Fostimon i IUI – tak się zaczyna nowe życie.

Witajcie, niewiele się do tej pory udzielałam na wątku o niepłodności, ale niestety “przyszła kryska na Matyska”… Po odstawieniu antyków i 8 miesiącach niepowodzeń oraz mało konkretnym i wiarygodnym lekarzu udałam się na do InviMedu. I mam nadzieję, że to był dobry krok. Moja historia w skrócie: 9 lat antykoncepcji hormonalnej, potem nieregularne cykle, raczej bezowulacyjne (ani razu nie miałam zleconego USG i monitoringu, brak owu na podstawie braku wzrostu progesteronu) ? jeden trwał nawet 70 dni, 4 cykle z duphastonem 14-23 d.c i zmiana lekarza. Na pierwszym USG w 12 d.c. endo 4,5 mm, jajniki drobnopęcherzykowe o strukturze PCOS-podobnej. Decyzja, stymulujemy i jak coś urośnie to atakujemy z IUI (bo nasienie też niestety nie najlepszej jakości ? 10% A i 19% B, ale chociaż sporo:Hyhy:). Do stymulacji dostałam Fostimon, jedna ampułka dziennie podskórnie. I do Was pytanie, czy któraś dostała Fostimon do stymulacji, jakie były efekty? U mnie po 3 ampułkach nic się nie ruszyło, endo – cytuję ?ma potencjał?. Lekarzowi powiedziałam, że moi studenci też mają potencjał, tylko jakoś nie bardzo chcą z niego korzystać? Oby endometrium nie wzięło przykładu? Decyzja, bierzemy kolejne 3 ampułki. Po w sumie 6 zastrzykach endo trochę podrosło (nie znam dokładnych wymiarów) i pojawił się jeden pęcherzyk 10 mm. Nadmienię, że to już 18 d.c. Ponieważ skok jest stosunkowo widoczny dostałam kolejne 2 ampułki ? jutro rano podglądanko. To będzie 20 d.c. i zaczynam mieć stracha? Bo jeżeli nie ma dalszego efektu, to nici z tego cyklu i niewiadomo kiedy się zacznie nowy. Na naturalsa na razie chyba nie ma szans, bo śluzu żadnego u mnie nie widać. Czekam na decyzję o IUI, przyszły małż zwarty i gotowy :D.:Stres:

Jeszcze tylko słów kilka o Fostimonie: [I]zawiera wysokooczyszczoną ludzką urofolitropinę (hormon stymulujący rozwój pęcherzyków płciowych – FSH). Ludzką urofolitropinę uzyskuje się z moczu kobiet po menopauzie, należy ona do grupy hormonów płciowych nazwanych gonadotropinami. U kobiet główną funkcją fizjologiczną tego hormonu jest pobudzanie rozwoju i dojrzewania pęcherzyków płciowych ( pęcherzyki Graafa) w jajnikach. Na początku leczenia raz na dobę należy wstrzyknąć podskórnie lub domięsniowo zwykle jedną lub dwie ampułki z wcześniej przygotowanym roztworem leku Fostimon. U większości pacjentek stosowanie leku Fostimon przez 7-12 dni powoduje powstanie dojrzałego zdolnego do uwolnienia komórki jajowej pęcherzyka Graafa.
Gdy stosowanie leku przez 4 tygodnie nie doprowadzi do powstania dojrzałego pęcherzyka Graafa lekarz zaleci przerwanie cyklu leczenia. Gdy lekarz stwierdzi, że pęcherzyk jest dojrzały zaleci odstawienie leku Fostimon i wstrzyknięcie następnego dnia pojedynczej dawki innego hormonu – hCG. Po 32-(36)-42 godzinach od wstyrzknięcia hCG u większości pacjentek występuje owulacja, czyli uwolnienie komórki jajowej z dojrzałego pęcherzyka Graafa.[/I]

Nie znalazłam nic o działaniach niepożądanych. Może to zabrzmi śmiesznie, ale ja mam wrażenie, że doskonale wpływa na przybieranie ciała. Albo już mi na umysł padło i nie zauważyłam wcześniej, że zrobiłam się większa (niestety M też zauważył):/ Jeżeli macie jakieś swoje doświadczenia z tym lekiem, to bardzo proszę o wpisy!! Pozdrawiam i trzymam za wszystkie kciuki w walce o nasze małe Skarby!!!:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

P.S. Tytuł wątku wyraża moje największe marzenie!!

