gorączka i wysypka – pomożcie

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #56479

  Anonim

  krzyś dzis rano dostał wysypki na całym brzuszku i pleckach…do tego raz wymiotował i ma gorączkę 37,7…kurcze to weeked…co moge zrobic? co to moze być? podałam srodek na gorączkę…czy mam czekac do poniedzialku czy jutro isc do dyzurującej przychodni?

  Weronka z Krzysiaczkiem 9.6.03

  #723233

  nucha

  Re: gorączka i wysypka – pomożcie

  A czy to przypadkiem nie trzydniówka??Ale z tego co ja słyszałam, najpierw jest gorączka (zreszta tak bylo u mojego synka), a potem goraczka ginie i wychodzi wysypka…byc moze u Twojego synka to to samo, tylko wysypka wyszla szybciej. Nie wiem, ale nie martw sie, miejmy nadzieje, ze to nic powazniejszego i po weekendzie zniknie.
  A moze zadzwon do szpitala na oddzial dzieciecy i spytaj sie co to moze byc, podajac objawy…
  Pozdrawiam
  Ania i Olus (24.06.2004)  #723234

  eris

  Re: gorączka i wysypka – pomożcie

  Witaj
  W tamtym tygodniu podobne obiawy miał Mat-gorączka 38,2, wysypka -na plecach i brzuchu pojedyńcze czerwone kropki, ale na udach i ramionach kropki zlewajace się w czerwone plamy. Pojechałam do pediatry-diagnoza rumień zakaźny, nic nie robić, zbijać goraczkę. Wieczorem Mat raz zwymiotował. Na drugi dzień gorączki nie było, a wysypka bladła, na trzeci dzień było po wysypce. może u Was jest to samo?
  A co do samej choroby-rumień zakaźny to lekka choroba wirusowa, przechodzi sama, okres wylęgania to okoo 14 dni,, dziecko może zaraźać na kilka dni przed wystapieniem wysypki, i kilka dni w trakcie wysypki. Raz przebyta daje odporność na całe życie. W ciągu 3 tygodni wysypka może powracać.
  Pozdrawiamy


  Marta i Mat 26.10.2003

  #723235

  kruszyna

  Re: gorączka i wysypka – pomożcie

  na trzydniowke to nie wygląda
  gdyby gorączka i wymioty sie utrzymywaly zadzwonilabym jutro do learza i ewentualnie po konsultacji z nim poszla do przychodni.

  koniecznie daj znac jutro jak sie czuje krzys. Bedę czekac.

  Ania i Asieńka (07.08.03)

  #723236

  Anonim

  Re: gorączka i wysypka – pomożcie

  gorączka zeszła…utrzymuje się stan podgorączkowy 37,3…wysypka nadal jest ale wygląda że blednie…dzwoniłam po konsultację na pogotowie i pediatra powiedziała, że to trzydniówka…mam pilnować żeby gorączka nie podskoczyła i czekać aż wszystko minie…

  dzieki za odpowiedzi…

  Weronka z Krzysiaczkiem 9.6.03

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close