Fazy cyklu

Cześć Wam,

Mam pytanko: 11 dc jest w jtórej fazie cyklu – folikularnej czy środkowej ? Robiłam badania hormonalne i nie wiem czy wszystko jest w normie.
Oczywiście będę u lekarza, ale dopiero po Świętach.
Pozdrawiam,

Jade
Aniołek 03.09.2003
http://www.FertilityFriend.com/home/Jade

1 odpowiedzi na pytanie: Fazy cyklu

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: Fazy cyklu

Witaj,
11 dc to generalnie jeszcze faza folikularna. Średnio uważa się, że menstruacja to jakieś 4-7 dni, faza folikularna zaczyna się ok. po 5 dniach od rozpoczęcia cyklu, trwa do owulacji, która “książkowo” wypada między 12-16 dniem cyklu. Sama owulacja to dość krótki czas – jakieś 36 godzin. Następnie jest faza lutealna (średnio trwa 12-16 dni).

Pamiętaj jednak, że dużo zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, od długości Twoich cykli……chyba nie można jednoznacznie, dla wszystkich kobiet, określić dokładnie, kiedy i która faza występuje akurat w 11 dc. Są wsród nas dziewczyny, które w tych dniach mają już owulację, a są i takie, których organizm dopiero się “rozkręca”. Takie badania hormonów dobrze ustalić z lekarzem, by późniejsza interpretacja była najwiarygodniejsza i dostosowana do Twojego cyklu.
Pozdrawiamy,

Kasia

Znasz odpowiedź na pytanie: Fazy cyklu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Przepraszam :)
Dziewczyny , nie chcę już podciągać tamtego wątku - Lea - miałaś rację - powinnam przeczytać najpierw wszystkie wątki -ale czasem w pracy nie mam na to czasu. Przepraszam Anastazję
Czytaj dalej
Polecam
polecam ONKA !!!
Jest to wspaniała osoba, która mi pomogła w trudnej sytuacji. Jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję. pozdrawiam
Czytaj dalej