Fenoterol- kiedy odstawić?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #62464

  elsa

  Witam,
  Termin mam na 27 marca ale od ponad miesiąca jestem na Fenetarolu i Isoptinie. Kiedy Wy odstawiałyście te leki? Jak długo przed planowanym terminem , a kiedy po odstawieniu urodziłyście? Czy odstawianie powinno być radykalne, czy poprzez zmiejszanie dawki. Pytam o Wasze doświadczenia, bo dwoje moich lekarzy ma odmienne zdanie.

  #794102

  andzik

  Re: Fenoterol- kiedy odstawić?

  Z tego co mówiła moja gina, fenoterol najpóźniej odstawia się dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu. Ja brałam najpierw między 22 a 30 tyg, potem odtawiłam, ale jeszcze raz brałam cały 35 i 36tydz bo miałam silne bóle takie jak przy miesiączce, choć rozwarcia nie było. Teraz jestem w 38 tyg i spokojnie sobie czekam.
  Podobno jeszcze dwa, trzy lata temu nie podawano tak późno fenoterolu, ale teraz to się zmieniło.

  Trzymaj się cieplutko i jaby co do 37tyg myślę ze sopkojnie możesz brać – ja bym w każdym razie posłuchała tego lekarza który tak mówi. Bo po co urodzić za wcześnie?

  Ania i Bąbelek  #794103

  cat

  Re: Fenoterol- kiedy odstawić?

  #794104

  lilavati

  Re: Fenoterol- kiedy odstawić?

  O tym kiedy odstawić powinien zadecydować lekarz i widzę,że masz problem bo czytam, że lekarze mają odmienne opinie- zgodnie z zasadą co lekazr to inna opinia- jak ja to lubię.

  Z tego co się orientuję wśród lekarzy jest sporo różnych podejść. Część każe odstawić po zakończeniu 34 tygodnia, część po 36 (tak było u mnie), część po 38 tygodniu. Zdarzają się też przypadki, że dziewczyny w 38 tygodniu zaczynaja brać te leki (ale jak na mnie to podejście jest dziwne-ale ja nie jestem lekarzem). Można sie pogubić.

  Jak odstawiać czy stopniowo czy od razu, to chyba zależy od tego ile tego świństwa bierzesz. Ja Isoptin odstawiłam dużo szybciej. Jest to lek który ma Tobie pomóc znieść właściwości fenoterolu, ja czułam się w miarę bez niego więc razem z lekarzem zadecydowaliśmy,że lepiej z niego wogule zrezygnować. Fenoterol zaczęłam odstawiać stopniowo ale po trzech dniach pojawiły się skórcze porodowe i lekarz nie zalecał znów powiększania dawki to był już 37 tydzień.

  Z tego co pisały Tu dziewczyny i z tego co mówił mi mój lekarz po odstawieniu fenoterolu albo rodzi się zaraz (do tygodnia) albo można ciążę przenosić, nie ma regóły. Ja urodziłam 5.5 doby po odstawieniu, choc dość silne skórcze miałam już trzy dni szybciej, mąz nie zdążył wrócić z delegacji. Mimo że synek urodził się w 37 tygodniu nie miał na szczęście żadnych objawów wcześniactwa ale przed tygodniem znajoma odstawiła te leki i urodziła dwa dni później, sama w domu!!!, pogotowie i mąż(lekarz) nie zdążyli przyjechać!!! Mały ma wszystkie objawy wcześniactwa.

  A więc jak widzisz nic nie jest regułą, ja uważam że lepiej odstawic trochę później, każdy dzień w brzusiu jest bardzo ważny. Twoja kruszynka chyba jest już gotowa na spotkanie z mamusią. Chyba preferujesz któregoś z lekarzy(to jego bym posłuchała)?

  Powodzenia


  Mateuszek (19.04.2004)

  #794105

  qr-chuck

  Re: Fenoterol- kiedy odstawić?

  Ja brałam fenoterol od 29 tygodnia – najpierw ekwiwalent 10 tabletek (w kroplówce), później stopniowo (w ciągu 2 tygodni) zmniejszyli mi do 3 tabletek i tak wypuścili ze szpitala. Brałam tak do końca 27 tygodnia i odstawiłam bez zmniejszania dawki – skurcze miałam praktycznie cały czas. Urodziłam idealnie w termninie (zaczęłam rodzić w przeddzień, ale się przeciągnęło).
  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close