. Glowa do góry !!! Nasze dzieci napewno będą ladnie mówily .
  Pozdrawiam.

  KAMIL 6L TOMEK 2L  #941833

  eris

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Witaj
  Mat tez tak mówi, i nie martwi mnie to. Niektóre łatwiejsze wyrazy mówi w całości, a trudnijsze tylko poczatek, środek lub koniec. Czasami przestawia wszystkie sylaby.


  Marta i Mat 2 latka

  #941834

  daga-j23

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Tak, ja znam taki przypadek, około dwulatki. ALe potem nauczyła się mówić całe wyrazy. Nie poprawiaj jej w zauważalny sposób, żeby nie zniechęcić, moze jej się wydaje, że mówi całe słowo? I tak ładnie dużo mówi, według mnie!

  Dagmara i Emilia 13.06.04  #941835

  kzaremba

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  To typowe mówienie prawie dwulatka, najnormalniejsze na świecie! Sylwia też tak mówiła – np bu to były buty.

  Kaia i Sylwia Margareta 25.10.03

  #941836

  anulawawa

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Alu, Kubek też tak zaczynał i trochę to trwało. Z czasem zaczął mówić całe wyrazy

  Pozdrowionka,

  Ania& Jakub (5-12-2003)

  #941837

  magdzik

  Re: dziwne \”mówienie\”?

  Ale Gosiaczek ma cudne włosięta!

  Co do mowy, to Al też mówi początki wyrazów, np. zu – żółw. Poza tym Al mimo, ze wie jak się mówi na zwierzęta czy pojazdy, to czesto mówi często dziwęki jakie one wydają.

  Pozdrawiamy,

  Magda i Albercik ur. 8.09.03

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 23)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close