Faza lutealna – podpowiedzcie

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #57232

  bep

  Dziewczyny podpowiedzcie proszę!
  Od dłuższego czasu staramy się o maleństwo ;-). Niby wszystko jest w porządku – skok tempek, śluzik, czasem inne objawy owu. Z moich obserwacji wynika, że faza lutealna trwa 11 dni…
  Stąd moje pytanie. Czy to czasem nie za krótko?? Wybieram się z wizytą do gina i nie wiem, czy przypadkiem nie zwrócic jego uwagi na ten fakt.
  Trzymam kciuki za wszystki z Was – żeby się udało 😉 Pozdrawiam
  Bep

  #732274

  joassia

  Re: Faza lutealna – podpowiedzcie

  to zalezy, ile dni trwaja twoje cykle. jak masz krotkie, to raczej nic niepokojacego. a wspomniec ginowi o tym i tak mozesz. pozdrawiam.  #732275

  joassia

  Re: Faza lutealna – podpowiedzcie

  znalazlam odpowiedz na twoje pytanie:

  „Faza lutealna trwa średnio 12 do 16 dni, jej długość jest stała u pojedynczej kobiety. Maksymalna sekrecja progesteronu wypada na 7 dni po owulacji. Wzrost produkcji tego hormonu działa hamująco na wydzielanie LH i FSH, stąd pozostają one na niskim poziomie. 18 dni fazy lutealnej to już wysokie prawdopodobieństwo ciąży. Zarodek po implatacji zaczyna produkować hormon o nazwie ludzka gonadotropina kosmówkowa (HCG). Powoduje ona, że nie dochodzi do degeneracji ciałka żółtego stymulując je do nie słabnącej produkcji estrogenów i progesteronu.

  Jeśli faza trwa mniej niż 10 dni (niektórzy badacze uważają, że trwająca poniżej 12) mamy do czynienia z tzw. niedomogą ciałka żółtego. Może stanowić to problem z powodu mniejszej szansy na prawidłowe zagnieżdżenie zarodka. Słabej jakości ciałko żółte będzie produkować niewłaściwą ilość progesteronu powodując, że śluzówka macicy będzie niedostatecznie przygotowana na implantację. Na szczęście fazę można skutecznie przedłużyć przez zastosowane odpowiednich leków np. Clostilbergyt®, gestageny.”

  pozdrawiam.

  #732276

  analityk

  Re: Faza lutealna – podpowiedzcie

  koniecznie powiedz o tym lekarzowi, zardek może nie mieć czasu sie zagnieździć

  szansa na ciążę 70% więcej http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35066712

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close