Glukoza jeszcze raz – zagadka

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #43150

  lilianka

  Jakiś czas temu pisałam na temat moich wyników badania poziomu cukru we krwi przy obciążeniu 50g glukozy……..wyszło mi wtedy po godzinie……..186 mg/dl, okropnie dużo !!!. Lekarz mało nie spadł z krzesła jak to zobaczył.
  Dostałam skierowanie na badanie 75g. I wiecie co mi wyszło?
  Oto wyniki:
  Na czczo……66 mg/dl…….. (norma 70-105)
  Po 1 godz…..153 mg/dl
  Po 2 godz…..109 mg/dl.
  Więc okazuje się, że wszystko jest porządku!!! Po długich debatach z lekarzem wykluczyliśmy zażarcie albo wypicie czegoś co mogłoby wpłynąć na wyniki poprzedniego badania, jak również podanie zbyt dużej dawki glukozy. Doszliśmy do wniosku, że nic z tego nie rozumiemy. Zaznaczam, że przed badaniem na obciążenie 75g, przez kilka dni nie zjadłam ani grama cukru, nie piłam słodkich soków, nie jadłam słodkich owoców ale czy to mogło wpłynąć na tak drastyczne obniżenie poziomu cukru? Lekarz stwierdził, że nie. Sama już nie wiem co o tym myśleć. Na wszelki wypadek za dwa tygodnie mam powtórzyć badanie 50g.
  Czy może któraś z Was rozumie coś z tego? Może miała podobną sytuację?
  Pozdrawiam


  lilianka

  #564593

  gusia2004

  Re: Glukoza jeszcze raz – zagadka

  Tak… może w laboratorium robili wyniki „na oko”? Przecież oczywiste jest, że jak wyjdą kiepskie to trzeba będzie powtórzyć… Piszę tak bo przed chwilą czytałam post dziewczyny „Olać wyniki” w którym pisała, że robiła ten sam mocz w dwóch różnych laboratoriach i wyniki wyszły różne… więc może warto sprawdzić – choćby np. na najtańszym moczu??? Hihihi… ja tam zamierzam przetestować…
  Pozdrawiam,

  GUSIA2004 + Maleństwo 08.06.2004  #564594

  lilianka

  Re: Glukoza jeszcze raz – zagadka

  No tak…………ale w przypadku różnicy i tak nie bedziesz wiedziała w którym laboratorium zrobili badania „na oko” i którym wynikom wierzyć.
  Pozdrawiam


  lilianka

  #564595

  qr-chuck

  Re: Glukoza jeszcze raz – zagadka

  U mnie na takie zafalszowanie wynikow wplynal fenoterol. Nie bierzesz przypadkiem nic na podtrzymanie?

  #564596

  lilianka

  Re: Glukoza jeszcze raz – zagadka

  Oprócz przepisanego mi teraz żelaza ( przepisane już po zrobieniu obu badań) i witamin nie brałam i nie biore żadnych leków, więc to na pewno nie to.
  Pozdrawiam


  lilianka

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close