Główka w jedną stronę

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #29874

  ksanty

  Mój syn potrafi spać tylko na praym boku ewentualnie na pleckach ale z główką przechylona w prawą stronę. Próbowałam kłaśc go na lewy bok ale to nic nie daje albo się obudzi albo tak zacznie krecić że wyląduje na prawym boku. Zaczynam się tym martwić zwłaszcza że nastraszono nas płaską główką jeżeli dziecko śpi ciągle na tej samej stronie.
  Chciałabym jeszcze dodać, że gdy nie śpi nie ma żadnych problemów z poruszaniem główką w różne strony, wręcz przeciwnie.

  mama Marty(3.11.1996) i „tygryska” Mateuszka (23.09.2003)

  #394285

  chmurka

  Re: Główka w jedną stronę

  moja Klaudia też spała na jednym boku i teraz wydaje mi sie że ma troszke krzywą glowę, i staram sie bardzo kłąść ją na lewy bok i jak ją kłąde to podkładam z tyłu koc żeby nie mogła się przekęcac, Ty też tak zrób bo to jest bardzo ważne nawet ze względy na to że Ty masz synka i on będzie miał krótkie włosy, a główka może się źle ukształtować , i nawet jeśli będzie spał na wznak to główka może być płaska z tyłu, a to poprostu będzie brzydko wyglądać jak urośnie

  chmurka i Klaudia 13.09  #394286

  dna

  Re: Główka w jedną stronę

  Hej
  Moja malutka tez spi na jednym boku. Na lewym. Albo na plecach z glowka przechylona na lewo .. i ma z lewej strony plaska glowke!!! a z prawej jest bardziej zaokraglona! Probuje ja klasc na prawa strone ale ona placze i nie chce tak spac… Na razie probuje.
  O, nawet teraz spi mi na piersiach i glowke ma na lewo Musze naprawde zaczac z tym walczyc.

  pozdrwiamy szczegolnie mocno, zwlaszcza, ze Mateuszek urodzony tego samego dnia co Gabrysia

  Dana&Gabrielka (23.09.03)

  #394287

  magdzik

  Re: Główka w jedną stronę

  Może do dziecka podchodz z drugiej strony, atrakcyjne rzeczy pokazuj mu tez z drugiej strony, a może spodoba mu sie drugi bok. Mój synek na początku głowkę kierował tylko na prawo, ale zaczełam układac go tak, że jadł z dwóch stron. Poczatkowo się buntował lecz teraz jak śpi układa głowkę to na prawo to na lewo.

  Pozdrawiamy,

  Magda i Albercik ur. 8.09.03

  #394288

  matelda

  Re: Główka w jedną stronę

  Mój synek ma swoja ulubioną prawą stronę, na którą zawsze odruchowo się przekręca. Ponieważ miał niska punktację przy urodzeniu (6 i 8) miał robione USG główki i został zbadany przez neurologa metodą Vojty.Dowiedziałam się iż taka asymetria jest charakterystyczna dla większości dzieci w pierwszych 6 tygoniach życia, jako pozostałość ułożenia płodowego. Należy na nią zwracac uwagę i korygować właśnie przekładając na drugą stronę , trzymając odpowiednio na rękach , podchodząc i mówiąc do dziecka z drugiej strony, podkładając coś w czasie snu . Jeżeli w ten sposób nie uda sie tego skorygować po 6 tygodniu , należy z dzieckiem ćwiczyć.

  matelda i Toni 19.09.2003

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close