formalności

czy wiecie jakie formalności załatwia się po urodzeniu dziecka? jakie trzeba mieć dokumenty w USC? chodzi mi o rejestrację, szukanie położnej itp? co jeszcze? na pewno wiecie więcej niż ja- pomózcie!

4 odpowiedzi na pytanie: formalności

agamonia Dodane ponad rok temu,

Re: formalności

Tata musi mieć swój dowód i mamy i wypełnia druczek w rejestracji szpitala, szpital odsyła go do usc. Po dwóch tygodniach był do odbioru w usc akt urodzenia, a po sześciu numer pesel. Położna przyszła sama (po dwóch dniach po wyjściu ze szpitala) z ośrodka zdrowia, do którego należymy. Jeśli chce sie wybrać inną trzeba to wcześniej zgłosić. Położna wypełniła u nas w domu dokumenty, także te odnośnie wyboru lekarza. To chyba tyle. A jeśli pracujesz to do pracodawcy oddaje sie akt urodzenia dziecka i zaświadczenie o porodzie.
Powodzenia!
Pozdrawiamy Agnieszka i Kamila (12.01.2005)

mg19793 Dodane ponad rok temu,

Re: formalności

przedewszystkim oboje rodzicow-jesli nie jest sie malrzenstwem,z dowodami osobistymi.jesli cjhodzi o polozna to sama przyjdzie do ciebie do domu,a w szpitalu dokonasz wyboru lekarza dla dziecka.o takich info poinformuja cie po porodzie ,w szpitalu.przynajmniej powinni.

dominika i malgosia27.02.05

judy Dodane ponad rok temu,

Re: formalności

Jak pamiętam to jeszcze w szpitalu dostałam termin odbioru aktu urodzenia w USC. Trzeba było przyjśc z taką karteczką (którą dostałam w szpitalu) i Dowodem Osob. Poza tym szpital sam powiadomił przychodnię a połozna zjawiła się tym samym następnego dnia. Po niej dzień później dotarła lekarka. Natomiast po 6 tyg. dzwoniłam do USC czy nadano już maludzie PESEL. Potem tylko z książeczką zdrowia, DO i aktem ur. pojechałam po ten PESEL Pozdrawiam

Julia z Laurą (15.09.2003)

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: formalności

Bierzesz tylko zaświadczenie o urodzeniu dziecka które wydają w szpitalu i idziesz do USC w miejscowości w której dziecko się urodziło (my palnęlismy gafę bo mąż poszedł załatwiać to w naszej miejscowości a Ania urodziła sie gdzie indziej hihi) – i tam wydadzą dziecku akt urodzenia.
Z tym aktem urodzenia idziesz już w swojej miejscowości (lub załatwiasz wszystko w jednym miejscu) do biura meldunkowego żeby dziecko zameldować i od razu wystąp o nadanie numeru PESEL – bo trochę się na to czeka (przynajmniej u nas) – a wszędzie o to wołają – u lekarza, na szczepieniach itd.

Co do położnej – to chyba zależy od przychodni do jakiej należysz – ponieważ wydanie aktu urodzenia itd trochę trwa a poza tym nikt nie załatwia tego w pierwszych dniach życia dziecka bo ma inne sprawy na głowie – to przynajmniej u nas nie były potrzebne żadne dokumenty. Po prostu po powrocie ze szpitala zadzwoniłam do przychodni, powiedziałm że urodziłam dziecko w innym mieście i prosiłabym o odwiedziny położnej. Zostawiłam numer telefonu – i położna następnego dnia zadzwonła i się ze mną umówiła na wizytę w domu.
Najlepiej dowiedz się przed porodem w Twojej przychodni jakie mają zwyczaje.
Jeśli rodzisz tam gdzie mieszkasz to szpital na ogół sam powiadamia Twoją przychodnię o urodzeniu dziecka.

Agata i Ania (7.09.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: formalności?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Okropny pracodawca :(
Dziewczyny, wlasnie sie dowiedzialam czegos nieprzyjemnego. Od poczatku: kiedy zakomunikowalam dyrektorom ze jestem w ciazy, powiedzieli ze bardzo sie ciesza ze nam sie urodzi dzidzia, i ze po zakonczeniu umowy (ktora
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
A moze pokazecie poddasza?Kazda rada bedzie cenna.
Mam do zaadaptowania poddasze i nie mam pomyslu jak je urzadzic. Jakie okna polecacie? Na co zwrocic uwage przy planowaniu calosci. Maja tam byc ze 2 pokoje lazienka i garderoba.
Czytaj dalej