45 odpowiedzi na pytanie: Fostimon i IUI – tak się zaczyna nowe życie.

minka2009-07-08 18:44:33

Pewnie Ci nie pomogę, bo nie słyszałam historii o stymulacji fostinorem. Sama chciałabym wiedzieć, jak to naprawdę jest z efektami stumulacji i skutecznością inseminacji. Czytałam o szansach 5 – 25%. Tak, czy siak małe, ale w sumie spora rozbieżność. Ja koło 8 września zaczynam zastrzyki, domięśniowo z menopuru. Poza wzmożoną produkcją pęcherzyków działa podobno korzystnie na śluz i endometrium. Ja mam głównie ze śluzem problem.

ztforka2009-07-08 21:13:38

Po dzisiejszym podglądanku i po 8 dawkach fostimonu: pęcherzyk dominujący 13mm, obok niego rośnie jeszcze jeden; endo 8 mm. Decyzja: kolejne dwie dawki i podglądanko w piątek.

Minka, ja czytałam, że skuteczność IUI to nawet poniżej 15% ale trzeba wierzyć, że się w tym odsetku załapiemy. U nas inseminacja raczej z powodu niezbyt rewelacyjnych nasionek, chociaż mój śluz też pozostawia wiele do życzenia:Niepewny:

minka2009-07-09 18:07:09

No to całkiem całkiem…

ztforka2009-07-10 06:19:15

Patrząc na odsetek powodzeń IUI, nie wiem czy się za bardzo nie ekscytuję ale: pęcherzyk ma już 17,5 mm (nawet widziałam jajeczko w środku:Wow!: ), teraz jeszcze dwa fostimony a w niedzielę pod wieczór Ovitrelle na pęknięcie. IUI we wtorek rano:Wow!::Cwaniak: Trzymajcie kciuki, bo ja już się czuję jak w ciąży:Wstyd:

ztforka2009-07-10 11:52:35

Poczytałam trochę za dużo i się, delikatnie mówiąc, lekko się przestraszyłam. Większość osób pisze, że między podaniem Ovitrelle (lub Pregnylu) a IUI powinny upłynąć 24 godziny. A ja mam zalecony Ovi w niedzielę o 18 a IUI we wtorek o 10:30, czyli 40,5 godz. Zaczęłam przeszukiwać net (ponieważ w ulotce na ten temat nie było słowa:Niepewny:) w celu zdobycia profesjonalnej wiedzy i oto co znalazłam:

Human chorionic gonadotropin is extensively used as a parenteral fertility medication in lieu of luteinizing hormone. In the presence of one or more mature ovarian follicles, ovulation can be triggered by the administration of hCG. As ovulation will happen about 40-45 hours after the injection of hCG, procedures can be scheduled to take advantage of this time sequence. Thus, patients that undergo IVF, in general, receive hCG to trigger the ovulation process, but have their eggs retrieved at about 36 hours after injection, a few hours before the eggs actually would be released from the ovary.

Źródło: [Zobacz stronę]

Sorki, że po angielsku, ale po polsku nie ma żadnej dokładnej informacji o tym leku.

