GRONKOWIEC ZŁOCISTY

Cześć cieżaróweczki,
Wczoraj otrzymałam bardzo przykrą wiadomość z laboratorium. Posiew z szyjki macicy wykazał gronkowca złocistego .
Martwi mnie to bardzo.
Chętnie usłyszę wasze opinie, przeżycia i wszystko to ,co wiecie na temat “tej paskudy”.
Pozdrawiam
Asia i Oliwier

PS: od dzisiaj zaczynam leczenie antybiotykiem.

4 odpowiedzi na pytanie: GRONKOWIEC ZŁOCISTY

qr-chuck2005-08-31 07:21:27

Re: GRONKOWIEC ZŁOCISTY

Sama nie mam bezpośrednich doświadczeń, ale leżałam na patologii z dziewczyną, której chyba wszystkie mozliwe posiewy wychodziły pozytywnie, gronkowiec też (nawiasem mówiąc instruktorka aquaerobicu…).
Jest to o tyle niebezpieczne w ciąży, że:
1. może zakazić dziecko
2. może spowodować przedwczesne skurcze i poród.
Ale – z tego co widziałam ładnie leczy się antybiotykami (leki brali i ona i mąż). Jeśli nie rozpoczęła Ci się akcja porodowa (a skoro nie jesteś w szpitalu to pewnie nie) to zwalczysz to paskudztwo i będzie w porządku. Bardzo dobrze, że już znaleźli co dokładnie Cię zaatakowało i mogą zastosować odpowiedni antybiotyk, a nie działać na ślepo. Będzie dobrze.

Pozdrawiam,
Anka i Aśka (29.04.04)

kra2005-08-31 10:08:32

Re: GRONKOWIEC ZŁOCISTY

Moje dziecko miało gronkowca po porodzie. U mnie go nie wykryto, ale prawdopodobnie musiałam też go mieć, bo skąd byłby u małego? U niego objawiało się to ropnymi krostkami, które po paru dniach zasychały, a po jakichś 2 tygodniach strupki odpadły. Nie był niczym leczony – przeszło samo. Ale powiedzieli mi, że to był łagodny gronkowiec, więc pewnie różnie bywa. W każdym razie w naszym przypadku nie okazało się to niebespieczne. Ale, jeśli wiodomo, że coś takiego się pojawiło, to oczywiście trzeba wyleczyc.

Kra, Wiktorek (19.11.2003) i Marcelek (1.08.2005)

asia20052005-08-31 21:05:29

Re: GRONKOWIEC ZŁOCISTY

Dziękuję Wam za info

gacek2005-09-01 10:49:01

Re: GRONKOWIEC ZŁOCISTY

cześć Asiu,

nie jestem co prawda instruktorką areobika;-)), ale w czasie mojej ciąży łapałam wszystko co możliwe. Ilość leków, które musiałam sobie aplikować przyprawiała o ból głowy i zrozumiały stres. Wszystko skończyło się jednak rewelacyjnie i moja Córeczka ( również Asia) urodziła się zupełnie zdrowa. W związku z tym nie martw się na zapas. Moja doktor ginekolog stwierdzała, że w takich przypadkach lepiej leczyć niż nie leczyć i tej wersji się trzymałam. Głowa do góry;-))
Pozdrawiam
Dorota

Znasz odpowiedź na pytanie: GRONKOWIEC ZŁOCISTY?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
małay przyrost wagi PILNE
mam problem z moim 7 miesięcznym dzieckiem mało przybiera na wadze w ciągu ostatnich 4 tygodni tylko 200 gram ale je wg mnie w normie rano mleko 2r około 180
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Co z Agus i Kamilkiem
Nie ma ich od miesiaca na forum. Moze wiecie co porabiają. Mam nadzieję, ze to tylko chwilowe znikniecie :) [img]http://foto.onet.pl/upload/25/75/_504216_n.jpg[/img] Iwona i Sebuś (17.03.03)
Czytaj dalej