gruczolak

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #59084

  Anonim

  Gin wczoraj stwierdził u mnie na szyjce macicy gruczolak (Nabotiego – napisałam ze słuchu, nie wiem jak się to pisze).
  Czy ktoś się z tym spotkał?


  Ola i Ulcia (9m)

  #754747

  justborn

  Re: gruczolak

  jeśli chodzi o ovula nabothi to jest to okreslenie torbielki zawierającej śluz, ktora czasami tworzy się w okolicy szyjki macicy.

  wklejam to co o nim znalazłam:

  TAJEMNICZY OVULAE NABOTHI
  – Podczas badania ginekologicznego rozpoznano u mnie Ovulae Nabothi, a wynik badania cytologicznego zaliczono do grupy II. W związku z tym, że nigdy nie spotkałam się z taką jednostką chorobową – proszę o bardziej szczegółowe opisanie tej dolegliwości – co to jest, jakie są przyczyny jej powstania, sposoby i skuteczność leczenia oraz czy i jak można zapobiegać tej chorobie?
  Katarzyna

  Chcę Panią uspokoić. Torbiele Ovulae Nabothi to zmiany łagodne i łatwe do rozpoznania. Cysty te są widoczne na tarczy szyjki macicznej nawet podczas zwykłego badania ginekologicznego.

  Gdy z jakiegoś powodu dochodzi do zatkania ujść gruczołów szyjkowych, wytwarzają się cysty, czyli torbiele. Są to najczęściej mnogie niezłośliwe zmiany na szyjce macicznej, które mogą być usunięte w gabinecie ginekologicznym, a hospitalizacja jest najczęściej zbędna. Te drobne, chociaż mnogie torbielki powinny być jednak dość szybko usuwane, gdyż zadawnione mogą doprowadzić do powstania nadżerki.

  Zazwyczaj przed usunięciem zmian przeprowadza się badanie cytologiczne. Czasem przed wykonaniem cytologii konieczna jest krótka terapia dopochwowymi lekami przeciwzapalnymi. W Pani przypadku takie badanie już zostało wykonane, a jego wynik jest dobry (wynik badania cytologicznego, który należy do drugiej grupy, jest normą u kobiet po porodach i aktywnych płciowo).
  lek. med. Agnieszka Zakrzewska  #754748

  Anonim

  Re: gruczolak

  Dzięki wielkie 🙂
  (myślałam, że już Ci wysłałam podziękowanie, ale jak dzisiaj tu zajrzałam to zobaczyłam to niedopatrzenie).

  Mnie dwa miesiące temu cytylogia wyszła dobrze: grupa I
  Nawet mnie to zdziwiło bo przed porodem przeważnie miałam II


  Ola i Ulcia (9m)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close