grypa żołądkowa

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #32479

  agarobi

  Mam pytanko do mam,czy któraś miała do czynienia u dziecka z grypą żołądową,jakie leki podawałyście ,jak długo utrzymywała się temperatura i kiedy przeszły dolegliwości żołądkowe(biegunka lub wymioty)?Wprawdzie konsultowałam się z moim pediatrą ale chciałabym wiedzieć jak było to u Was.Z góry bardzo dziękuję.

  Aga i Robert(7.V.2002)

  #428912

  Anonim

  Re: grypa żołądkowa

  Domyślam się, że grypą żółądkową nazywasz rotawirusa. U Julci rotawirus towarzyszył zapaleniu płuc, trwało to około 7-8 dni, Julia była odwodniona miała straszną biegunkę i wymioty i dostawała kroplówki kilka razy dziennie.
  Z leków dostawała: lacidofil, nifuroksazyd, a na gorączkę paracetamol. Na biegunkę podawaliśmy jej zamiast posiłków Humanę z MTC oraz kleik ryżowo-marchwiowy Hippa, no i herabtkę miętową, albo zwykłą gorzką.

  [i] Asia i Julia (15 m-cy)  #428913

  patrycjas

  Re: grypa żołądkowa

  nie wolno wtedy witamin, d3, witaminy c, rutozy, mleko najlepiej pierś a tak to kleik ryżowy na wodzie, marchewka ze słoiczków zupki bez mięska, banan, jabko ale takie starte i podsmażone na patalni: leki gastrolit na uzupełnienie elektrolitów, smecta lub enterol to jest na biegunkę panadol na gorączkę . gastrolit jest bardzo ważny przy wymiotach, nie zmuszać do jezdenia dużo picia herbata, woda min. jak nie chce pić dawać strzykawką. tem 3 dni wysoka biegunka tez potem stan podgorączkowy

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close