Czyli tak jak wyczytałam w jednym z postów (mala5_mi – dzięki :D) 36 godzin to jest optimum, ale 40 godzin to też super!! Po prostu musiałam się upewnić na 100%. Teraz już nie mam nawet cienia wątpliwości, że mój lekarz jest profesjonalistą i na pewno chce nam pomóc:Wow!::Cwaniak:

minka2009-07-11 18:26:49

Zamieszczone przez ztforka:Poczytałam trochę za dużo i się, delikatnie mówiąc, lekko się przestraszyłam. Większość osób pisze, że między podaniem Ovitrelle (lub Pregnylu) a IUI powinny upłynąć 24 godziny. A ja mam zalecony Ovi w niedzielę o 18 a IUI we wtorek o 10:30, czyli 40,5 godz. Zaczęłam przeszukiwać net (ponieważ w ulotce na ten temat nie było słowa:Niepewny:) w celu zdobycia profesjonalnej wiedzy i oto co znalazłam:

Human chorionic gonadotropin is extensively used as a parenteral fertility medication in lieu of luteinizing hormone. In the presence of one or more mature ovarian follicles, ovulation can be triggered by the administration of hCG. As ovulation will happen about 40-45 hours after the injection of hCG, procedures can be scheduled to take advantage of this time sequence. Thus, patients that undergo IVF, in general, receive hCG to trigger the ovulation process, but have their eggs retrieved at about 36 hours after injection, a few hours before the eggs actually would be released from the ovary.

Źródło: [Zobacz stronę]

Sorki, że po angielsku, ale po polsku nie ma żadnej dokładnej informacji o tym leku.

Czyli tak jak wyczytałam w jednym z postów (mala5_mi – dzięki :D) 36 godzin to jest optimum, ale 40 godzin to też super!! Po prostu musiałam się upewnić na 100%. Teraz już nie mam nawet cienia wątpliwości, że mój lekarz jest profesjonalistą i na pewno chce nam pomóc:Wow!::Cwaniak:

Ztforka, a może ten czas dopasowuje się indywidualnie, do jakości plemników? Gdzieś wyczytałam, że te sztucznie obrabiane, jak przy inseminacji, krócej żyją w środku. Może dlatego chce Ci lekarz zrobić inseminację jak najpóźniej?

ztforka2009-07-11 19:56:27

Pewnie masz rację 🙂 Jutro Ovitrelle i tak się zastanawiam, czy mam wstrzyknąc takie zimne z lodówki czy chwilę potrzymac w temperaturze pokojowej :Hmmm…: Ale chyba zimne, skoro w ulotce piszą, że wstrzykiwać natychmiast… Swoją drogą, nieźle na mnie ta stymulacja działa, bo tyle płodnego śluzu nigdy u siebie nie widziałam…

kaja262009-07-11 21:32:34

trzymam kciuki!:Kciuki:

ztforka2009-07-12 11:02:46

Dzięki!!!!:Wow!: Musi się udać 🙂

ztforka2009-07-12 16:07:16

Ovitrelle podany 🙂 Jejku, ale bym zmolestowała M… a musi mieć biedactwo 3 dni abstynencji 🙁 Rozumiem, że podwyższone libido to też objaw płodności:Hyhy:

minka2009-07-12 16:10:37

Zamieszczone przez ztforka:Ovitrelle podany 🙂 Jejku, ale bym zmolestowała M… a musi mieć biedactwo 3 dni abstynencji 🙁 Rozumiem, że podwyższone libido to też objaw płodności:Hyhy:

no ładnie:-)… Jejku, żeby się Wam udało..

ztforka2009-07-12 16:22:24

Oby,oby 🙂 Dzięki Szczerze mówiąc liczyłam na słowa, że abstynencja nie jest jednak wymagana :Fiu fiu: Coś mam baaardzo dobry humor:Hyhy:

ztforka2009-07-12 21:35:02

A co jeżeli owulacja wystąpi wcześniej niż planowano?? Kłuje mnie lewy jajnik, tam gdzie rósł pęcherzyk. Czy pęcherzyk mógł pęknąć samoistnie przed zadziałaniem Ovitrelle?? Wczoraj się kochaliśmy, ale już dzisiaj nie, ze względu na wymaganą przed IUI abstynencją… Kurcze, już mam trzaski 🙁

ztforka2009-07-14 06:58:17

Nastała godzina zero 🙂 Nasienie już oddane, właśnie jest poddawane preparatyce, a ja jeszcze na chwilę wróciłam do domku. Za godzinę jadę z powrotem i poddaję się IUI. Stres mnie trochę zżera ale też jestem strasznie podniecona:Stres:

