Gripe Water – jak podawać?

Mamusie – zmęczona już walką z bólami brzucha jeszcze bardziej zmęczonej tym Julki kupiłam wczoraj Gripe Water, ale nie wiem jak mam go podawać. Wiem tylko, że 6 razy na dobę, ale przed czy po jedzeniu? Ile minut przed lub po? W ogóle jak to dawać?
Dzięki za porady.

Duża buźka

Gacka i Julka

4 odpowiedzi na pytanie: Gripe Water – jak podawać?

reno Dodane ponad rok temu,

Re: Gripe Water – jak podawać?

Ja podawałam kiedy mi pasowało – generalnie lepiej przed jedzeniem bo głodna łatwiej połykała. Podawałam na rozmaite sposoby: strzykawką, przez smoczek, małą łyżeczką i dużą łyżką. Najlepiej mi sżło dużą łyżką – po pół bo było mi łatwiej uchronić zawartość przed rozlaniem. Przystawiałam do ust i powoli podawałam, trzeba uważać bo małe dziecko może się zakrztusić. Nie wiem ile ma Twoja Julka, teraz po prostu wlewam Nadii do pysia i z łatwością przełyka ale na początku było trudno. A tak w ogóle to jak Nadia miała miesiąc Gripe water jej nie pomagało, dawałam wtedy esputicon albo infacol.

Reno & Nadia (07.02.2004)

mala-wiedzma Dodane ponad rok temu,

Re: Gripe Water – jak podawać?

ja podaje co 4-5 godzin po 5 ml tego syropku , mam do tego specjalna lyzeczke plastikowa z podzialka

Kasia + Synus (25.01)

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: Gripe Water – jak podawać?

proponuje zacząć od pół małej łyżeczki przed jedzeniem i to najlepiej co drugie karmienie.obserwuj dzidzie bo ja w ten sposób przedobrzyłam i uczuliłam marcinka na koper.dawałam co 3 godz.,przed butlą po 1 łyżeczse i za 1,5 dnia był w kropki jak biedronka…odstawiłam i zeszło na drugi dzień.nam to nie pomogło,dopiero sab-simplex+butelka antykolkowa(nie wiem co bardziej ale efekt pożądany-kolek brak!!!!!).powodzenia dla was może być idealne.

Monika i Marcinek (15.01.04)

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: Gripe Water – jak podawać?

Ja wlewałam jedną 5 ml łyżeczkę do smoka i podawałam ze smoka. Próbowałam łyżeczką, ale wówczas połowa wsiąkała w ubranko 🙂 GW trzeba podawać regularnie – nie działa doraźnie. No i najlepiej zaraz przed jedzonkiem….powodzenia

Ania& Jakub (5-12-2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Gripe Water – jak podawać??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
dynia na mleku
Czy roczniakowi mozna podac zupke dyniowa (dynia ze sloika) na mleku (konkretnie bebilonie lub nutramigenie)? dziekuje!
Czytaj dalej
Karmienie
bolą mnie piersi co poradzicie?
karmiłam dziecko piersią tylko miesiąc bo miałam niskokaloryczny pokarm i dzidziuś się nie najadał więc dałam mu butlę a potem to już nie chciał ssać i pokarm zaczął zanikać. dzidziuś
Czytaj dalej