grysik na ciałku

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #57551

  sysim

  Mój mały ma na ciele taki drobny grysik.
  Co to może być? Z czego?
  Nie jest czerwony i mało widoczny ale w dobrym świetle i wyczuwalny pod palcami.
  Dodam że kiedyś używałam mydła bambino i oliwki bambino.
  Niestety na oliwkę ja mam uczulenie i zaraz jestem cała obsypana. Zmieniłam małemu na nivea ale skórka była bardziej sucha i też zrobiły się takie chorsteczki. Oliwkowałam kiedyś całe ciałko potem lekarka powiedziała że zatyka pory i tylko na fałdkach. Byłam u alergologa pani doktro powiedziała że należy kąpać w oilatum płynie, a włoski w szamponie oilatum nie oliwkować wogóle. Fałdki smarować bephanten. Ale wydaje mi się że pierwsza wersja którą robiła była najlepsza bo mały praktycznie nic nie miał. Teraz skórka jest taka suchawa i taki grysik a na główce zaczyna się łuszczyc skórka.

  Sylwia i Mateuszek

  #736603

  Anonim

  Re: grysik na ciałku

  Witaj,
  miałam dokładnie ten sam problem ze swoim Maluchem. Jeżeli pierzesz dziecku ubranka w płatkach mydlanych (które niedokładnie się wypłukują podczas prania) to prawdopodobnie one są przyczyną „grysiku”. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu przeprać ubranka w płynie lub innym proszku dla niemowląt, koniecznie z dodatkowym płukaniem.

  Natomiast sposób na grysik to kąpiel w krochmalu. Kąpałam Dominika co drugi dzień w krochmalu i grysiczek ze skórki zszedł, ponadto świetnie wygoiły się wszelkie odparzenia i zaczerwienienia na skórze (niestety żaden krem tego nie zrobił). Natomiast co do oliwki, to też stosowałam Bambino, jednak od miesiąca przeszłam na PENATEN. Różnica jest kolosalna. Dziecko ma gładziutką, świetnie nawilżoną skórkę, żadnego uczulenia.

  Łuszczenie się skóry na głowie też przerabiałam 🙂 Podczas kąpieli trzeba dobrze główkę dziecka spłukać wodą, następnie naoliwić oliwką i systematycznie wyczesywać szczoteczką. Po 2-3 tygodniach nie będzie śladu wcześniejszych problemów.

  Mariola i Dominik  #736604

  agakuba

  Re: grysik na ciałku

  Mam pytanie. Moja córka ma skłonność do przesuszenia skóry. Do tej pory kąpałam ją w Balneum ale właśnie ostatnio ktoś mi podpowiedział aby kąpać małą w krochmalu. Czy to na suchą skóre też pomaga? Jakie proporcje?

  Agnieszka z Emilką (14.08.2003)

  #736605

  olgab

  Re: grysik na ciałku

  ja kąpałam mojego Piotrusia w wodzie z dodatkiem ugotowannej mączki ziemniaczanej do wody nie dodaje się już nic więcej.
  Bardzo polecam pomogło

  Pozdrawiam Olga i Piotruś 25.08.2004

  #736606

  Anonim

  Re: grysik na ciałku

  Bo to jest właśnie krochmal, o którym mówiłam 🙂

  Mariola i Dominik

  #736607

  Anonim

  Re: grysik na ciałku

  Jak najbardziej krochmal pomaga, ale proponuję zmienić również oliwkę. Jak wyżej wspominałam w naszym przypadku Penaten bardzo dobrze się sprawdził.

  Kąpałam Dominika co drugi dzień w krochmalu gdzieś do drugiego miesiąca i problemy z odparzeniami ustąpiły.
  Pediatra zalecił nam nie stosowania w pielęgnacji jakiś drogich, wyszukanych kosmetyków, właśnie z powodu wysuszenia skóry i częstych alergii. Cały czas używam najzwyklejszego polskiego mydełka i maluch nie ma problemów.

  Mariola i Dominik

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close