Grzybica przeniesiona na dziecko??

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #31144

  iweks

  Dziewczyny! W ksążce po tytułem” Matka i dziecka – vademecum”, przeczytałam cos takiego”…grzybicę trzeba koniecznie wyleczyć przed porodem, gdyż może przenieść się do jamy ustnej dziecka i utrudniać karmienie”. Ja słyszałam, że grzybica w ciąży jest bardzo powszechna (wiem z autopsji) i raczej nie mozna jej wyleczyć tylko zaleczyć. Czy wiecie coś więcej na ten temat? Czy to paskudztwo może być naprawdę groźne dla naszych pociech czy ta książka jest po prostu głupia??

  #412200

  daga25

  Re: Grzybica przeniesiona na dziecko??

  Tak rzeczywiście może się stać. . Na przedostatniej wizycie okazało się, że miałam grzybki (po raz drugi w ciąży) i kazała mi je szybko zaleczyć, żeby do porodu już na pewno jej nie było. Chodzi o to, że dziecko jak przechodzi przez pochwę zakażoną grzybicą, może się zarazić. A to utrudnienie karmienia to pleśniawki, które dziecko dostaje w buzi i boli je przy karmieniu, więc boi się jeść. Przy jakimś dużym zakażeniu pochwy myślę, że nieraz lekarze decydują się na cesarkę, więc naprawdę warto wszystko wyleczyć przed porodem. Z tego też powodu robi się w 8 albo 9 miesiącu drugi raz test na choroby weneryczne.

  Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003  #412201

  pam-24

  Re: Grzybica przeniesiona na dziecko??

  ja całą ciążę mam jak nie grzyby to bakterie itp. teraz juz 35 tydzień a ja wciąż z nimi walczę. Pytałam sie mojej gin, czy to bedzie groźne to powiedziała że nie

  Pam & Karolcia 11-2003

  #412202

  iweks

  Re: Grzybica przeniesiona na dziecko??

  No właśnie, mnie lekarz też powiedział że to nie jest groxnie, a ja słyszałam o tych pleśniawkach u dzidziusiów i sie boje. 17 idę do lekarza i dopytam.Dam znać co powiedział tym razem.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close