Gryzienie brodawek podczas karmienia

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #112663

  hania81

  Półtora miesiąca temu wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim. Początkowo największym problemem było odzwyczajnie mojej córeczki od karmienia wyłącznie naturalnego. Słoiczki zjadała bez problemów, natomiast bardzo niechętnie przestawiała się na mleko modyfikowane (oraz np. kaszki przygotowane na MM). Nie chciała wziąć smoczka do ust, a pozniej sukcesem było wypicie 30 ml mleczka.
  Od kilku dni pije 200 ml mleka o godz. 10 (jak jestem w pracy) z butelki i nie stanowi to żadnego problemu. Niestety, w tym samym czasie zaczęła podczas karmienia naturalnego zaciskać dziąsła, a że ma juz dwa ząbki, to mnie po prostu gryzie. Problem nasilił się dwa dni temu, jeśli nadal z taką siłą będzie kąsała, zmuszona będę zakonczyć karmienie naturalne. Chciałabym rano i wieczorem karmić ją do roczku. Teraz ma 8 miesiecy.
  Myślę, ze jest to spowodowane mieszaniem butli i cyca. Spotkałyscie się moze z takim kąsającym malenstwem? Macie jakieś sposoby na pokazanie maluszkowi, ze cycuś mamy wymaga “szacunku” 🙂 ?

  #5107431

  nala

  Konrada karmie do tej pory piersia ,ale rowniez pije kaszki z butelki i nie zaciska dziasel wiec karmienie mieszane u nas nie powoduje takiego zachowania. Ugryzl mnie ze dwa razy (tak zlosliwie, widzialam po jego minie )wlasnie jak mial okolo 8 meisiecy,ale od razu zabralam mu piers i powiedzialm stanowczo Nie wolno!, on zrobil podkowke i tyle potem juz sie nie zdazalo. Ja odnioslam wrazenie,ze sprawdzal na ile sobie moze pozwolic.  #5107432

  fruziaz

  Zamieszczone przez Hania81
  Macie jakieś sposoby na pokazanie maluszkowi, ze cycuś mamy wymaga “szacunku” 🙂 ?

  Ja nie znalazłam sposobu i zakończyłam karmienie po skończonym 8 miesiącu. Próbowałam smarować dziąsła Dentinoxem – córka intensywnie ząbkowała, kupiłam nawet takie kapturki na brodawki… niestety nic nie przynosiło rezultatu. Mała gryzła mnie nawet przez sen i to do krwi. Wytrzymałam tak z 1,5 tygodnia. Później trochę ściągałam, ale już nie miałam na to siły.
  Rozpytywałam się wśród znajomych i rodziny – nikt nie miał takiego problemu :Niepewny:.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close