Już po zabiegu. I zaczęły się dwa najdłuższe tygodnie mojego życia 🙂

martyna2222009-07-14 17:24:17

Ztforka by twoja pierwsza IUI była ostatnią…trzymam kciuki bardzo bardzo mocno…pozdrawiam!!!!

ztforka2009-07-14 18:02:39

Dzięki:Buziaki: A ja za Ciebie bezustannie kciukam 🙂 :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ztforka2009-07-16 19:14:49

Kurcze, nie wiem co się dzieje. Strasznie mnie boli brzuch, tak jak na @. Dwa dni po IUI 🙁 Nie wiem, czy mogę wziąć no spę i czy w ogóle by pomogła. Sutki baaaardzo wrażliwe na dotyk, właściwie aż bolą :/ Mam nadzieję, że to dobre objawy:Stres:

minka2009-07-16 20:17:59

Zamieszczone przez ztforka:Kurcze, nie wiem co się dzieje. Strasznie mnie boli brzuch, tak jak na @. Dwa dni po IUI 🙁 Nie wiem, czy mogę wziąć no spę i czy w ogóle by pomogła. Sutki baaaardzo wrażliwe na dotyk, właściwie aż bolą :/ Mam nadzieję, że to dobre objawy:Stres:

Nooo, to naprawdę gwałtowna reakcja;-). I wiesz co… żeby Ci nie przeszło aż do II trymestru!!

ztforka2009-07-17 06:25:31

Jestem za 🙂

ztforka2009-07-21 16:13:34

Mam wrażenie, że od IUI minął już ponad miesiąc. A to dopiero tydzień. Objawy? Obżarstwo (chyba psychogenne) i wrażliwość piersi (na dwoje babka wróżyła). Nic to, trzeba czekać…

martyna2222009-07-21 16:50:23

Hej!
Wiem że teraz czas ci się ciągnie nie miłosiernie…potem jak będzie 3 dni przed testem będzie strach taki ogromny tysiące myśli w głowie…znam to wszystko bo przechodziłam to …i wiesz nie da rady inaczej…cięzko się nienakręcać, nie szukać objawów..
Dasz radę kochana…ja bardzo wierzę w twój sukces….i czekam razem z tobą na pozytywny teścik!
Buziaki!:Kciuki:
ps. oby to była szczęśliwa 7 (wiedzę po suwaczku 7 cykl starań ):Cwaniak:

ztforka2009-07-21 16:59:25

Dzięki 🙂 Na razie mi się straaaasznie dłuży, ale wiem że będę się bardzo bać zrobić test :Wstyd:

kaja262009-07-21 18:17:40

spokojnie i cierpliwie czekaj;) wiem że trudno, trzymam kciuki:Kciuki:

ztforka2009-07-22 20:46:07

Dziękuję wszystkim za kciuki. A tak na marginesie: boję się okrutnie. Objawy – brak 🙁

ztforka2009-07-23 06:47:35

10 dni po IUI – mam krwiste plamienia. To za późno na implantację. Po raz kolejny, mimo ogromnej suplementacji progesteronem, faza lutealna trwała u mnie 10 dni. Pobiorę dupka jeszcze dwa dni, na wszelki wypadek. Ale patrząc na siebie widzę, że nic z tego. Strasznie mnie wysypało na twarzy, a obżarstwo – cóż, normalny objaw przedmałpowy. Jedziemy za tydzień nad morze. Nie podchodzę na razie do kolejnej stymulacji, bo pokrzyżowałoby to nam plany urlopowe. Co ma być to będzie. Przynajmniej na urlopie będę się mogła kąpać do woli, jeździć konno i popijać drinki. Nie ma tego złego… Trzymajcie się :Kciuki:

ztforka2009-07-24 06:31:45

No i to koniec tej historii. Odstawiłam dupka, nie ma sensu, @ rozkręciła się na całego. Wczoraj miałam doła, ale dziś się już z tym pogodziłam. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wielu pozytywnych zakończeń podobnych historii:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

minka2009-08-04 18:18:57

Ech, Ztforeczko, tak mi przykro. Byłam pełna optymizmu razem z Tobą…. Przytulam mocno i gryzę paznokcie przed moją IUI za miesiąc.

