Energiczny dzidziuś w kapieli

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #26491

  magducha

  Hej!
  Mam pytanie do mam, szczegolnie do mam wybitnie energicznych pięcio-, sześciomiesięcznych Maluszków.
  Jak radzicie sobie z Bobasami w kapieli? Używacie róznych wynalazków typu foczka czy gąbkowe misie? My używaliśmy czegoś w rodzaju pochylni – stelaża obciągniętego frotą. Teraz Konrad już nie chce na nim leżeć (właściwie półsiedzieć) i podnosi się żeby usiąść. Ale jak go posadzimy i chcemy podtrzymać – od razu wstaje na nóżki.
  Poza tym oczywiście wierci się, chlapie, łapie wszystko co się da, w przerwach podjadając to rączki, to nóżki. Lubi się kąpać i pozwalamy mu się bawić, ale ja go muszę przecież spokojnie umyć . Może ktoś ma na to jakiś patent?

  Pozdrowienia

  Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)

  #352407

  Anonim

  Re: Energiczny dzidziuś w kapieli

  Tak! Ja kąpię małą od 3 m-ca w kabinie prysznicowej pod prysznicem.
  Czasem robię jej kąpiel z pianą jak prawdziwej damie, ale potem cała łazienka pływa i ja też…

  [i] Asia i Julia (13 m-cy)  #352408

  lea

  Re: Energiczny dzidziuś w kapieli

  juz wstaje? no to ładnie!
  u nas jest dosc spokojnie, ale myjemy oczywiscie we dwojke

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #352409

  daga25

  to samo…

  ja mam ten sam problem. Zuzka uwielbia sie przekręcać na brzuch i w czasie kąpieli też sie tego domaga. Już nie wiem za co ją łapać. Przekręca się, robi mostki, odpycha nóżkami od brzegów wanny, a ja tylko za nią – to w lewo, to w prawo. Ja ją kąpię na takiej wyprofilowanej gąbce. Dwa ruchy nogami i głowa jej z tego spada, więc gąbka prawdę mówiąc jest tylko pod tyłek i do ozdoby. Przez te jej wygibasy cały czas muszę ją kąpać w naprawdę śladowych ilościach wody, a zabawę w głębokiej wannie (wchodzę z nią) ma co trzecią kąpiel i wtedy raczej tylko się rzuca, z myciem wtedy ma dzień dziecka.
  Trochę mnie te kąpiele męczą, bo ja w tym półzgięciu czuję mój każdy kręg. Ale co tam… niedługo będzie już siedzieć i będzie łatwiej. Dostanie kaczkę w rękę i spokojnie będę mogła ją wymyć.

  Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

  #352410

  agus-25

  Re: Energiczny dzidziuś w kapieli

  My lejemy swojemu do wanny wodę po same brzegi i wtedy ma pole do popisu!! 🙂 Najbardziej uwielbia kąpiele z tatą. Podtrzymuje mu tylko głowę a ten wierzga nogami i rękami jak się tylko da, w przerwie sprawdzi czy ma ptaszka na swoim miejscu i na nowo 😉 Wygląda jakby płynął delfinkiem bo całym ciałkiem się wygina. Lubi też pływać na brzuszku i łapać zabawki pływające na powierzchni. To cudowne mieć takiego brzdąca uwielbiającego kąpiele :))

  Agus i Kamilek (24.03.2003)

  #352411

  magducha

  Re: Energiczny dzidziuś w kapieli

  Dziękuję za zainteresowanie . Ja też mam nadzieję, że jak będzie stabilnie siedział – to się pobawi – bo jak na razie rzuca gumowymi zabawkami po całej wanience i wygina się, żeby je złapać .
  A i tak kąpiemy Konrada z mężem. Sama kompletnie nie dałabym sobie rady.

  Pozdrawiam wszystkie szalone kapielowe dzieciaczki

  Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close