Gorączka a choroba u niemowlaka

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #57570

  shibaa

  Mamuśki, powiedzcie czy każdej chorobie/infekcji u niemowlaka towarzyszy gorączka? czy jeśli temperatura jest w normie to dziecko jest zdrowe?
  Wiem ze moze pytanie niezbyt precyzyjne ale chodzi o to że moja Ania jest dziś jakaś dziwna – gorączki brak ale … zrobiła dwie OGROMNE kupy – dość rzadkie w odstępie 1/2 godziny rano, strasznie ulewała a nawet nie wiem czy nie można tego nazwać wymiotami – jedna fontanna jak chlusnęła to była cała do przebrania, mijają 4 godziny od ostatniego karmienia a ona protestuje i nie chce jeść – to do niej nie podobne bo odstępy między karmieniami były u niej max 3 godziny … jeśli przy tym wszystkim nie ma gorączki to oznacza po prostu że mała jest „przeżarta” jak to określił mój mąż? 🙂
  Ja się dość kiepsko czuję jakby mnie grypa nabierała – może ją czymś zaraziłam????
  Ile czasu można pozwolić na niejedzenie?

  Agata + Ania 7.09.2004

  #736728

  kas

  Re: Gorączka a choroba u niemowlaka

  U nas tylko jedna zuzkowa choroba zaczela sie wysoka goraczka. Przewaznie wpierw byly inne objawy, a goraczka dolaczala po 2-3 dniach, albo i nie dolaczala wcale. Oczywiscie nie powiem Ci czy u Waszej coreczki to tylko przezarcie czy tez infekcja/zatrucie, ale z pewnoscia brak goraczki nie oznacza ze na pewno wszystko jest w porzadku
  Pozdrawiam i zycze, zeby to faktycznie bylo przezarcie

  PS, Sprobuj dac jej cos lyzeczka, nawet troche mleka. Czasem zwykly bol gardla u dziecka powoduje wymioty. Przede wszystkim staraj sie, zeby Ania pila. Jest jeszcze malutka, moze sie latwo odwodnic (choc jak latwo, to znaczy przez ile godzin moze nie pic Ci nie powiem, bo nie wiem)

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)  #736729

  chilli

  Re: Gorączka a choroba u niemowlaka

  do lekarza.
  nie musi być teeperatura – martiwło bym mnie to silne ulewanie.


  madzia i www (10.03.2004)

  #736730

  shibaa

  Re: Gorączka a choroba u niemowlaka

  Jakoś się uspokoiło – będę obserwować – wczoraj cały dzień kiepski z jedzeniem ale za to wytrąbiła 100 ml herbatki i jeszcze jej było mało – i jak tu słuchać że nie należy dopajać jak dziecku sie pić chce?
  W nocy już jadła normalnie – z noormalnym zapałem rzucała się na cyca 🙂
  Może za ciepło w domu było? Za duszno? hmm …

  Agata + Ania 7.09.2004

  #736731

  koyaga

  Re: Gorączka a choroba u niemowlaka

  Pamiętam, że kiedy Tita była taka mała miała 2 razy zapalenie oskrzeli ale nigdy nie maiła gorączki przy tym. Być może niunię brzuszek boli, a może rzeczywiście zaczyna się jakaś infekcja. Musisz Anię obserwować, czy nie ma katarku, czy nie kaszle, czy dalej utrzymuje sie niechęć do jedzenia, ulewanie i te kupki. Jesli są ze sluzem i nadal niunia nie chce jeść to może zadzwoń przynajmniej do swojego pediatry. Nie zaszkodzi a może pomóc lub uspokić.
  Zdrówka.

  Aga i MarTysia **15 m-cy**

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close