mala5-mi2009-08-04 18:33:44

Zamieszczone przez ztforka:No i to koniec tej historii. Odstawiłam dupka, nie ma sensu, @ rozkręciła się na całego. Wczoraj miałam doła, ale dziś się już z tym pogodziłam. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wielu pozytywnych zakończeń podobnych historii:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Tak strasznie Ci kibicowałam po cichutku… tak strasznie chcę aby komuś wreszcie udała się IUI….

ztforka2009-11-19 06:15:06

To był faktycznie koniec tamtej historii… Teraz zaczęła się nowa!!! Udało się na clo i monitoringu cyklu:)

JESTEM W CIĄŻY!!!!!:Hura!::Hura!::Hura!::Wow!::Wow!::Wow!:

agusia1502009-11-19 06:28:53

Gratulacje!!! Życze lekkich 9 msc i bezbolesnego finału:Hura!:

ztforka2009-11-19 16:10:06

Zamieszczone przez AGUSIA150:Gratulacje!!! Życze lekkich 9 msc i bezbolesnego finału:Hura!:

Dziękuję :Buziaki::Wow!::Wow!::Wow!:

ito2009-11-19 17:59:24

Gratulacje Ztforka :Hura!: super się czyta takie wiadomości. :Kciuki::Kciuki: za spokojną ciążę.

ztforka2009-11-23 20:29:07

Dzięki :Buziaki:

sucherin2009-11-23 22:16:09

Ztforka tutaj tez wielkie gratulacjee!!!!!!!!!!!!!!:Hura!:

ztforka2009-11-25 19:58:57

Zamieszczone przez sucherin:Ztforka tutaj tez wielkie gratulacjee!!!!!!!!!!!!!!:Hura!:

:Przytulam: :Buziaki:

olesia2009-11-25 21:25:25

to ja dołączę do tematu: s/smilie/froehlich/a080.gif[/img]

szkocik2009-11-26 01:19:49

OGROMNE GRATULACJE !!!
SPOKOJNEJ CIĄŻY ŻYCZĘ 🙂

monika3r2009-11-26 13:04:04

Gratulacje!!!:Hura!::Hura!::Hura!:

ztforka2009-11-26 20:08:24

Zamieszczone przez Olesia:to ja dołączę do tematu: s/smilie/froehlich/a080.gif[/img]

Zamieszczone przez szkocik:OGROMNE GRATULACJE !!!
SPOKOJNEJ CIĄŻY ŻYCZĘ 🙂

Zamieszczone przez monika3r:Gratulacje!!!:Hura!::Hura!::Hura!:

Dziękuję 🙂 Powiem Wam, że to będzie najbardziej stresujące 35 tygodni w życiu.

mala5-mi2009-11-27 06:35:06

Zamieszczone przez ztforka:Dziękuję 🙂 Powiem Wam, że to będzie najbardziej stresujące 35 tygodni w życiu.

Skąd ja to znam :Fiu fiu: :Kciuki:

Znasz odpowiedź na pytanie: Fostimon i IUI – tak się zaczyna nowe życie.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystko o porodzie
ranking najlepszych szpitali w trójmieście
dziewczyny w związku z tym ze chciałabym pozbierac opinię o naszych trójmiejskich szpitalach prosze zebyście opowiedziały w skrócie gdzie rodziłyście i jak było ?czy polecacie czy tez odwrótnie-nie polecacie-myślę ze
Czytaj dalej
Polecam
Obiadki i Zupki Bobovita---mniammm
Jak w temacie. Jestem zadowolona z tych obiadków ze względu na konsystencję i ładny wygląd --- oczywiscie smakowałam i bardZo dobre tylko trzeba troszke doprawic solą. Tez z gerbera wyglądają jak ku.a
Czytaj dalej