grypa żołądkowa

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #43338

  kredka

  Dziewczyny, moja 8-mies. Misia ma grypę żołądkową (zaraziła się od mojego męża) zaczęło się od wymiotów w czwartek i trwa do dziś. Do tego biegunka i temp 39,4!! Dziś temp spadła, kupka nadal wodnista, ale już 2-3 dziennie i niestety co zje – wymiotuje, co się napije – wymiotuje. Napiszcie czy miałyście coś podobnego z Waszymi szkrabkami? I ile to może potrwać??? Jest taaaka biedna…

  Kredka i Emilka (21.07.03 r.)

  #566542

  igreka

  Re: grypa żołądkowa

  Ignacy (19 m-cy) tydzień temu miał ową grypę, ale wymioty trwały jeden dzień. lekarz kazał podawać mu co 15 minut po trzy łyżeczki wody na przemian z glukozą aby się nieodwodnił. miał również wysoką gorączkę, na drugi dzień wodnista kupa koloru zielonego. u nas obiawy typu wymioty trwały jeden dzień i wydaje mi się że skoro twoje słoneczko tak długo wymiotuje to kontakt z lekarzem jak najszybciej. aha podawaliśmy Trilac, a jedzenie dostał po 12 godzinach od wystąpienia wymiotów, później przez kilka dni dieta tzn. kleiki, jabłko, marchewka, biszkopty.

  igreka  #566543

  hasza

  Re: grypa żołądkowa

  Oj mieliśmy jak mały miał ok 9 miesięcy i ponownie tydzień temu,.Lekarz będzie niezbędny bo to za małe dziecko żeby ryzykować odwodnienie. Wiem że przy wymiotach nie podaje się mleka ani soków owocowych, natomiast dużo wody z glukozą.

  Hasza Tysia 10lat Łukaś ROCZEK!!!

  #566544

  Anonim

  Re: grypa żołądkowa

  Julcia miała rota-wirusa (potocznie to nazywają grypą żółądkową), jest to bardzo niebezpieczne dla maluszków, bardzo łatwo dochodzi do odwodnienia. Julka z tego powodu znalazła się w szpitalu – wymioty + silna biegunka trwały około tygodnia, dziecko przyjmowało kroplówki. Była na diecie, brała lekarstwa, poiłam ją Humaną z MTC i gorzką herbatą, dawałam kleik ryżowy, marchwiankę. W aptece jest specjalny napój HIPP (marchew+ chyba ryż) + elektrolity.
  Bardzo ją to wycieńczyło…
  Powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

  [i] Asia i Julia (20 m-cy)

  #566545

  anulawawa

  Re: grypa żołądkowa

  Moja znajoma i jej 3 i pół roczny synek są właśnie w szpitalu na Niekłańskiej – podobno jest jakiś wirus ostrej „grypy żołądkowej” szalejący po warszawie i cały oddział w szpitalu dziecięcym jest dosłownie ZAWALONY tymi przypadkami. U mojej koleżanki dziecka w przedszkolu 8 osób to załapało……Radzę udać się do lekarza bo jej mały potwornie się odwodnił i był po 4 dniach tak osłabiony, że pediatra natychmiast skierował ich na kroplówkę do szpitala. Nie wiem ile to juz u Ciebie trwa, ale skoro to ewidentnie popularna dolegliwość wśród dzieciaczków w ostatnich tygodniach to może lepiej udaj się z córcią do lekarza. Powodzonka

  Ania& Jakub (5-12-2003)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close